0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vernier Tanıma ve Tenfiz Davası (Vernier Tanıma ve Tenfiz Avukatı)

Bağımsız olan bir ülkenin hukukuna başka hiçbir ülke müdahale edememektedir. Türkiye devleti de bağımsızlığı gereğine kendi yargılama sistemini oluşturmuştur. Bundan dolayı da yabancı bir ülkede verilmiş bir mahkeme kararının Türkiye’de geçerliliği olmayacaktır. Ancak boşanma gibi mahkeme kararlarının Türkiye’de de geçerli olabilmesi önemli bir konu olabilmektedir. Bundan dolayı da Vernier tanıma ve tenfiz davası açılması gereklidir.

Yurtdışında yaşayan kişiler yaşadıkları o ülkede boşanma davası açabilmektedir. Bu kararında Türkiye’de geçerli olmaması kişilere büyük problemler yaşatabilmektedir. Bundan dolayı Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanunda düzenlemeler yapılmıştır. Bu düzenlemeye göre de kişiler farklı bir ülkede kendileri adına verilmiş bir mahkeme kararının Türkiye’de de geçerli olabilmesi için tanıma ve tenfiz davası açabilmektedir.

Bu davalarda da Vernier tanıma ve tenfiz avukatı varlığı oldukça önemlidir. Büro avukatımız kişiler için tüm dava sürecinin en kolay şekilde sonuçlanabilmesi için hizmet vermektedir. Tanıma ve tenfiz davaları hakkında tüm detaylı bilgi içinde avukatlık büromuz ile iletişime geçilebilmektedir.

Tanıma ve Tenfiz Davası İçin En Önemli Noktalar

Yabancı bir mahkeme tarafından verilmiş olan bir kararın Türkiye’de geçerli olabilmesi için tanıma ve tenfiz davası açılması şarttır. Bu davalar kısa sürede sonuçlanabilmektedir. Fakat bazı önemli noktalara da dikkat edilmelidir.

Tanıma ve tenfiz davası kesinleşmiş mahkeme kararları için açılabilmektedir. Bundan dolayı en temel olarak dikkat edilmesi gereken şey kararın kesinleşmiş olup olmamasıdır. Daha sonrasında ise tüm istenen belgelerin yetkili mahkemeye iletilmesi gereklidir. Bu belgelerin mahkemeye verilmesinin ardından da taraflara tebligat ulaştırılmaktadır. Dava sürecinin en kilit noktası da burasıdır.

Taraflara tebligatın iletilemediği durumlarda dava açılamamaktadır. Bundan dolayı davalı tarfın adres bilgisinin biliniyor olması şarttır. Eğer adresi bilinmiyorsa bu durumda kişiye ulaşabilmek için yollar aranmalıdır. Böyle bir problem ile karşılaşmamak için yapılması gereken şey ise adres değişikliği olmadan bir an önce tanıma ve tenfiz davası açılmasıdır. Vernier tanıma ve tenfiz davası açabilmek için de Av. Mehmet Ali Helvacı’ya vekalet verilebilmektedir.

Call Now Button