0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beykoz Çengeldere Mahallesi Tanıma ve Tenfiz

Yasalar her ülkenin yaşayış biçimine ve geleneklerine göre şekillenmektedir. Bir ülkede suç sayılan bazı davranışlar başka ülkelerde suç teşkil etmeyebilmektedir. Bir ülkede yapılan yasal düzenlemeler, o ülke için bağlayıcılık içermektedir. Ancak bazı durumlar istisna yaratabilmektedir. Örneğin bir Türk vatandaşı, yurtdışında bir mahkeme kararı aldırmış olabilir. Ancak yurtdışında verilen bu kararın Türkiye içinde hiçbir hükmü bulunmamaktadır.

Başka bir ülkede alınan böylesi bir hukuki kararın Türkiye’de geçerli sayılabilmesi için tanıma ve tenfiz davası açılması gerekmektedir. Bu gibi davalarda Çengeldere mahallesi tanıma ve tenfiz avukatları devreye girmektedir. Beykoz’daki bu avukat tanıma ve tenfiz ile ilgilenmektedir.

Tanıma ve Tenfiz Davalarının İçerikleri

Tanıma ve tenfiz davaları en çok boşanma davalarından oluşmaktadır. Ancak bir tek boşanmayla ilişkili de değildir. İki Türk vatandaşıyla ilgili yurtdışında alınan herhangi bir kararın Türkiye’de de bağlayıcılığı olması isteniyorsa tanıma ve tenfiz davası açılması gerekmektedir. Örneğin yurtdışında evlat edinen ailelerin, yabancı yasalar tarafından evlat edinmeyle ilgili verilen kararın Türkiye devletinde de geçerli sayılabilmesi için Türk mahkemelerine tanınma veya tenfiz davası açması gerekmektedir.

Tanınma ve tenfiz davalarına başvuru yapması gereken kişiler bu konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Çengeldere mahallesi tanıma ve tenfiz avukatı olan Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçip dava sürecine ilişkin bilgilere ulaşabilmektedir.

Call Now Button