0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Gümüşpınar Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davalarının olumlu bir şekilde sonuçlanabilmesi için özellikle günümüzde mevzuatta son derece önemli düzenlemeler yapılıyor. Gümüşpınar Mahallesi boşanma avukatı aracılığıyla dilekçe hazırlanabilir ve isteyen her bireyin doğru koşulları karşılıyor olması halinde boşanabilmesi mümkün olabilir. Dilekçe hazırlanabilmesi için reddedilme durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer kanuna uymayan ifadeler kullanılıyorsa yani sırf sıkıldığınızı belirterek ayrılmak istediğinizi talep ediyorsanız reddedilebilirsiniz. Mutlaka evlilik sürecine, evliliğin durumuna ve bireylerin faaliyetlerine bağlı olarak bir dilekçe ortaya çıkarılmalıdır. Ancak bu sayede anlaşmalı sözleşmelerde ortalama 3 ay sürecek olan dava aracılığıyla boşanılabilecektir. Türkiye’de özellikle yenilenen mevzuat doğrultusunda her türlü faaliyetin doğrudan Kartal avukatıyla başvuruda bulunulması gerekecektir.

Boşanma Sürecinde İstenen Evraklar

İstenen evrakların doğru bir şekilde karşılanması son derece önemlidir. Aksi taktirde boşanma isteğiniz kabul edilmeyecektir. Evraklar arasında öncelikle TC Kimlik numaranızın bulunduğu bir evrak gerekiyor. Sonrasında ise eğer avukata gitmediyseniz, mahkemede yapacağınız başvuruyu üç nüsha olacak şekilde yapabilirsiniz. Dilekçeyi de yazdıktan sonra doğrudan eğer başvurunuz kabul edilirse boşanmanız mümkün olabilecektir. Gümüşpınar Mahallesi boşanma avukatı aracılığıyla evlilik süreci içerisinde yaşadığınız durumlar nedeniyle boşanma başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İki Eş De Mahkemeye Gelmek Zorunda Mı?

10 – 11 aylık ilişkisi olan bireylerin anlaşmalı olarak boşanma davası açması mümkün olmuyor. Bu nedenle anlaşmalı olarak boşanabilmek için gerekli olan imkana sahip olmuyorlar. İki eşin de mahkemeye gelmemesine imkan tanınabilen veya eşlerden birinin gelmemesi desteklenebilen durumlarla ilgili olarak pek çok durum göz önünde bulundurularak girişimlerde bulunulabilecektir. Gümüşpınar Mahallesi boşanma avukatı ile birlikte eğer çekişmeli bir dava açılmış ise davaya gelinmesine gerek kalmayacaktır. Eğer anlaşmalı dava açılacaksa yani 1 yılın üzerinde ilişkinin ortaya çıktığı bilinen bir evlilik bulunuyorsa, anlaşmalı olarak dava açılabilir ve anlaşmalı olması halinde ise iki taraf da mahkemeye gelmek durumundadır. Aksi taktirde tarafların boşanması bu yolla mümkün olmayacaktır bundan dolayı avukatınızla görüştüğünüz taktirde size vereceği bilgiler ve sizin aktaracağınız bilgilere göre her türlü işlemi gerçekleştirebileceksiniz. İstanbul genelinde davalar mevzuata göre hızlıca sonuçlandırılabiliyor.

Call Now Button