0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tanıma Tenfiz Avukat Vekalet Ücreti

Tanıma tenfiz avukat aracılığı ile daha sorunsuz bir biçimde işlemektedir. Süreç hakkında sorunsuz bir dava sonucu elde etmek ve hakların muhafaza edilmesini sağlamak için avukat aracılığı ile dava açma ve takip etme aşamasının tamamlanması gerekiyor. Bu noktada vekaletname hazırlanmasından avukatlık ücretinin belirlenmesine kadar her bir aşamanın yazılı olarak hukuki kayıt altına alınması daha verimli olacaktır.

Vekaletname Verirken Hangi Bilgiler İstenmektedir?

Avukat olarak iş birliği kuracağınız kişiye vekaletname verirken şu verilere hakim olmalısınız;

  • Avukatınızın bağlı bulunduğu baro
  • Avukatın TC kimlik numarası
  • Adı soyadı
  • Adresi

Bu detaylar sizin için vekaletin tamamlanması adına yeterli olacaktır. Vekaletname bilgilerinde bir eksikli olursa davanın yürütülmesi ile alakalı aksaklıklar yaşanabilir. Tam da bu noktada bağlı bulunan mahkemede yer alan görevlilerden de istifade edebilirsiniz. Vekaletinizi verdikten hemen sonra bu davaya bizzat katılma gibi bir zorunluluğunuz da kesinlikle olmayacaktır. Durumun akışını avukatınıza bırakma yetkiniz bulunuyor.

Tanıma Tenfiz Avukat Seçme Süreci

Tanıma tenfiz avukat seçme işlemleri sırasında kişilerin konusunda uzman kişilerden yana tercihini kullanması gerekiyor. Bu şekilde dava sürecinin çok daha sorunsuz bir biçimde tamamlanması için fırsat elde edilmektedir.

  • Avukat seçme işlemleri sırasında kişilerin özellikle hangi alanda yetkin olduklarından başlayarak kaç adet davada olumlu sonuç alındığına kadar göz atılması gerekiyor.

Bu detaylar kapsamında Helvacı Hukuk bünyesinde yer alan hukukçulardan destek alarak sürecin sorunsuz bir biçimde tamamlanması için fırsat elde edebilirsiniz. Helvacı Hukuk hem tecrübe hem de eğitim konusunda tam donanımlı olan kişiler ile iş birliği kurmaktadır. Dava sürecinin takibinden bu dava süreci hakkında bilgilendirmeye kadar sorunsuz bir veri akışı sağlanır.

Tanıma Tenfiz Detayları Nelerdir?

Yabancı bir ülkede alınan kararın detaylarına bakıldığı zaman ülkemizde geçerli olan kural akışlı ve kanunlar ile herhangi bir ters düşme söz konusu değilse davanın tanınmasını ve tenfiz edilmesini mümkün kılabilirsiniz. Tanıma ve tenfiz işlemleri sırasında kişilerin özellikle farklı ülkelerde yer alan ve geçerli olan hukuk kurallarını kullanarak ülkemizde geçerli olan kuralları bertaraf etme gibi bir amaç belirlememesi gerekiyor. Bu tür bir durum fark edildiği anda kişilerin dava talepleri anlık olarak reddedilir.

Yabancı bir ülkede alınan dava kararının ülkemizde de kabul edilmesi ve kesin delil olarak kullanım aşaması tanıma olarak adlandırılırken bu durumun icraya koyulması da tenfiz olarak nitelendirilmektedir. Her ikisi farklı ya da aynı dava dosyasının bir parçası olabilir.

Ücret Ne Kadardır?

Tanıma tenfiz avukat ücretinin belirlenmesi sırasında bu noktada asgari bütçe limitlerini belirleyen tarifeye bir göz atılması gerekiyor. Ücretin ne kadar olduğu hakkında kişilerin dikkate alması gereken en temel hususların başında dava sürecinin uzunluğu ve dosyanın kapsamı gelmektedir. Her iki tarafın da haklarının muhafaza edilmesi için muhakkak bu detayların sözleşme içerisinde yer bulması gerekiyor.

Call Now Button