0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Koşuyolu Mahallesi Tanıma ve Tenfiz

Uluslararası Hukuk kuralları gereği herhangi bir ülkede alınmış yargı kararları, alınmış olduğu ülke sınırları içerisinde geçerli sayılmakta ve bu durum boşanma davası süreçlerinde farklı iki millete sahip eşler için tanıma ve tenfiz davasına başvurma zorunluluğunu beraberinde getirmektedir. İlgili dava süreci belirli değişkenlere bağlı olarak kısa sürede sonuçlanabildiği gibi birkaç yıla bulabilen sonuçlanmamış davalara dönüşerek halihazırda boşanılmış olmasına karşın tanınmayan karar nedeniyle;

  • Yeniden evlenememe,
  • Eski eşin mirasçı olarak gözükmesi

Gibi mağduriyetlere neden olmaktadır. Kadıköy ilçesi sakinleri için T.C. İstanbul Anadolu Adliye Sarayı’nda görülecek olan tanıma ve tenfiz davaları, Avukat Mehmet Ali Helvacı vekaletinde hızlıca sonuca ulaşarak Türk makamlarınca boşanmanın kabulü gerçekleştirilmektedir.

Tanıma ve Tenfiz Davası Ne Kadar Sürer?

Tanıma ve Tenfiz davaları;

  • Her iki eşin katılım göstermesi,
  • Avukata vekalet vermesi

Halinde tek celsede sonuca bağlanabilmektedir. Yukarıdaki haller dışında bir yöntem izlenmek istendiğinde ise tebligat ulaştırma süreci nedeniyle dava sonuçlanma süresi uzamakta, bu durum boşanmış olan eski eşler için büyük mağduriyetlere yol açmaktadır. Koşuyolu Mahallesi Tanıma ve Tenfiz davalarında Helvacı Hukuk Bürosu tercih edildiğinde ise ilgili sürecin uzamaması için tüm süreçte aktif rol oynayan Avukat Mehmet Ali Helvacı, açılan tanıma ve tenfiz davasını tek celsede sonuçlandırabilmek için gerekli çalışmaları ve danışmanlığı yaparak üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmektedir. Tebligatın ulaşmaması, eksik evrakla başvurulması veya yetersiz avukatlık hizmeti nedeniyle tanıma ve tenfiz sürecini uzatmak istemiyorsanız Helvacı Hukuk Bürosu’na ulaşarak bürodan avukatlık ve danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz.

Call Now Button