0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi Tanıma ve Tenfiz

Bir ülkede alınan mahkeme kararı o ülke için geçerlidir. Farklı ülkeler o ülkenin kararlarına müdahale edemez. Bunun yanı sıra o kararın diğer ülkeler için bir yaptırımı bulunmamaktadır. Yabancı mahkemelerce verilen kararın Türkiye’de de geçerli olabilmesi için tanıma ve tenfiz davası açılması gerekmektedir. Bu davalarda da Ferhatpaşa Mahallesi tanıma ve tenfiz avukatının varlığı önem arz etmektedir.

Örneğin yabancı bir ülkede boşanmış bir çiftin Türkiye’deki mal paylaşımlarını yapabilmesi için bu kararın Türkiye’de de geçerli olması gerekmektedir. Aksi durumda kişiler boşanmış sayılmayacaklar ve mal paylaşımını da yapamayacaklardır. Bu nedenlerden dolayı tanıma ve tenfiz davaları açılabilmektedir. Bu dava ile yurtdışında alınan kararın Türkiye’de de geçerli olması sağlanmaktadır.

Tanıma ve Tenfiz Davası Açabilmenin Şartları

Tanıma ve tenfiz davası açabilmenin bazı şartları vardır. Bu şartlardan en önemlisi yurtdışında açılan hukuki davanın sonuçlanmış olmasıdır. Devam eden davalar için tanıma ve tenfiz davası açılamamaktadır. Davası karar bağlanan kişiler o mahkeme kararı ile birlikte tanıma ve tenfiz davası açabilmektedir.

Bu tür davalar için avukat şartı aranmamaktadır. Ancak Ataşehir avukatına verilecek vekalet önemli bir avantaj sağlayacaktır. Örneğin yurtdışında bulunan kişiler avukat tutmaları durumunda mahkemeye gelmeleri gerekmemekte ve dava sürecini avukatı vasıtasıyla takip edebilmektedir. Davanın sorunsuz ilerlemesini ve avantajlı konumda olmayı isteyen kişiler Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçmelidir.

Call Now Button