0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Rasimpaşa Mahallesi Tanıma ve Tenfiz

Günümüzde hakkında detaylı bilgi sahibi olunmayan Tanıma ve Tenfiz davaları, boşanmak isteyen pek çok vatandaşı mağdur etmektedir. Vatandaşların tanıma ve tenfiz davalarında olumlu bir sonuç elde etmesi ve bu süreçte hem maddi hem de manevi olarak herhangi bir kayıp yaşamaması için öncelikle güvenilir bir avukat ile anlaşması gerekmektedir. Vatandaşlar daha sonra bu dava sürecinin boşanma ile bağlantısını kavrayarak işe yarar adımlar atabilir.

Tanıma ve Tenfiz Davalarının Boşanma Davalarına Etkisi Nedir?

Tanıma ve tenfiz davaları temel olarak, yabancı bir mahkemede verilen kararın, ülkemizde bulunan mahkemeler tarafından tanınmasına olanak sağlayan davalardır. Bu nedenle, yurt dışında ikamet eden veya oradaki mahkemeler tarafından boşanma davası görülen çiftlerin, tanıma ve tenfiz davası ile bu kararı ülkemiz mahkemelerinde tanıtması gerekmektedir. Aksi takdirde bu kararın ülkemiz sınırlarında herhangi bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Tanıma ve Tenfiz Davaları İçin Avukat Bulmanın Zorlukları

Kadıköy, Rasimpaşa mahallesi başta olmak üzere pek çok bölgede nitelikli avukatlık hizmeti vermeye devam eden Avukat Mehmet Ali Helvacı, tanıma ve tenfiz davaların da tkili çözüm sağlamaktadır. Rasimpaşa mahallesi tanıma ve tenfiz davası için istediği kriterlere uygun bir avukat arayışında olan vatandaşlar, belirtilen kişi ve kurumlarla iletişime geçerek en kısa sürede gerekli hizmeti temin edebilir.

Call Now Button