Arabuluculuk Avukatı | İstanbul Arabulucu Avukat

Hukuki anlamda uyuşmazlık yaşayan kişilerin tarafsız olarak olayı aydınlatması için dava öncesinde ya da sonrasında başvurdukları kişiye arabulucu denilir. Herkes arabulucu olamaz. Arabulucu olmanın bazı kriterleri vardır.  Arabulucu hukuk fakültesi almış ve mesleğinde de en az 5 yıldır hizmet veren deneyimli bir kişi olmalı ve iletişim, görüşme konusunda uzman eğitimi almış olmalıdır. Avukatlarda ara bulucu olarak görev yapabilir.

 • Bu şekilde hizmet veren avukatlar halk arasında arabuluculuk avukatı olarak isimlendirilirler.
 • Arabuluculuk faaliyeti gösteren kişilerin adalet bakanlığı tarafından arabuluculuk hizmeti listesinde kayıtlı şekilde bulunması gerekir.
 • Yalnızca bu kişiler arabuluculuk için faaliyet gösterme imkanına sahip olur. Arabuluculuk avukatına başvurmanın dava şartı olarak görüldüğü durumlarda arabulucu olmadan mahkemeye başvuru gerçekleştirirseniz davanız işleme konulmaz.
 • Bu nedenle arabuluculuk davalarınız ile ilgilenmesi için mutlaka bir bürodan arabulucu talep etmeniz gerekir.
 • Eğer taraflar arabulucu konusunda anlaşma sağlayamazsa mahkeme tarafsız bir arabulucuyu dosyaya bakması için özel olarak görevlendirir.

Bahçelievler Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk hizmetinin zorunlu olarak alınması gereken durumlar olduğu gibi bu hizmetin isteğe bağlı bir şekilde alındığı durumlarda mevcuttur. Uzmanlar tarafından verilen arabuluculuk hizmeti bu nedenle iki farklı şekilde incelenir. Bunlar şu şekildedir;

İhtiyari Arabuluculuk: Bu arabuluculuk sisteminde kendilerini zorunlu tutan herhangi bir hukuksal madde bulunmadığı halde kendi öz istekleri ile arabuluculuk hizmeti almak için bir arabulucuya gitmelerine denilir. Arabuluculuk hizmetinden faydalanarak davanızın çözümünü kolaylaştırma şansına sahip olursunuz.  Her türlü özel hukuk anlaşmazlığı için ihtiyari arabuluculuk yoluna başvurmanız mümkündür.

Zorunlu Arabuluculuk: kişiler arasında yaşanan bazı anlaşmazlıklar için davadan önce arabulucuya gitme zorunluluğunuz bulunur. Bu durumlar için zorunlu arabuluculuk hizmeti dava şartı olarak geçer. Yani arabulucuya gitmeden açılan davalar kabul görmez. Ticari ve iş davalarında yer alan bazı talepler zorunlu arabuluculuk kapsamına girer. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 • Maaşlar
 • Kıdem tazminatı
 • Fazla mesai ücreti
 • İhbar tazminatı vs.

Bahçelievler İstanbul’a bağlı bir ilçedir. Bu ilçe 1992 senesinde Bakırköy’den ayrılmış ve bir ilçe olmuştur. 2009 nüfusa sahip olan Bahçelievler’de 11 mahalle vardır. Avrupa yakasının kuzeyinde bulunan Bahçelievler arabuluculuk Avukatı hizmeti alabileceğiniz bir bölgedir. Hukuk büromuzu ziyaret ederek uzman avukatlarımız ile arabuluculuk için görüşebilirsiniz.

Bakırköy Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk hizmeti genel olarak ticari ve iş davalarında ihtiyaç duyulan bir hizmettir.  Bir arabulucunun davanıza bakabilmesi ve tarafları bir araya getirerek ortak paydada buluşturabilmesi için öncelikle kriterlere uygun bir arabulucu olmalıdır.

Arabuluculuk hizmeti veren bir kişinin hukuk fakültesinden mezun olması gerekir. Bunun dışında en az 5 sene boyunca mesleğini gerçekleştirmesi de arabuluculuk davalarını alabilmesi için şarttır. Adalet bakanlığının özel olarak tuttuğu arabuluculuk listesinde adı kayıtlı olmayan kimse arabuluculuk faaliyeti gösteremez.

İstanbul’un en eski semtlerinden bir tanesi olan Bakırköy’den arabuluculuk hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bakırköy arabuluculuk avukatı için büromuza gelebilirsiniz. Bakırköy 1926 yılında kurulmuştur.  Marmara denizinin kuzeydoğu sahilinde bulunan Bakırköy E-5 karayolu sınırlıdır. Yüz ölçümü 3242 km2 yüzölçümüne sahip olan Bakırköy ilçesinde 15 mahalle vardır. Nüfusu 214.821 olan Bakırköy Atatürk Havalimanına da ev sahipliği yapar.

Başakşehir Arabuluculuk Avukatı

Ticari davalarda arabuluculuk hizmeti zorunlu olarak görülür. 6102 sayılı Türk ticaret kanununa göre ticari olarak görülen tüm davalar için kişi mahkemeye başvurmadan önce arabuluculuk hizmeti almak durumundadır. Bu durumda herhangi bir arabuluculuk hizmeti almamış olan kişileri asli ticaret mahkemelerine giderek dilekçe sunup dava açamazlar. Dava açmak isteyen kişinin öncelikle arabulucuya başvurması gerekir.

Arabulucuya yapılan başvuru yapılış tarihinin ardından en geç 6 hafta içerisinde sonuçlanır. Başvuru süresi zorunlu hallere göre değişim gösterebilir. Yani açıl ve hukuken geçerlilik taşıyan bazı durumlar için başvuruya geri dönüş süresinin iki hafta daha uzatılması mümkündür.

Arabuluculuk yardımı almak için Başakşehir arabuluculuk avukatı yönlendirmemizden destek alabilirsiniz. Büromuza başvurarak davanıza en uygun arabuluculuk avukatı ile görüşme sağlamanız mümkündür.

Başakşehir Marmara bölgesinde bulunan ve nüfusu 342 bin olan bir ilçedir. İlçe İstanbul’un Avrupa yakası içerisinde yer alır. İçenin il merkezine yaklaşık olarak 30 dakika mesafesi vardır.

Bayrampaşa Arabuluculuk Avukatı

Zorunlu olarak arabuluculuk hizmetinin alınması gereken davalardan bir tanesi de İş hukukudur. İş ve işveren arasında birbirlerine karşı gerçekleştirmek zorunda oldukları sorumluluklar vardır. Bu sorumlulukları inceleyen ve işçi – işveren ilişkisi ile yakından ilgilenen hukuka işçi hukuku adı verilir.

 • İşçi ve işveren arasında yaşanana sorunların düzeltilebilmesi için mutlaka bir arabulucuya başvurulması gerekir.
 • Bir aracıya başvurmadan iş mahkemesine yapılan dava işlemleri dava şartı yokluğu nedeniyle işleme alınmaz.
 • Bu nedenle arabuluculuk hizmeti almak için dava öncesinde bir avukat ile görüşmeniz şarttır.
 • İşçi ve işverenin bir arabulucu konusunda da uzlaşması şarttır. Arabuluculuk hizmetinden yararlanabilmek için işçinin de işverenin de kabul ettiği bir kişinin arabuluculuk hizmeti vermesi gerekir.
 • Eğer iki tarafta birbirlerinin seçtikleri arabulucuyu istemiyorsa her adliye de bulunan arabuluculuk merkezinden bu konuda yardım alabilirsiniz.
 • Merkez size bir arabulucu gönderir.
 • İş hukuku içerisinde dava şartı olarak kabul gören arabuluculuk hizmetinin bu dava için uygulama alanları farklıdır.

İstanbul’un bir ilçesi olan Bayrampaşa içerisinde de arabuluculuk için bir uzmandan yardım almanız mümkündür. İstanbul, Bayrampaşa ilçesi 27.000 nüfusludur. İl merkezine 3 km uzaklıkta olan bu ilçe Avrupa yakası içerisinde bulunur. Bayrampaşa ilçesinde 11 mahalle bulunur.

İlçenin doğusunda Eyüp, batısında esenler – Güngören, kuzeydoğusunda Gaziosmanpaşa güneyinde ise Zeytinburnu ilçeleri bulunur. Bayrampaşa arabuluculuk avukatı ile arabuluculuk ile çözülmesi gereken davalarınızı kolayca çözüme kavuşturabilirsiniz.

Beşiktaş Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk avukatına başvurmanızın zorunlu olduğu durumlardan bir tanesi de iş hukuku davalarıdır. İş hukuku davalarında şu durumlar için arabuluculuk avukatına başvurmanız gerekir;

Kıdem Tazminatı Davaları: Kıdem tazminatı davası belirli koşulların sağlandığı durumlarda işçiye işyerinde çalıştığı sürede kazanmış olduğu kıdem karşılığında ödenen tazminata verilen isimdir. Kıdem tazminatı hakkına sahip olabilmek için işvereninizi iş yerinde en az 1 sene boyunca çalışmış olmanız şarttır. Kıdem tazminatı hakkına sahip olduğu halde işvereninden alacağını tahsile demeyen tüm işçilerin iş mahkemesine başvurma hakkı bulunur. Ancak mahkemeye başvurmadan önce olayın çözümü için bir arabulucuya gidilmesi dava şartı olarak konulmuştur.

İşçilik Ayrık Ücreti Ya Da Yevmiye Ücreti Davaları: yıllık izin, ücretli izin, milli ve dini bayram tatil ücretleri gibi durumlar için de mahkemeye başvurmadan önce arabulucuya gitmeniz gerekir.

İhbar Tazminatı Davaları: Önceden hiçbir şekilde bildirimde bulunmadan iş akdi sonlandırılan işçinin iş yeri içerisinde sahip olduğu kıdeme bakılarak ödenen tazminattır. İhbar tazminatı konusundaki tüm durumlarınız için mutlaka bir arabulucu ile görüşme gerçekleştirmeniz gerekir.

İstanbul, Beşiktaş arabuluculuk avukatı olarak görev yapan uzman avukatlarımızdan bu tür davalarınıza bakmaları için destek alabilirsiniz. İstanbul şehrinin bir ilçesi olan Beşiktaş 189.000 nüfusa sahiptir. Boğaza kıyış olan Beşiktaş boğaz üzerinden Üsküdar ile komşudur. İl merkezine 11 km uzaklıkta bulunan Beşiktaş ilçesi Avrupa yakasında yer alan ilçelerden bir tanesidir.

Beylikdüzü Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuğun zorunlu tutulduğu davalarda bu hizmetten yararlanabilmek için mutlaka önce bir arabulucuya başvurmanız gerekir. Arabuluculuk avukatı olarak görev yapan tarafsız bir avukattan sorununuzu çözmesi için yardım almanız mümkündür.

Arabuluculuğun zorunlu bir dava şartı olarak değerlendirildiği davalardan bir tanesi de iş davalarıdır. İş sözleşmesinden kaynaklanan tüm davalar için zamanaşımı 5 yıl olarak belirlenmiştir. İş hukuku içerisinde yer alan iş sözleşmesi sorunlarınız için 5 yıl içerisinde dava açmanız mümkündür. 5 yıl zamanaşımı bulunan dava durumları şu şekildedir;

 • İş sözleşmesinin eşit davranma ilkesi dışında feshedilen sözleşmeler
 • Yıllık izin ücreti
 • İş sözleşmesi bildirim maddesine bağlı kalmadan feshedilen sözleşmeler için ihbar hakkı
 • Kötünye tazminatı
 • Kıdem tazminatı

Arabuluculuk için büroya başvurulduğunda son tutanağın düzenlenmiş olduğu tarihe kadar geçen süre zamanaşımı olarak belirlenir. Bu zamanaşımı üzerinden hak düşürücü süre işlenmez. Uyuşmazlık arabuluculuk yolu ile çözülemezse son tutanak düzenlendikten sonra zamanaşımı süresi yeniden işler.

İstanbul Beylikdüzü arabuluculuk avukatı hizmeti sunan büromuzdan bu konuda destek almanız mümkündür. Beylikdüzü İstanbul ilinin 262 bin nüfuslu ilçesi olarak bilinir. İl merkezinden 28 kilometre uzaklıkta bulunan Beylikdüzü Avrupa yakası içerisinde yer alır.

Beyoğlu Arabuluculuk Avukatı

Zorunlu arabuluculuk hizmetinden faydalanabilmek için 7036 sayılı kanununa uyumlu bir şekilde hareket etmeniz gerekir. Arabuluculuk başvurusu gerçekleştirirken şu kurallara uyum sağlamanız gerekir;

 • Arabuluculuk başvurusu işveren tarafından gerçekleştirilecekse işçinin ikametgah adresinin bulunduğu yerde ya da işin yapıldığı bölgeye yakın bir yerdeki arabuluculuk bürolarından destek alınabilir.
 • Arabuluculuk başvurusu işçi tarafından gerçekleştirilecekse işverenin ikamet ettiği adresin yakınlarında ya da iş adresinin yakınında bulunan bir arabuluculuk bürosuna başvuru gerçekleştirilebilir.
 • Bulunduğunuz bölgede arabuluculuk bürosu bulunmuyorsa bu görevi büro yerine sulh hukuk mahkemeleri üstlenir.

Yapılan arabuluculuk başvurusunun ardından bu görevi yerine getirmek için tarafsız bir arabulucu görevlendirilir. Mahkeme arabulucu görevlendirmesi yapan büronun yetkili olup olmadığını kendiliğinden incelemez.

 • İlk toplantıda işin yapıldığı yer ve yerleşim yeri ile ilgili bilgileri sunarak arabuluculuk bürosunun yetkisi için itirazda bulunabilir.
 • Bu itirazdan sonra arabuluculuk dosyası hemen ilgili sulh ceza mahkemesine gönderilir. Mahkeme harç almadan bir inceleme işlemi gerçekleştirir.
 • Bu inceleme sonrasında arabuluculuk bürosu hakkındaki kesin kararını verir. Daha sonrasında dosyayı büroya geri iade eder.
 • Mahkemenin kararı büro tarafından taraflara duyurulur. Yetki itirazı mahkeme tarafından reddedildiyse aynı arabulucu dosyaya bakması için yeniden görevlendirilir.
 • Yetki için mahkemeye verilen itirazın kabulünde ise kara tebliğinden sonra başlayan 1 haftalık süre içerisinde yetkili büroya başvuru gerçekleştirilebilir.

Beyoğlu arabuluculuk avukatı ile arabuluculuk hizmetinden yararlanmanız mümkündür. Bunun için Beyoğlu bölgesinde bulunan büromuza başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Beyoğlu İstanbul şehrinin bir ilçesidir. 242.000 nüfusu bulunan bu ilçe Avrupa yakasında bulunur. İlçenin hem boğaza hem de Haliç’e kıyısı vardır. Beyoğlu’nun il merkezine olan uzaklığı ise 7 kilometredir.

Büyükçekmece Arabuluculuk Avukatı

 Arabuluculuk için bir büroya başvurduğunuzda büro dosyanız ile ilgilenmesi için bir arabulucu görevlendirir. Zorunlu davalar için mutlaka bir arabuluculuk hizmetinden yararlanmanız gerekir. Zorunlu olarak arabuluculuk hizmeti almanız gereken davalardan bir tanesi de iş hukuku davalarıdır.

 • Arabulucu kendisine yapılan başvuruyu göreve gelme tarihinin ardından üç haftalık süre içerisinde sonuçlandırabilir. Bu sürenin uzaması zorunlu hallere bağlıdır. Zorunlu hallerin oluşumunda da süre en fazla 1 hafta daha uzatılabilir.
 • Arabuluculuk hizmeti son derece hızlı ve etkili bir çözüm yoludur. Bu nedenle arabuluculuk hizmetinden sonuç alınamaması durumunda dosya kapatılır.
 • Yapılan görüşmelerde anlaşmaya varılamaması, tarafların görüşmelere katılmaması ya da taraflara ulaşılamaması gibi durumlarda da dosyanın kapatılmasına karar verilir.

Arabuluculuk belirli bir ücret altında gerçekleşir. Bu nedenle arabulucu olarak görevlendirilen kişiye ödemesi adalet bakanlığının iş mahkemeleri kanunu maddelerine bakılarak gerçekleştirilir. Büyükçekmece arabuluculuk avukatı olarak görevlendirilmiş büromuz avukatlarımızdan bu konuda destek almanız şarttır. Büyükçekmece 233 bin nüfuslu bir ilçedir. İstanbul’un ilçelerinden bir tanesi olan Büyükçekmece’nin Marmara denizine kıyısı bulunur. İlçenin il merkezine olan uzaklığı 33 km’dir.

Çatalca Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk hizmetinden dava şartı olarak zorunlu gösterildiği durumların dışında da yararlanmanız mümkündür. Herhangi bir özel hukuk anlaşmazlığından doğan sorunların tarafları arabuluculuk için avukata başvuru gerçekleştirebilir.  Bu davaların çözümü arabuluculuk kanunu md. ½ içerisindeki maddelere bakılarak çözülür. Tarafların arabuluculuk hizmeti talebinde bulunabilecekleri davalar şu şekildedir;

 • Maddi ve manevi tazminat davaları
 • Sigorta hukuku ve ticaret hukukuna bağlı olan davalar
 • Kesinleşmiş boşanma davaları için mal paylaşımı
 • İş hukukundan kaynaklanan tazminat taleplerinin tümü
 • Gayrimenkul hukukundan kaynaklı vekillik görevinin kötüye kullanılması

Yukarıda yer alan durumlar için arabulucu talep edebilir ve davanızı arabulucu yardımı ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Her davayı arabulucu yardımı ile çözemezsiniz. Arabuluculuğun geçerli olmadığı bazı durumlarda mevcuttur. Bunlar şu şekildedir;

 • Vergi hukukundan kaynaklı davalar
 • Ceza davaları
 • İş hukuku kaynaklı iş kazası ya da hizmet tespiti davaları
 • İdari yargı yetkisine giren tüm davalar
 • Çocuğun velayeti
 • Aile içi şiddet iddiası içeren tüm uyuşmazlıklar
 • Nüfus kaydının değiştirilmesi ya da düzeltilmesi davaları

Yukarıda yer alan davalar için arabuluculuk talebinde bulunulamaz. Bu davaların yetkili mahkeme tarafından bizzat görülmesi gerekir. Dava öncesinde herhangi bir şekilde arabuluculuk hizmeti alınması mümkün değildir.

Çatalca arabuluculuk avukatı yetkilendiren büromuzdan arabulucu ile çözülebilecek olan davalarınız için destek ve yardım almanız mümkündür. Çatalca İstanbul şehrinin bir ilçesidir. 68.000 nüfusa sahip olan bu ilçe Avrupa yakasındadır. Karadeniz’e kıyısı olan bu ilçesinin şehir merkezine olan uzaklığı ise 51 kilometredir.

Çekmeköy Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk hizmeti almak için bir arabulucu büroya başvuru gerçekleştirmenin de belirli bir zamanaşımı tarihi bulunur. Arabuluculuk avukatına başvuru gerçekleştirmek için dava öncesinde işlem gerçekleştirebileceğiniz gibi dava sırasında da talepte bulunmanız mümkündür.

 • Tarafların arabulucuya başvurma konusunda anlaşması halinde taraflar uyuşmazlığın her aşaması için arabuluculuk bürosuna başvuru gerçekleştirebilirler.
 • Dava açıldıktan sonra davanın görüldüğü mahkeme de tarafları arabulucuya gitmeleri konusunda teşvik edebilir ya da bilgilendirebilir.
 • Arabulucuya başvurmak konusunda taraflardan birisinin diğerine sunduğu teklif 30 gün içerisinde yanıtlanmazsa reddedilmiş olarak kabul edilir.
 • Davanın açılmasının ardından dava taraflarının mahkemeye arabuluculuk hizmetinden yararlanacaklarını iletmeleri halinde görülen dava en geç 3 ay olmak üzere ileriki tarihlere ertelenir.
 • Bu sürenin uzatılması için tarafların mahkemeye birlikte başvurması gerekir. Çekmeköy arabuluculuk avukatı görevini gerçekleştiren büromuz uzman avukatları ile dava konunuzu görüşerek arabuluculuk talep etmeniz mümkündür.

Çekmeköy 221.000 nüfuslu bir ilçedir. İstanbul’a bağlı olan bu ilçe Avrupa yakasında bulunur.  İstanbul il merkezine 28 km uzaklıkta bulunan Çekmeköy ilçesinde 17 mahalle ve 5 köy bulunur.

Esenler Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk mahkeme dışı bir uzlaşma yoludur. Ancak bu tarafların birbirlerine karşı sorumluluklarının bulunmadığı anlamına gelmez. Uyuşmazlık taraflarının dava sürecinde birbirlerine karşı olan bazı sorumlulukları bulunur. Arabuluculuk hizmeti sonunda bir anlaşmaya varılamazsa her iki tarafında ileriki dönemlerde dava açarken hak kaybına uğramaması için taraflara bazı güvenceler verilmiştir. Bu güvenceler şu şekildedir;

 • Arabuluculuk hizmetinde eşitlik ve iradilik şartı
 • Arabulucu seçimi, arabuluculuk süreci ve tarafsızlığının yürütülmesi
 • Arabuluculuk sürecinde gizlilik ilkesi
 • Arabuluculuğun icra edilebilme şerhi
 • Arabuluculuk ile tarafların anlaşması
 • Arabuluculuk konusunun belge, beyan ya da davalar içerisinde kullanılmaması

Yukarıda yer alan şartlar sayesinde arabuluculuk ile anlaşamamanız durumunda bile ileriki bir dönemde aynı konudan dava açarken herhangi bir şekilde hak yaşamazsınız. Bu maddeler kanun tarafından belirlenmiştir. Esenler arabuluculuk avukatı desteği almak için esenlerde bulunan büromuzdan bu konuda yardım almanız mümkündür.

Esenler İstanbul ilinin bir ilçesidir.  459 bin nüfusa sahip olan esenler ilçesi şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunur. Avrupa yakasında bulunan esenler ilçesine bağlı olan 18 mahalle bulunur.

Esenyurt Arabuluculuk Avukatı

Taraflar arasındaki uyuşmazlık için hukuk yoluna başvurulduğunda taraflar, arabulucu ya da 3. Kişiler aşağıda yer alan belge ve delilleri mahkemeye süremez, ya da bu konular hakkında tanıklık yapamaz. İşte o durumlar;

 • Yalnızca arabuluculuk faaliyeti için hazırlanan belgeler
 • Tarafların arabuluculuk başvuruları, arabuluculuk için verilen hizmete katılma istekleri
 • Arabuluculuk sırasında tarafların birbirine sundukları öneriler.
 • Uyuşmazlık için yapılan arabuluculuk teklifleri

Yukarıda yer alan durumları mahkemede delil olarak ileri sürülemez. Hukuk davasında ya da tahkime giden davalarda yukarıda yer alan bilgi, belge ve dokümanların delil olarak ileri sürülmesi yasaktır. Bu bilgiler hakkında herhangi bir şekilde tanıklık da gerçekleştirilemez. Esenyurt arabuluculuk avukatı için büromuzda görev yapan uzman avukat kadromuza danışabilirsiniz.

Esenyurt İstanbul’a bağlı bir ilçedir. Bu ilçe önceden Büyükçekmece ilçesinin bir semtiyken 2008 yılında kıraç beldesi ile birleştirilmiş ve bir ilçe olmuştur. Esenyurt Marmara bölgesinin Trakya altını ve İstanbul metropolitan alan sınırlarını içerisine alır. 687.000 nüfusu olan ilçe Avrupa yakasında bulunur ve şehir merkezine olan uzaklığı 27 kilometre’dir.

Eyüpsultan Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk hizmetinin Türkiye’de henüz gelişim aşamasında olduğunu söylemek yanlış olmaz. Aile hukukundaki anlaşmazlıklar için de arabulucu yolunun etkişn hale getirilmesi için bir henüz yasalaşmamış olan bir tasarı mevcuttur. Kanunlaşması beklenen bu tasarının aile hukukuna ilişkin olan kadına karşı şiddet dışındaki şu durumları kapsaması bekleniyor;

 • Ev eşyalarının paylaşımı
 • Boşanma davası
 • Nafaka davası
 • Boşanma davasında mal paylaşımı
 • Velayet davası
 • Boşanma maddi ve manevi tazminat davaları

Eyüpsultan arabuluculuk avukatı görevlendirmesi gerçekleştiren arabuluculuk büromuzdan her türlü arabuluculuk için destek alabilirsiniz. Eyüpsultan Eski adıyla Eyüp olarak bilinir. İstanbul ilinin Avrupa yakasında bulunan ilçelerinden bir tanesi olan Eyüpsultan 1936 senesinde Beyoğlu ve Fatih ilçelerinin bir bölümü ile kurulmuştur.

242 km2 bir yüzölçümüne sahip olan Eyüpsultan ilçesine bağlı olan 21 mahalle ve 7 köy bulunur. Eyüpsultan ilçesinin 2018 yılındaki ADNKS verilerine bakılarak nüfusu 383.909 olarak belirlenmiştir.

Fatih Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk için gerçekleştirilen görüşmeler gizlidir. Yani bu görüşmelerde alınan kararlar ya da konuşulan konuların hiçbiri davada delil belge ya da başka bir doküman olarak kullanılamaz.

Uyuşmazlık sonucunda mahkemenin tahkim yoluna gitmesi durumunda bile arabuluculuk anlaşması için yapılan görüşmeler mahkemede kullanılamaz. Kullanılması hukuka aykırıdır. Bu durumun nedeni arabuluculuk için belirlenen arabuluculuğun gizliliği şartıdır.

Arabuluculuk mahkeme dışında gerçekleştirilen bir işlem olsa bir tarafların belirli şart ve kurallara uyum sağlaması gerekir. Arabuluculuğun zorunlu olarak gerçekleştirilmesi gereken davaların olduğu gibi ihtiyari yani tarafların isteği ile de başlatılabilecek davalar mevcuttur. Bir arabulucuda olması gereken özellikler şu şekildedir;

 • Hukuk fakültesi mezunu olmalıdır.
 • Mesleğinde en az 5 yılı tamamlamış olmalıdır.
 • İletişim ve görüşme konularında eğitim almış olması şarttır.
 • Arabuluculuk sınavını başarı ile geçmiş olmalıdır.
 • Adalet bakanlığının tuttuğu arabuluculuk listesine kayıtlı olması gerekir.

Fatih arabuluculuk avukatı için büromuza başvurabilirsiniz. Yukarıda yer alan tüm özelliklere sahip uzman arabulucu avukatlar büromuzda görev yapar. Tarafsız bir arabulucu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fatih ilçesi İstanbul’a bağlıdır. Avrupa yakasında bulunan bu ilçenin hem boğaza hem de Marmara denizine kıyısı bulunur. İlçenin nüfusu 419.000’dır.

Gaziosmanpaşa Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk davalarının zorunlu olarak görüldüğü alanlardan bir tanesi iş hukukudur.  İş hukuku içerisinde görülen bazı davalarda arabuluculuk dava şartı olarak görülür. Bu nedenle arabuluculuk olmadan açılan tüm davalar dava şartı eksikliği nedeniyle görülmez.

Bu yüzden iş hukukunda dava açmadan önce mutlaka bir arabuluculuk hizmeti almanız gerekir. Arabuluculuk hizmetinden yararlanmanız gereken zorunlu durumlar şu şekildedir;

 • İşe iade davaları
 • Fazla çalışma – mesai ücreti davaları
 • Kıdem tazminatı davaları
 • İşçilik ayrık ücreti ya da yevmiye ücreti davaları
 • İhbar tazminatı davaları
 • İşçi ve işverenin birbirine hakaret etmesine bağlı davalar

Yukarıda bulunan davalar için tarafların mutlaka tarafsız bir arabulucu ile görüşme gerçekleştirmesi gerekir. Yukarıda yer alan davaların görülme şartları arasında öncesinde arabulucu ile görüşme bulunur.

Arabulucu ile görüşme gerçekleştirmeyen kişilerin davaları mahkeme tarafından kabul edilmez. Bu nedenle arabuluculuk oldukça önemlidir.  Gaziosmanpaşa arabuluculuk avukatı hizmeti büromuzda verilir. Gaziosmanpaşa İstanbul’un bir ilçesidir. Avrupa yakasında bulunan bu ilçenin nüfusu 498.000’dır.  İl merkezine yaklaşık olarak 7 Km uzaklıkta bulunan ilçe 1963 yılında ilçe olmuştur.

Eskiden taşlıtarla olarak bilinen Gaziosmanpaşa İstanbul şehrinin geç dönem yerleşim yerlerinden bir tanesidir.

Güngören Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk için zorunlu tutulan davalar içerisinde iş hukuku davaları da bulunur. Bu davaların görülebilmesi için öncelikle tarafların arabulucu ile görüşmesi gerekir. Bu görüşme sağlanmadan dava işleme konulmaz. Arabuluculuk görüşmesinin zorunlu tutulduğu davalar şu şekildedir;

İşe İade Davaları: İşe dönme davası iş sözleşmesinin haksız şekilde feshedilmesi sonucunda işçinin eski işine geri dönmesi konusunda ona yardımcı olan bir dava türüdür. İşçinin sözleşmesi haksız ve yasal olmayan bir şekilde sonlandırıldıysa bu durumda yapılması gereken tek işlem işe iade davası açılmasıdır. Tabi bu dava açılmadan önce mutlaka bir arabulucuya gidilmesi gerekir. Arabuluculuk faaliyetleri sonucunda tarafların işçinin işe yeniden başlaması konusunda anlaşması durumunda aşağıda yer alan konuları belirlemeleri şarttır. Bu durumlar şu şekildedir;

 • Ücret ve diğer durumların parasal miktarı
 • İşe başlama tarihi
 • İşçinin işe işveren tarafından başlatılmaması durumunda tazminatın parasal miktarı

Gibi konuların anlaşma sonucunda belirlenmesi zorunludur. Bu konular belirlenmezse anlaşma gerçekleşmemiş olarak sayılır. Son tutanak da bu duruma göre düzenlenir.

