0 216 459 53 97
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Avukatı İstanbul

Aile hukuku tecrübesine sahip olmakla birlikte boşanma avukatı İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerde çok daha gerekli olabilmektedir. Gerek adliye işlemlerinin çok uzun süreler alması gerekse işlemlerin çok daha profesyonel yapılabilmesi için boşanma avukatında aranması gerekli birçok yön bulunmaktadır. Özellikle internet üzerinden sağlanan çeşitli dilekçe veya protokol örnekleri üzerinden işlemlerin yapılmasından dolayı maddi-manevi kayıpların yaşanması muhtemeldir.

Boşanma Avukatları Tarafından Verilen Hizmetler

  • Çeşitli anlaşmalı boşanma davaları
  • Çekişmeli boşanma davaları
  • Evlilik İptal İşlemleri
  • Mal rejimi
  • Boşanma sonrası nafaka davaları
  • Velayet davası ve velayet hak değişim işlemleri
  • İddet süresinin belirlenmesi ve iddetin kaldırılması

Yukarıda belirtilen konularda uzmanlığı bulunan boşanma avukatı çok daha yüksek kazanma oranına sahip olurken usul kuraları gereğince de yapılması gerekli çeşitli durumlar bulunmaktadır.

Boşanma Avukat Kazanımları

Her geçen gün sayısı artan boşanma davalarının çeşitli sebeplerden dolayı farklı şekillerde sonuçlandığı görülebilmektedir. Evliliğin en az bir yıl sürmesi durumunda boşanma avukatı aracılığıyla anlaşmalı boşanma ihtimali bulunmaktadır. Bununla birlikte kişilerin önceden anlaşabilmesi içinde aracı olarak boşanma avukatları bulunmaktadır. Aksi durumda boşanma avukatı İstanbul gibi büyükşehirlerde yer alan yoğunluk sebebiyle davalar 5 aydan fazla sürebilirken işlemlerde fazlalaşmaktadır. Davanın çok daha kısa sürede açılması için öncelikli olarak anlaşmalı olunması gerekli olurken aynı zamanda tam olarak davaya hazır olunması da önem taşımaktadır.

Boşanma Çeşitleri

Anlaşmalı boşanma davaları çok daha kolay olmakla birlikte aynı zamanda gerek maliyet gerekse zaman açısından da pratik kazandırmaktadır. Çekişmeli boşanma davaları ise en az 6 aylık bir süreyi kapsamakla birlikte dava tarihinin çok ileriye atılması durumunda bir yılı aşması da söz konusudur. Ayrıca temyize taşınması ve Yargıtay kararı ile birlikte 2 ile 5 yıl arasında sürebilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte boşanma davalarında tüm süreçler avukatlar tarafından yönlendirilirken uzman avukat tercihleri de sürenin kısalmasını sağlayabilmektedir.  Ayrıca tarafların ortak noktada bulunmasıyla anlaşmalı boşanma davası da gerçekleştirilebilmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Protokolü Hakkında

Tüm hukuki sonuçlarla birlikte iki tarafında hak ve borçlarının düzenlendiği bir protokol oluşturulmaktadır. Mutlaka boşanma avukatı İstanbul veya diğer şehirlerde olsun fark etmeyecek şekilde protokolün hazırlanması gerekli olurken tazminat talepleri, nafaka talepleri, müşterek çocuğun kimle yaşayacağı, diğer tarafın ne sıklıkla çocukla görüşebileceği gibi tüm hususlar belirtilmektedir. Ayrıca Medeni Kanun hükümlerine riayet edilmek kaydıyla özel olarak belirtilen çocuğum eğitim masrafları ya da eşin boşanma sonrası taşıyacağı soyad gibi durumlarda özel hükümlerle eklenebilmektedir.

Böylelikle çok daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde boşanma süreci geçilirken iki tarafın zarar görmesi de engellenmektedir. Alanında uzman boşanma avukatları tarafından yerine getirilen profesyonel işlemler neticesinde yoğun dava süreçlerinin yaşanması engellenebilirken aynı zamanda işlemlerin hatasız olarak devam ettirilmesi de sağlanmaktadır. Toplumun temeli olan aile yapısının her zaman için korunması ve sağlıklı ilerlemesi de anlaşmalı koşulların sağlanmasıyla mümkün olabilmektedir.