0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yayalar Mahallesi İş Kazası Avukatı

Elbette ki İş Güvenliği ve Sağlığı konusunda problemli olan bir işyerinde çalışıyorsanız iş kazalarını geçirme ihtimalinizde yükselecektir. İşçilerin işverenlerin sorumluluklarını yerine getirmemesinden yakındığı bir gerçektir. Bunların sonucunda iş kazası geçiren işçilerin Yayalar Mahallesi iş kazası avukatı aracılığı ile tazminat davası açması söz konusu olabiliyor. Bu tazminat davasında zamanaşımı süresinin 10 yıl olması acele etmeniz gerektiğini gösteriyor. Öncelikle işinde başarılı olan bir avukatı tercih ederseniz dava sonucunda alabileceğiniz tazminatın da yüksek olduğunu görebiliyorsunuz. İlk olarak burada Pendik çevresinde arama yapabilir kendinize uygun bir avukat bulabilirsiniz.

İş Kazalarında Açılan Davalar

Dava açmak istiyorsanız iki seçeneğin izin olduğunu bilmeniz gerekiyor. Öncelikle bu davalardan birisi maddi tazminat davasıdır. Maddi tazminat davası açmak için bedensel olarak zarar görmüş olmanız önemlidir. Özellikle bu bedensel zararın büyüklüğüne göre alınabilecek olan tazminat da değişiklik gösterebiliyor. Tabii ki de yaşamış olduğunuz iş kazası psikolojik açıdan sizlere etkilemiş olabilir. Bu etkilemeye ispat eden işçilerin manevi tazminat davası açma hakkı da saklıdır. Yayalar Mahallesi iş kazası avukatı sayesinde insanlar hem maddi hem de manevi tazminat davalarında büyük bir başarı elde edebiliyor. İş kazası sırasında ölen işçilerin ailelerine yine tazminat davası hak açma hakkına sahiptir. Bu tazminat davaları sayesinde de elbette ki kayıpların karşılığında belirli bir ödeme alınabilmesi yaşamın daha kaliteli olmasına yardımcı olacaktır.

Neden İş Kazası Oluyor?

İş kazalarının meydana gelmesinde birbirinden farklı nedenler söz konusu olabilir. Tabii ki de burada işçilerin dikkatsizliği iş kazaları neden olabileceği gibi işverenlerin sorumsuzlukla da yine aynı kazaları ortaya çıkarabiliyor. Bu tarz kazalar söz konusu olduğunda hem can hem de mal kaybı yaşanabiliyor. Dolayısıyla işverenlerin bu konuda daha hassas olması gerekiyor. Ama İstanbul gibi büyükşehirlerde bu durum ne yazık ki işçilerin aleyhine işleyecektir. Öncelikle iş kazası geçiren birisiniz Yayalar Mahallesi iş kazası avukatı sayesinde tazminat davası açabilir bu tazminat davasının sonucunda ise yüklü miktarda geri ödeme alabilirsiniz.

Call Now Button