0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yayalar Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları aile mahkemelerinde görülür. Eğer ki Aile Mahkemesi bulunmuyorsa o zaman asliye mahkemelerinde de yine boşanma davalarının görüldüğü görülebilir. Eğer ki artık evliliğinizi ilerletme konusunda başarılı olamıyorsanız evliliğinizi sonlandırmak istiyorsanız boşanma davası açmanız gerekiyor. İki çeşit boşanma davası vardır. Bunlardan bir tanesi çekişmeli, diğeri de anlaşmalı boşanma olarak karşımıza çıkacaktır. Yayalar Mahallesi boşanma avukatı sayesinde boşanma sürecini en iyi şekilde yönetebilir, kendinizi yıpratmadan en kolay şekilde boşanabilirsiniz. Genel olarak Pendik bölgesinde boşanma avukatları alanlarında oldukça başarılı olduğunu, dolayısıyla boşanma konusunda da hızlı bir hizmet verdiklerini görebiliyorsunuz.

Anlaşmalı Boşanma Durumu

Söz konusu anlaşmalı boşanma olduğu zaman iki tarafında bu konuda net kararlı olması gerekmektedir. Aynı zamanda bu davayı açabilmeniz ve anlaşmalı bir şekilde boş alabilmeniz için en az bir yıl evli kalmış olmanız önemlidir. Özellikle her iki tarafın da boşanmak istediğini beyan etmesi, dolayısıyla mahkemede bulunması çok önemlidir. Aynı zamanda bu tarz evlilik bitirme sağlamak istiyorsanız o zaman iki tarafında belirli konularda anlaşmış olması çok önemlidir. Yani anlaşamadığınız bir konunun bulunmaması gerekiyor. Ancak bu şekilde anlaşmalı bir şekilde boşanabilirsiniz. Yayalar Mahallesi boşanma avukatı sayesinde de sizlere bilgilendirme yapılacak ve yönlendirmeler ve bulunulacaktır. Dolayısıyla kolay bir şekilde boşanmak isteyen kişiler anlaşmalı şekilde boşanmayı tercih etmelidir.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Anlaşmalı boşanmaların yanına bir de çekişmeli boşanma davaları söz konusu olabilir. Özellikle evliliğin temelinden sarsılmış olması, anlaşmazlıkların hat safhaya ulaşmış olması çekişmeli boşanmaların sıklıkla karşınıza çıkacağını göre gösterebilir. Öncelikle çekişmeli boşanma davalarında şiddetli geçimsizlik olması çok önemlidir. Aynı zamanda şiddet durumları da yine çekişmeli boşanma davalarında girmektedir. Dolayısıyla burada hakime düşen görev daha fazladır. İki tarafı dinlemeli hangi tarafında haklı olduğuna karar vermelidir. Bu aşamada Yayalar Mahallesi boşanma avukatı da taraflara yardımcı olacaktır. Dolayısıyla bu tarz boşanmalarda delilerinde önemli olduğunu unutmamalısınız. İstanbul genelinde boşanma avukatı ararken en iyi kriterlere sahip olmasına özen göstermelisiniz. Bu şekilde işlemlerin daha hızlı süreceğinden, daha hızlı olacağından emin olabilirsiniz.

Call Now Button