Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi İşçi Avukatı

Toplumdaki ilişkilerin düzenlenmesi için hukuksal uygulamalar bulunmaktadır. Aynı şekilde çalışan kişilerin ve iş sahiplerinin da ilişkilerinin düzenlenmesi için İş ve İşçi Hukuku bulunmaktadır. İşçiden ya da işverenden kaynaklı yaşabilecek problemler İş ve İşçi Hukuku davalarında çözüme kavuşturulmaktadır. İşçi kazaları, yol ve yemek ücretlerinin ödenmemesi, fazla mesai ücretlerinin verilmemesi gibi nedenlerle dava açılabilindiği gibi işe iade için de bu davalara başvurulabilinmektedir. Bu davalar için de Mahmutşevketpaşa Mahallesi işçi avukatı önem taşımaktadır.

İşe İade Davası

İşveren, işçilerin iş akdini herhangi bir neden göstermeksizin sonlandırdığı durumlarda işe iade davası açılabilmektedir. İşveren işçinin neden işten çıkarıldığını belirtmek zorundadır. Neden gösterilmediği durumlarda ise davacı olunabilmektedir. İşe iadenin de bazı şartları vardır. Bu şartlar ise şunlardır:

  • İş kanununa tabi olunması,
  • İş yerinde otuz ya da daha fazla işçi çalıştırılıyor olunması,
  • İşçinin en az altı aylık kıdeminin bulunması,
  • Belirle konumdaki işveren vekili olunmaması,
  • Belirsiz süreli is akdinin işveren tarafından feshedilmesi.

Bu gibi şartları sağlayan işçiler, işten çıkarılmaları halinde işe iade davası açabilmekte ve dava sonucuna göre işlerine geri dönebilmektedir. İşe iade davası açmak isteyen ancak sürece dair pek bilgisi bulunmayan kişiler Beykoz ilçesinde bulunan Avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşüp bilgi alabilir ve davayı rahat bir şekilde takip edebilir.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi Avukat

İşe İade Davası

İşe İade Davası Ne Zaman Açılabilir?

Beykoz  Rüzgarlıbahçe Mahallesi İşçi Avukatı

“Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi İşçi Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara