Ertuğrul Gazi Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Pendik ilçesindeki tüm mahallelerdeki hukuki süreçlerde Helvacı hukuk danışmanlığı ve avukatlık bürosu ilgilenmektedir. Sadece bölgesel değil ülke genelindeki en önemli hukuk bürolarından birisi olan Helvacı hukuk bürosu farklı hukuk alanlarında danışmanlık ve avukatlık hizmetlerinde bulunuyor.

2006 yılında kurulan bu Helvacı hukuk bürosunun kurucusu 2005 yılında Marmara üniversitesinde hukuk fakültesi mezunu olan Av. Mehmet Ali Helvacı dır. Av. Mehmet Ali Helvacı kira hukuku davaları boşanma davaları miras davaları ceza hukuku davaları icra hukuku davaları iş hukuku davaları gibi bir çok alanda hizmet vermektedir. Özellikle kiracı hakları ve ev sahibi hakları üzerinde uzmanlaşmış olan Av. Mehmet Ali Helvacı Ertuğrul Gazi Mahallesi Kira Hukuku Avukatı olarak da bilinir. Pendik Maltepe ve Kartal ilçelerinin tüm mahallelerinde çeşitli hukuk alanlarında danışmanlık ve avukatlık faaliyetlerinde bulunuyor.

Av. Mehmet Ali Helvacı Kira Hukuku Avukatı Olarak Ne Yapıyor?

Av. Mehmet Ali Helvacı kira hukuku kapsamında kiracıların ve ev sahiplerinin haklarını mahkemeler karşısında savunur. Kiracı ve ev sahibinin haklarına uygun bir şekilde kira sözleşmesi hazırlar ve hazırlanmış olan sözleşmeyi kontrol eder. Bunlara ek olarak Ertuğrul Gazi Mahallesi Kira Hukuku Avukatı olan Av. Mehmet Ali Helvacı kiracının ev sahibine ya da ev sahibinin kiracısına açtığı davalarda da görev alır.

Kira hukuku kapsamında tahliye davalarında uyarlama davalarında ve kira tespiti davalarında görev alan Av. Mehmet Ali Helvacı 2005 yılından beridir bu davalarda başarılı sonuçlar almıştır.

Kira Hukuku Kapsamında Kiracı ve Ev Sahibi Hakları

Kira hukuku alanında hem kiracının hem de ev sahibinin sahip olduğu bir takım haklar vardır. Ertuğrul Gazi Mahallesi Kira Hukuku Avukatı olan Av. Mehmet Ali Helvacı davalar sırasında hem kiracıların haklarını hem de ev sahiplerinin haklarını korur.

Kiracılar ve ev sahipleri öncelikle imzaladıkları sözleşmelerinin süreleri dolana kadar tek taraflı bu sözleşmeyi iptal edemez. Ancak kiracı kira ücretini uzun dönem ödemezse ev sahibi sözleşmeyi fesh ederek kiracıyı evden tahliye edebilir. Bunun dışında kiracıyı evden kafasına göre tahliye edemez. İstanbul dair her ilde bu kurallar geçerlidir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ertugrul-gazi-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ertugrul-gazi-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ertugrul-gazi-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ertugrul-gazi-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ertugrul-gazi-mahallesi-avukat.html

“Ertuğrul Gazi Mahallesi Kira Hukuku Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara