0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yayalar Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Pendik semtinin yerleşim yeri olarak er sene geliştiği ve nüfus bakımından da büyük bir artışın söz konusu olduğu belirtilmelidir. Bu durum yaklaşık olarak İstanbul’un her semti için geçerliliğini korumaktadır. Tam da bu nedenle ev sahibi olma veya kiracılık sözleşmesi hazırlama ile alakalı olarak kişilerin kesinlikle uzman desteği alması gerektiğinin ayrıca belirtilmesi gerekmektedir. Özellikle kiracı olarak bir ev tutmak isteyen bireylerin aracı olarak profesyonel bir emlakcı ile iletişim içerisinde olmaları ayrıca dikkat etmeleri gereken noktalardan bir tanesidir. Yayalar mahallesi kira hukuku avukatı konusunda yine hem ev sahibi olan kişilerin hem de kiracıların kendi haklarını koruyabilmek adına avukat desteği almaları gerektiğinin altı çizilmelidir.

Kira Hukuku Detaylandırmaları

Yayalar mahallesi kira hukuku avukatı tuttuğunuz ve danışmanınız olarak belirlemenizin hemen ardından kira hukuku hakkında farklı detayların öğrenilmesini de sağlayabilirsiniz. Kira hukuku ile alakalı olarak kişilerin dikkate almaları gereken temel detaylar şu şekildedir;

  • Öncelikli olarak bu konuda hem ev sahibinin hem de kiracının bu süreç içerisinde yükümlülük sahibi olduğunun bilincinde olmalısınız. Tek taraflı bir durum söz konusu değildir.
  • Kiracının tutmuş olduğu evi kesinlikle yıpratmamaları istenmektedir. Herhangi bir yıpranma söz konusu olursa bu miktarın direkt olarak depozitodan düşeceğinin de ayrıca altının çizilmesi lazımdır.
  • Depozito konusunda herhangi bir anlaşmazlığın çıkmaması için kişilerin bu konudaki detayları sözleşme içerisinde net olarak belirlemiş olmaları gerekmektedir.

Kira Hukukunda Meydana Gelen Değişiklikler Nelerdir?

Yayalar mahallesi kira hukuku avukatı tarafından süreci  yönetileceği ile alakalı olarak gerekli olan hukuki düzenlemeyi gerçekleştirdikten sonra kira hukukunda meydana gelen değişiklikler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Kira hukuku ile alakalı olarak özellikle kiranın ne kadar artış gösterebileceği ile alakalı olarak farklılıklar meydana gelmiştir. Geçmişte artışın belirlenmesi ile alakalı olarak bir üst sınır bulunmuyorken kira hukukunda meydana gelen değişim ile beraber bir üst sınır da ortaya koyulmuş olur. İstanbul’da meydana gelen artıların da tam manası ile bu kanuna uygun bir şekilde uygulamaya koyulması gerekmektedir.

Call Now Button