0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tanıma Tenfiz Vekalet Ücreti ve Dava Hususları

Tanıma tenfiz vekalet ücreti ödeme işlemleri sonrasında davanın bireysel olarak katılım sağlanmasa da avukatınız tarafından sürecin tamamlanacağı eklenmelidir. Bu süreç içerisinde kişilerin en kısa sürede yüksek verimlilik ile tenfiz ve tanıma aşamasını uygulaması ve kesin sonuç alması mümkün kılınmaktadır. Tabi ki seçmiş olduğunuz avukatın bu konuda hassas olması ve muhakkak konuda tecrübeli ve eğitimli olmasına dikkat etmelisiniz.

Tanıma Tenfiz Vekalet Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Tanıma tenfiz vekalet ücreti kapsamında asgari ücretlendirme tarifesi temel alınmaktadır. Hem avukatın hem de müvekkilin haklarının korunması için bu konuda bir sözleşme oluşturulması sizin için çok daha verimli ve sorunsuz bir hal alacaktır. Özellikle ödeme aşaması ve davaya katılım koşulları gibi çok sorun yaratan detayların bir sözleşme üzerinde belirlenmesi daha sorunsuz bir süreç oluşturulmasını sağlar.

Tanıma ve Tenfiz Nedir?

Yabancı bir ülkede alınmış olan kararların ülkemizde de geçerli olmasının sağlanması için tanıma ve tenfiz aşamasının tamamlanması gerekmektedir. Bu konu hakkında bilinmesi gereken detaylar;

  • Yabancı bir ülkede alınan kararın ülkemizde de geçerliliğinin onaylanması için tanıma davası açılmalıdır.
  • Bu kararın icra yetkisi ile bağdaştırılması ve uygulamaya koyulması için de kesinlikle tenfiz aşamasının belirlenmesi gerekmektedir. Tenfiz aşaması olmadan icra yetkinin onaylanması mümkün değildir.
  • Tanıma tenfiz davası açabilmek için kişilerin muhakkak yabancı ülkede açtıkları davaların hem maddi hem de şekli bakımdan kesinleşmiş olması gerekir. Kesinleşmemiş davalarda herhangi bir sonuç elde edemezsiniz.

Davaları hem beraber hem de ayrı biçimde açabilirsiniz. Bu konuda kanuni manada herhangi bir sıkıntı söz konusu olmayacaktır. İcra hükmü gerektirmeyen davalarda tenfiz davası açmadan da geçerliliğin tanınmasını mümkün kılabilirsiniz.

MÖHUK ile Süreç Daha Sorunsuz İşliyor!

Milletler arası özel hukuk kanunları kapsamında değerlendirilen tanıma ve tenfiz işlemleri kişilerin mağdur olmadan kararları geçerli kumlasını hedeflemektedir. Tabi ki bu aşamada bir ülkede legal olmayan unsurlara farklı bir ülkeden onay alarak suiistimal gerçekleştirme gibi durumlar ile de karşılaşabiliniyor. Bu tür durumlarda davanın anlık şekilde reddedileceği belirtilmelidir. Ülkemizin Anayasasının ve kanunlarının bu konuda esas kabul edileceği de belirtilmelidir.

Dava dosyasının oluşturulmasından ilgili delillerin toplanmasına kadar her bir aşamada muhakkak ülkemizde geçerli olan prosedürler üzerinden işlemleri tamamlamalısınız. Bu noktada kişilerin sistemi suiistimal etmemesi için detaylı bir denetim uygulanmaktadır. Konusunda uzman olan bir avukata vekalet vererek en kısa süre içerisinde sürecin kesinleşmesini sağlama imkanını elde edebilirsiniz. Ayrıca davalara dahi katılma zorunluluğunuz olmayacaktır.

Konunun Uzmanlarından Yardım Alın!

Tanıma tenfiz vekalet ücreti konusunda inceleme yaparken aynı zamanda iş birliği kuracağınız avukatların bu konuda eğitimli olmasına da dikkat etmelisiniz. Konunun uzmanlarını kısa sürede bulmak ve aralarından seçim yapmak için Helvacı Hukuk’a başvurabilirsiniz. Profesyonel kadro tanıma ve tenfiz aşamasının daha sorunsuz tamamlanmasını mümkün kılıyor!

Call Now Button