Ataşehir Küçükbakkalköy Mahallesi İşçi Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Ataşehir Küçükbakkalköy Mahallesi İşçi Avukatı

İşçilerin bazı hakları bulunmaktadır. Bu hakların karşılanmaması halinde ise İş ve İşçi Hukukuna başvurulmalıdır. İşçilerin en temel haklarından bazıları şunlardır:

  • Düzenli aralıklarla maaş ödemesi alma,
  • Sosyal sigorta,
  • Kıdem Tazminatı alma,
  • Haftada en az bir gün tatil yapma,
  • İşten kaynaklı oluşacak maddi ve manevi zararların tanzimi.

İşçilerin bu gibi hakları karşılanmalıdır. Bu hakların korunması adına da Küçükbakkalköy Mahallesi işçi avukatı önemli bir rol oynamaktadır. İşveren ile yaşanabilecek sıkıntılarda Ataşehir avukatına başvurulmalıdır.

Arabuluculuk

İşveren ile işçi arasındaki hukuksal sorunların bazıları öncelikle arabuluculuk ile çözüme kavuşturulmaya çalışılmalıdır. Arabuluculuk, tarafların bir araya gelmesi ve müzakerede bulunarak çözüm bulma yoluna gitmesi adına yapılan bir uygulamalıdır. Bu arabuluculuk ile iletişime geçen tarafların uyuşmazlık yaşanan konularda anlaşmaya gitmesi istenmektedir. Tüm görüşmelere rağmen sonuç alınamamışsa eğer İş ve İşçi Hukuku davaları açılabilmektedir.

Bazı davalarda ilk olarak arabulucunun olması zorunludur. Bu tür davalar öncelikle arabuluculuk ile çözüme kavuşturulmaya çalışılmaktadır. Arabulucu olması gereken bazı davalar şu şekildedir:

  • Kıdem tazminatı alacağından doğan davalar,
  • Kötü niyet tazminatından doğan davalar,
  • İşe iade davaları.

İşveren bir kişi olabildiği gibi bir şirket de olabilmektedir. Şirkete ya da kişilere açılacak İş ve İş Hukuku davaları ile ilgili detaylı bilgi için Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçilmelidir.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Paşabahçe Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Küçükbakkalköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Ataşehir Küçükbakkalköy Mahallesi Avukat

Arabuluculuk Avukatı | İstanbul Arabulucu Avukat

Ataşehir Barbaros Mahallesi İşçi Avukatı

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara