Gümüşpınar Mahallesi Avukat

Toplumdaki bireylerin daha huzurlu ve sakin bir şekilde hayatlarını sürdürebilmesi için uyması gereken zorunlu kurallara hukuk deniyor. Ancak bireyler arasındaki bir çok farklı anlaşmazlıklar hukuka sıçrar ve davaların açılmasına sebep olur. Kartal ilçesindeki Helvacı hukuk bürosu boşanma durumlarında icra durumlarında iş kazaları durumunda işçi hakları konusunda ceza hukuku kapsamında gayrimenkul çatışmalar sonucunda miras durumlarında açılacak olan davalarla ilgilenir.

Bu hukuk bürosunun kurucusu olan Av. Mehmet Ali Helvacı uzun yıllardır bu bölgedeki davaların büyük bir çoğunluğuna bakmış ve büyük bir çoğunluğunda da müvekkilinin haklarını yasalarca alabilmiştir. Gümüşpınar Mahallesi Avukat kategorisinde bulunan Av. Mehmet Ali Helvacı sizden gelecek olan her türlü dava açma isteğinde yanınızda olacak ve müvekkili olarak sizin hakkınızı hukuk nezdinde arayacaktır.

Gayrimenkul Davaları

Ev tarla arsa gibi taşınmaz mallar üzerine çok sık bir şekilde dava açtığı gözlemlenmektedir. Bu taşınmaz mallar üzerinde hakkı olduğunu iddia eden herkes bu davayı birkaç kanıt doğrultusunda açabilir. Medeni kanununun da eşya hukuku kapsamına girmiş olan bu tapu davası işlemlerinde Av. Mehmet Ali Helvacı da oldukça uzman bir avukattır.

Gümüşpınar Mahallesi Avukat hukuk bürosu olan Helvacı hukuk bürosu gayrimenkul davaları kapsamında bir çok davada müvekkillerine hizmet vermektedir.

  • İki ya da daha çok kişi arasında açılan ortaklığın giderilmesi davası
  • Kamulaştırma durumuna karşı tapu iptali davası
  • Miras hukukundan doğmuş olan tapu iptali davası

İş Kazası Davaları

Özellikle ağır sanayi sektörü içinde iş kazaları çok sık görülür. Bu durumlarda işçiler uzuvların hatta hayatlarını dahi kaybedebilirler. Bu nedenle de işverene ya da iş yerine maddi ve manevi yönde tazminat açabilirler. Gümüşpınar Mahallesi Avukat kategorisinde bulunan Av. Mehmet Ali Helvacı da bu tarz işçi kazası davalarıyla ilgileniyor.

Kaza sonrasında sosyal güvenlik kurumu ve emniyet tarafından tutulan tutanaklar sonrasında kaza hakkında dava açılabilir. İstanbul ilindeki uzman avukatlardan olan Av. Mehmet Ali Helvacı işçinin maddi ve manevi kaybını temin etmek için tazminat davası ve işverene yönelik suç davası açabilir.

“Gümüşpınar Mahallesi Avukat” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara