0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

 Esatpaşa Mahallesi Tanıma ve Tenfiz

Yurtdışında alınan bir hukuki kararın Türkiye’de de geçerli olabilmesi adına Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hakkında Kanun ile tanıma ve tenfiz düzenlemeleri yapılmıştır. Bu düzenlemeler ile yabancı bir ülkede evlat edinen birisinin bu hukuki kararının Türkiye’de de geçerli olabilmesi sağlanmıştır. Bunun için yapılması gerekilen şey ise tanıma ve tenfiz davası açılmasıdır.Bu konuda da en güvenilir isimlerden birisi Ataşehir’de bulunan  Esatpaşa Mahallesi tanıma ve tenfiz avukatıdır.

Tanıma ve Tenfiz İçin Hangi Mahkemeye Gidilmeli?

Hem Fransa hem Türk vatandaşı olan bir çiftin Fransa’da boşanması halinde bu kararın Türkiye’de bir hükmü olmayacaktır. Taraflar boşanmış sayılmayacakları için Türkiye’deki mal paylaşımı gibi konularda yapılamayacaktır. Bunun için tanıma ve tenfiz davası açılmalıdır.

Gerekli olan belgeleri toplayan kişiler bu boşanma davasının Türkiye’de de geçerliliği olabilmesi için aile mahkemelerine giderek tanıma ve tenfiz davasını açması gerekmektedir.

Tanıma ve Tenfiz Davasında Avukatın Önemi

Tanıma ve tenfiz davası açılabilmesi için avukata vekalet vermek şart değildir. Ancak avukata vekalet veren kişiler büyük kazanımlar sağlamaktadır. Örneğin yurtdışında yaşayan ve Türkiye’ye çok sık gelme ihtimali olmayan kişiler avukata vekalet vererek mahkemeye gelme yükümlülüğünden kurutulabilmektedir. Bunun yanı sıra özellikle boşanmalardaki çocuk velayeti yada mal paylaşımı gibi konularda avukat avantaj yaratmaktadır. Avukat Mehmet Ali Helvacı bu kazanımları elde etmek için önemli bir kişidir.

Call Now Button