0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beykoz Ortaçeşme Mahallesi İşçi Avukatı

İşçi ve işverenler yasaların belirlediği şartlara aykırı davrandıklarında hukuksal olarak hak arayışında bulunabilirler. Örneğin bir işçinin düzenli şekilde maaşı yatmıyorsa ya da sigorta primleri eksiksiz bir şekilde ödenmiyorsa Ortaçeşme Mahallesi işçi avukatı aracılığıyla işverene karşı dava açılabilmektedir. Bazı durumlarda ise arabuluculuk ile problemler çözüme kavuşturulabilinmektedir.

Arabuluculuk Nedir?

Arabuluculuğa geçmeden önce arabulucuyu tanımlamak gerekirse, arabuluculuk faaliyetlerini yürüten ve Bakanlık tarafından arabulucular siciline kaydedilmiş gerçek kişi olarak ifade edilebilir. Arabuluculuk ise sistematik olarak görüşmek ve müzakerelerde bulunmak adına tarafları bir araya getiren ve birbirlerin, anlayıp çözümler bulmalarını sağlamak için iletişimi sağlamak ve aralarındaki uyuşmazlığın giderilmesi için tarafların görüşmesini sağlamaktır.

Zorunlu Arabuluculuk Gerektiren Davalar

Bazı İş ve İşçi davalarında ise arabulucunun olması zorunludur. Bu davalar öncelikli olarak arabuluculuk ile çözülmeye çalışılmaktadır. Zorunlu arabulucu gerektiren davaların bazıları şunlardır:

  • İşe iade davası,
  • İşe başlatmama tazminatından doğan dava,
  • Kıdem tazminatı alacağından doğan davalar,
  • Kötü niyet tazminatı için açılan davalar,
  • Yol ve yemek ücreti alacağından doğan davalar,
  • Prim ve İkramiye ücretinden doğan davalar.

Bu davalarla ilgili daha detaylı bilgi isteyenlerin başvurabileceği adres Beykoz’da ofisi bulunan Avukat Mehmet Ali Helvacı’dır. Avukat ile iletişime geçilerek hangi davalar için arabuluculuk gereklidir ya da süreç nasıl ilerlemektedir gibi sorulara yanıt bulunabilmektedir.

Call Now Button