0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vertou Tanıma ve Tenfiz Davası (Vertou Tanıma ve Tenfiz Avukatı)

Yabancı bir ülkenin mahkeme kararının Türkiye’de geçerliliği bulunmamaktadır. Fakat yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları hangi ülkede yaşıyorlarsa o ülkenin mahkemesine başvurabilmekte ve kendisi adına verilen bu kararın Türkiye’de de geçerli olmasını isteyebilmektedir. Bunun için de Vertou tanıma ve tenfiz davası açılmalıdır. Bir ülkede alınan hukuki kararın Türkiye’de de tanınması için açılan davaya tanıma denmektedir. Tanınan bu kararın icra edilmesi için ise tenfiz davası açılmalıdır.

Bu davanın kolay bir şekilde açılabilmesi ve sonuçlandırılabilmesi için de Vertou tanıma ve tenfiz avukatı görev almaktadır. Herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına tecrübeli bir avukata vekalet vermek isteyen kişiler büromuz ile iletişime geçebilmektedir.

Tanıma ve Tenfiz Davası İçin Neden Avukata Vekalet Verilmeli?

Tanıma ve tenfiz davalarını açabilmek için vekil olarak avukat tayin edilmesi şartı bulunmamaktadır. Gerekli belgelerini edinene kişiler yetkili mahkemeye bizzat giderek davalarını açabilmektedir. Fakat avukat vekaleti ile davanın yürütülmesi davacıya pek çok konuda avantaj sağlayacaktır.

Davanın açılabilmesi için istenen tüm belgelerin toplanması gereklidir. Bu belgelerin neler olduğunun bilinmesi ve bu belgelerin eksiksiz sağlanabilmesi için de avukatlar önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca bu belgelerin ilgili mahkemeye teslim edilip dava açılma süreciyle de vekil avukat ilgilenecektir.

Mahkemeye bizzat başvuran kişiler tüm dava süreciyle kendisi ilgilenmelidir. Vekil avukat tayin edilmediği durumlarda duruşmada bulunulması şarttır. Fakat yurtdışında yaşayan kişilerin Türkiye’ye sık sık gelme gibi bir şansı olmayabilmektedir. Bundan dolayı da kişiler tanıma ve tenfiz davalarını açmayı geciktirebilmektedir. Türkiye’de bulunamayacak olan kişilerin dava açabilmesi için yapması gereken tek şey avukata vekalet vermeleridir.

Vekil avukat atandığı durumlarda tüm mahkeme sürecini avukat takip edecektir. Bundan dolayı kişilerin ne dava açmada ne de duruşmada bulunması gerekmemektedir. Yani Türkiye’ye gelme şansı olmayan kişiler vekil avukatları aracılığıyla tanıma ve tenfiz davası açabilmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı avukata vekalet verilmesi kişilere yarar sağlayacaktır. Vertou tanıma ve tenfiz davası açacak olan kişiler Av. Mehmet Ali Helvacı ile görüşerek kendisine vekalet verebilmektedir.

Call Now Button