0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kartal Avukat

Çeşitli dava işleyişlerinin bulunduğu adliyeler arasında yoğunluğu ile bilinen Kartal avukat özelinde de bir hayli zengindir. Özellikle basit-adi suçlarda dahi avukat bulundurulması teknik açıdan fayda sağlarken işlemlerin çok daha hızlı ve pratik bir şekilde yerine getirilmesini sağlamaktadır. Avukatsız olarak yapılan süreçlerde daha ziyade internetten elde edilen hazır dilekçeler kullanılırken birçok usul hatası yapılması da kuvvetle muhtemeldir. Bu problemlerin önüne geçilmesi için avukatlara danışılması gerekmektedir.

Boşanma Avukatları

Anlaşmalı ya da çekişmeli olarak görülen boşanma davalarında avukat büyük önem taşımaktadır. Dava sürecinin sonuçlanmasını doğrudan etkilemenin yanı sıra süreç ve uzunlukta belirleyici sebepler arasındadır. Öncelikle tarafların anlaşması için zeminler hazırlanırken avukatların uzlaştırmacı yönü bulunmaktadır. Bu sayede anlaşmalı boşanma davası görülürken 4-5 ay içinde davanın sonuçlanma olasılığı da artmaktadır. Davanın anlaşmalı olabilmesi için tarafların tüm konularda anlaşarak protokol imzalaması gereklidir.

Anlaşma Protokolü Nedir?

Boşanma davalarının anlaşmalı olması için taraflar arasında yapılan sözleşme olarak ifade edilebilmektedir. Kartal avukat öncülüğünde hazırlanan protokolde tarafların talep ettiği tüm haklar ve uyulması gerekli olan durumlar bulunmaktadır. Verilecek olan tazminat başta olmak üzere nafaka durumu hakkında açıklanabilir hususlar, varsa çocuğun ya da çocukların kimde kalacağı, diğer tarafın ne sıklıkla ve ne zamanları görebileceği, yaşam alanlarının belirlenmesi gibi tüm hususları içermektedir.

Çekişmeli boşanma davalarında ise dava süreci 5 yıl veya çok daha uzun süre devam edebilirken psikolojik anlamda da yıkımlarda daha yıpratıcı olmaktadır. Mahkeme tarafından verilen nafakanın ödenmemesi durumunda ise kişi tarafından icra takibi başlatılabilmektedir. Bu süreç içinde İcra Müdürlüğü özelinde dilekçe hazırlanması gerekli olurken boşanma avukatları tarafından işlemler düzenlenebilmektedir.

Avukat Tercihlerinde Elde Edilen Kazanımlar:

  • Çeşitli dava süreçlerinde gerekli olan avukatların belirlenmesinde tecrübe ve uzmanlık alanları önem taşımaktadır.
  • İşleyişlerin tamamının avukat tarafından yapılmasıyla hatasız dava süreci yaşanabilmesi söz konusudur.
  • Ceza davalarında beraat edilmesi ya da küçük cezalar alınması imkân dahilindedir.
  • Farklı maddi cezai davalarda ise kazanımlar mümkün olabilmektedir.
  • Avukat sayesinde yıpratıcı davaların anlaşmalı bir şekilde çözüme kavuşturulması mümkün olabilmektedir.

Ceza Avukatları 

Bir suçun işlenmiş olabileceği durumuna karşın yapılan yargılamada savunma makamı olarak davalı savunacak olan ceza avukatlarıdır. Her ne olursa olsun savunma kutsallığı prensibiyle hareket edilmesinden dolayı her türlü dava yaşanabilmektedir. Adam öldürme, adam öldürmeye kast etme, hürriyetten yoksun bırakma, cinsel istismar suçları, işkence, tehdit ya da şeref suçlarında görev alınmaktadır. Bununla birlikte davalının beraat etmesi ya da makul aralıklarda suç almasının sağlanması amaçlanmaktadır.

Delil ve şahitlere göre savunma belirlenirken ortaya konan tüm hususların usule uygun yapılması da ceza avukatları tarafından talep edilebilmektedir. İstanbul için Kartal avukat ve avukatlık açısından önem arz ederken tüm ceza davaları içinde aynı zamanda zorunlu durumlar arasında bulunmaktadır. Çünkü cezai yaptırımların çok ağır olmasından ötürü avukatı olmayan bir kişinin suçlu olarak kabul edilmesi yasalara aykırıdır.

Call Now Button