Ataşehir Örnek Mahallesi Boşanma Avukatı

Eşlerin evlilik birliğini sonlandırabilmeleri için mahkeme karşısına geçerek hür iradeleriyle boşanmak istediklerini söylemeleri gerekmektedir. Her iki taraf birbirleri ile anlaşırlarsa eğer anlaşmalı boşanma davası açılır ve kısa sürede dava sonuçlanır. Tarafların anlaşması gereken en önemli konular ise şunlardır:

  • Çocukların velayetleri,
  • Nafaka verilip verilmeyeceği,
  • Mal paylaşımlarının ne şekilde yapılacağı.

Kişiler bu tarz konularda anlaşmaya varamadıkları durumlarda ya da bir tarafın boşanmak istemediği durumlarda ise çekişmeli boşanma davası açılmaktadır. Çekişmeli boşanma davalarında kendi lehlerine sonuçlar elde etmek isteyenler için Ataşehir ilçesinde bulunan Örnek Mahallesi Boşanma Avukatı önem taşımaktadır.

Duruşmaya Taraflar Gelmek Zorundalar Mı?

Açılan dava anlaşmalı boşanma davası ise tarafları vekalet alan kişi temsil edememektedir. Anlaşalı davalarda her iki tarafında mahkemede olması gerekmektedir. Ancak çekişmeli boşanma davasında ise eşler mahkemeye gitmek zorunda değildir. Avukata verdikleri vekalet ile mahkemede avukatları kendilerini temsil edebilmektedir. Bu tarz çekişmeli davalarda eşlerin can güvenliği de söz konusu olabilmektedir. Bu gibi nedenlerden ötürü taraflar mahkemede yer alması gerekmemektedir.

Ancak avukata vekalet verilmez ve mahkemeye de gidilmez ise dava düşmektedir. Bu yüzden mahkemede yer almak istemeyen ya da süreç içerinde problemlerle karşılaşmak istemeyen kişiler Avukat Mehmet Ali Helvacı’ya vekalet vermeli ve davanın onun tarafından yürütülmesini istemelidir. Detaylı bilgilendirme için de avukat ile iletişime geçilebilinmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Ataşehir Örnek Mahallesi Avukat

Gümüşpınar Mahallesi Boşanma Avukatı

Ataşehir Örnek Mahallesi İşçi Avukatı

Hürriyet Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi İşçi Avukatı

“Ataşehir Örnek Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara