0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Fikirtepe Mahallesi Tanıma ve Tenfiz

Farklı millete tabi eş ile evli Türk vatandaşları, eşlerinin ülkelerinde gerçekleştirdikleri boşanma sonrası Türkiye’de halen evli sayılmakta ve yabancı bir ülkede alınmış boşanma kararının Türkiye’de tanınması için tanıma ve tenfiz davası açması gereklidir. Kadıköy ilçesi vatandaşlarının sıklıkla karşılaşabildiği bu durumda uzman Avukat Mehmet Ali Helvacı ve ekibi bu süreçte gerekli prosedürleri tamamlama, davayı açma ve dava sürecini yakından takip ederek davanın kısa sürede sonuçlanmasını sağlamada etkili rol oynamaktadır. Verilen vekalet sonrası farklı ülkelerde gerçekleştirilen boşanma davaları Türk mahkemelerince de tanınarak vatandaşlarımızın medeni hallerinin Türkiye’de de değişmesi sağlanmaktadır.

Neden Tanıma ve Tenfiz Davasına İhtiyaç Duyulur?

Yabancı ülkelerde gerçekleştirilen boşanma davalarının Türkiye’de geçerli sayılabilmesi için açılması zorunlu olan tanıma ve tenfiz davaları, farklı ülkelerde gerçekleştirilmiş boşanma işleminin Türk hukuk kurallarına uygunluğunu denetlemek amacıyla Türkiye’de Aile Mahkemelerine açılmaktadır. Herhangi bir ülke kanunlarına göre gerçekleştirilmiş boşanma davalarının;

  • Türk Hukuk kurallarına uyup uymadığı,
  • Türkiye’de kamu düzenini ihlal edip etmediği

Kontrolünün yapılması için açılacak olan Fikirtepe Mahallesi Tanıma ve Tenfiz davlarında Helvacı Hukuk Bürosu’nu tercih edebilirsiniz. Avukat Mehmet Ali Helvacı önderliğinde harekete geçen ekip davanın tek celsede sonuçlanması için gerekli evrakların temin sürecinde gerekli yönlendirme ve çabayı gerçekleştirmekle birlikte karşı tarafın avukatı ile irtibata geçerek, duruşması görülen davada hazır bulunmalarını sağlar.

Call Now Button