0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beykoz Göllü Mahallesi Tanıma ve Tenfiz

Hem Türkiye hem Almanya vatandaşı olup Almanya’da evlenen ya da boşanan kişilerin, bu evlilik ve boşanmalarının Türkiye’de hiçbir bağlayıcılığı yoktur. Her ülkede alınan hukuki kararlar o ülke için geçerlidir. Ancak bunun için Türkiye’de de evlenmeye ve ya boşanmaya gerek yoktur. Bu tarz sıkıntıların ortadan kaldırılabilinmesi için tanıma ve tenfiz davası açmak yeterlidir. Bu gibi durumlarda Beykoz Göllü mahallesi tanıma ve tenfiz avukatı önemli bir yere sahiptir.

Tanıma ve tenfiz davalarıyla yabancı bir ülkede alınan kararın Türkiye’de de bağlayıcılığı olması sağlanmaktadır. Tanıma ve tenfiz davası açılabilmesi için mahkeme kararının Almanya, Amerika, Avustralya, Çin gibi 27 ülkede alınması gerekmektedir.

Tanıma ve Tenfiz Ne Demektir?

Tanıma, yabancı bir ülke mahkemesinde alınan hukuki bir kararın tanınmasıdır. Yabancı ülkede alınan bu kararların Türkiye’de de paralel şekilde ele alınması gerekmektedir. Tenfiz ise yabancı mahkemede alınan kararın icra edilip, ilamın yerine getirilmesidir. Yani farklı bir ülkede verilmiş hukuki bir kararın Türkiye’de de bağlayıcılığının olması isteniyorsa tanıma ve tenfiz davası açılması gerekmektedir.

Bu dava süreçleri basit gibi görünse de aslında çok karmaşık hale gelebilmektedir. Bunun önüne geçebilmenin de en önemli faktörü avukat tutmaktır. Beykoz’daki Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçenler, tanıma ve tenfiz davalarının hangi ülke kararları için açılabilineceği gibi detaylı bilgi edinebilir ve davalarını sorunsuzca yürütebilir.

Call Now Button