Kurtköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Pendik ilçesinde de hizmetlerini veren Avukat Mehmet Ali Helvacı hukuk bürosu, müvekkillerine yönelik sonuç odaklı çalışarak, boşanma davalarını sürdürür. Boşanma hukuku, birçok temeli içerisinde barındırır ve evliliğin sonlanmasındaki temel süreçlerin yasal yol ile en etkili sonuçlar alınarak geliştirilmesini sağlar. Kurtköy Mahallesi boşanma avukatı olarakta verilen bu hizmette, tüm yaşanan gelişmeler müvekkil adına ortaya koyularak boşanma adına en uygun adımlar atılır. İlk etapta anlaşmalı boşanma çalışmaları yapılabileceği gibi bunun mümkün olmadığı zamanlarda ise çekişmeli boşanma davalarının da gelişebileceği unutulmamalıdır. Tüm bu kapsamda, 2006 yılından beridir süre gelen avukatlık deneyimi, Avukat Mehmet Ali Helvacı tarafından geliştirmekte ve düzenlenmektedir.

Türk Medeni Kanunda Geçen Boşanma Sebepleri

Boşanma sebeplerinin doğrudan kabul edilebildiği etken sebepler vardır. Bu tür sebepler ve onların içeriğini dolduran tüm formatlar Kurtköy Mahallesi boşanma avukatı olan Mehmet Ali Helvacı tarafından çözülmüştür. Buna göre müvekkilin;

  • Hayatına kast edilen durumlarda ya da şiddet görmesi,
  • Eşin doğrudan haysiyetsiz davranışı ve zina eylemine girişmesi,
  • Onur kıran davranış ve akıl hastalığı,
  • Eşin sebepsiz şekilde terk edilmesi,
  • Aldatılma olayları,
  • Suça karşıma ve suç işleme

gibi temel etkenlerle ele alınmaktadır. Bu tür durumlarda karşı tarafın kusurlu olduğu ispatlanması önemlidir. İspatın sağlanması avukatın kabiliyetine kalmış bir işlem olmasının yanı sıra, müvekkilin velayet, mal, nafaka ve tazminat davalarını kazanmasında büyük bir önemde taşıyacaktır.

Boşanmaların Getirdiği Beklenmeyen Sonuçlar

Normalde tahmin edilen ve normal gitmesi planlanan birçok hususta bazı problemler çıkabilir. Anlaşmalı boşanmayı kararlaştıran bireylerden birinin sonradan cayması ya da başka bir husus bunlar içerisinde yerini alabilir. Buradaki en temel faktörlerden bir tanesi İstanbul içerisinde verilen avukatlık hizmetinin tüm detayları ile ele alınmasının gerçekleştirilmesidir. Bu yüzden olası riskler daha önceden hazırlanması ve beklenmedik olaylara karşı da avukatın hazırlıklı olması gerekir. Kurtköy Mahallesi boşanma avukatı olarak hizmetlerini gerçekleştiren Avukat Mehmet Ali Helvacı, bu doğrultuda tüm pratik çözümleri müvekkili adına sağlar. Sağladığı yollar, boşanma davası ve ona bağlı gelişen tüm süreçlerin en iyi şekilde çözülmesine dayalıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurtkoy-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurtkoy-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurtkoy-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurtkoy-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurtkoy-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

“Kurtköy Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara