0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Wilhelmsburg Tanıma ve Tenfiz Davası  Wilhelmsburg Tanıma ve Tenfiz Avukatı

Wilhelmsburg Tanıma ve Tenfiz Davası;  yabancı mahkeme kararlarının Türkiye’de geçerli olmasını sağlamak amacıyla açılan tanıma ve tenfiz davaları, tarafların açmakla yükümlü olduğu davaların başında gelmektedir. 2017 yılı itibariyle oldukça değişik bir yüze sahip olan tanıma ve tenfiz davaları kişiler için bir an önce açılması gereken önemli davalar olarak nitelendirilebilir.

Tanıma ve Tenfiz Davasını Erkenden Açmak Neden Önemlidir?

Tanıma ve tenfiz davasını bir an önce ve hızlıca açmak tarafların yapacağı en mantıklı davranışlardan bir tanesidir. Bunun sebebi ise boşanmış olan çiftlerin hala evli olarak gözükerek hem yasal anlamda hem de bireysel anlamda oldukça sıkıntı yaşamalarının ortaya çıkmasın durumudur. Boşanma davası geçerli sayılmayan hiç bir çiftin yeniden başka birisiyle evlenmesi mümkün değildir. Bu yüzden her ne kadar yurtdışında boşanmış olarak gözüken çiftler olsa da kişilerin tanıma ve tenfiz davası açmadan Türk yasaları önünde boşanmış olmayacakları muhtemeldir.

Tanıma ve Tenfiz Davaları Yeni Bir Boşanma Davası Olarak Mı Açılır?

Tanıma ve tenfiz davaları her ne kadar toplum içerisinde yeni bir boşanma davası olarak bilinse de bu kanaat tamamen yanlıştır. Tanıma ve tenfiz davaları aslında birer inceleme davaları olarak düşünülebilir. Bu davalar sadece yabancı mahkemelerde alınmış olan boşanma kararlarının Türk yerel mahkemeleri tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi ile kararların geçerli sayılıp sayılmamasını değerlendiren davalardır.

Tanıma ve Tenfiz Davası Açarken Kişilerin Türkiye’de Bulunma Zorunlulukları Var Mıdır?

Kişilerin tanıma ve tenfiz davasında başvurusunda bulunurken Türkiye’de olma zorunlulukları da bulunmamaktadır. Yurt dışında bulunan tüm vatandaşlarımız tanıma ve tenfiz davasını bir avukata vekâlet vererek rahatlıkla halledebilmektedir. Tanıma ve tenfiz davası açılırken, kişilerin ülkede bulunmak bulunmaması dava sürecinde herhangi bir olumlu ya da olumsuz etki etmez. Bu yüzden bir avukata vekâlet verilerek tek celsede sonuçlanabilen davalar olan tanıma ve tenfiz davaları, aslında toplum tarafından bilinenin aksine açılması ve sonuçlanması en kolay olan davalardan bir tanesidir. Wilhelmsburg Tanıma ve Tenfiz Davası açmak isteyen ya da Wilhelmsburg Tanıma ve Tenfiz Avukatı hakkında detaylıca bilgi almak isteyen kişiler Avukat Mehmet Helvacı ile görüşebilirler.

Call Now Button