Fazla Çalışma – Mesai Ücreti Davaları: Fazla çalışma olarak adlandırılan çalışmalar iş kanunun belirlemiş olduğu haftalık 45 saati aşan çalışmalara verilen isimdir.  İşverenin işçisine haftalık saati aşan her çalışma için ek olarak normal çalışma ücretinden %50 daha fazlasını vermek durumundadır. İş mahkemesine fazla çalışma – mesai ücreti almak için dava açmadan önce arabuluculuk hizmeti almanız gerekir.

Güngören arabuluculuk avukatı tarafsız olarak hizmet verir. Uyuşmazlıkların yaşandığı durumlarda taraflar Güngören bölgesindeki büromuza başvurarak arabulucu bir avukat talebinde bulunabilir.

Kadıköy Arabuluculuk Avukatı

İş hukuku davalarında arabuluculuk dava şartıdır. Bu dava şartını yerine getirmezseniz davanızı işleme konulmaz. Arabulucu için bir büroya başvurmanız gerekir. Arabulucu konusunda taraflar bir anlaşma sağlayamazsa mahkemeye başvurabilirler. Bu şekilde mahkeme onlara bir arabulucu avukat yönlendirir. Gönderilen bu arabulucu ile dava hakkındaki tüm sorunlarını konuşabilirler.

Arabuluculuk sırasında yapılan görüşmeler, sunulan öneriler ya da konuşulan konuların hiçbiri mahkeme sırasında delil olarak kullanılamaz. Bu konuşmalar için tanıklık yapılması da mümkün değildir. Arabuluculuk gizli gerçekleştirilen bir görüşmedir. Bu nedenle görüşmelerin içeriği de gizlidir. Arabuluculuğun zorunlu olduğu davalardan bir tanesi de işçi ve işverenin birbirine hakaret etmesi ile açılan davalardır.

İşçi Ve İşverenin Birbirine Hakaret Etmesine Bağlı Davalar: Çalışma hayatı içerisinde işçi ve işveren arasında en sık yaşanan sorunlardan bir tanesi de tarafların birbirlerine karşılıklı olarak hakaret etmesidir. İşçi ve işverenin birbirlerine ettikleri hakaretten doğan tazminat davaları da zorunlu arabuluculuk kapsamında değerlendirilir. Eğer taraflar birbirlerine iş ilişkisinden doğan sebepler için hakaret ettiyse doğrudan mahkemeye gidemez. Mahkemeye gitmeden önce bir arabulucuya gitmeleri gerekir. Arabuluculuk hizmeti almak için mahkemenin arabuluculuk merkezinden destek alabilirler.

Kadıköy arabuluculuk avukatı görüşmeleriniz sonucunda anlaşmazlığınız konusunda bir anlaşmaya varabilirsiniz. İstanbul’un bir ilçesi olan Kadıköy Anadolu yakasında yer alır ve 483.000 nüfusa sahiptir.

Kağıthane Arabuluculuk Avukatı

İşçi ve işveren arasında olan davalar için arabuluculuk hizmetinden yararlanmanız gerekir. Arabuluculuk için tarafların birbirleri ile anlaşması şarttır. Tarafların bir arabulucu üzerinde anlaşamamaları halinde ise iş hukuku uyuşmazlığının çözülebilmesi için arabuluculuk bürosu tarafından tarafların arasını bulacak bir arabulucu görevlendirilir. İşçi ve işveren arasında olan uyuşmazlıklar ve arabuluculuk ile çözülmesi gereken sorunlar şu şekildedir;

 • İş yerinde bulunan mallara zarar verilmesi sonucunda tazminat talebi ile açılan davalardan önce arabuluculuk hizmeti alınması gerekir.
 • İşçi ve işverenin birbirine karşılıklı şekilde hakaret etmesi durumunda da davalar direkt olarak açılmaz önce arabuluculuk gerçekleştirilmesi gerekir.
 • İşçi ve işveren arasında yaşanan tatil, ücretli izin, maaş, genel tatil, dini – milli bayram ücretleri gibi durumlar için de direkt mahkemeye başvurulmaz. Öncesinde arabulucuya gidilir.

Arabuluculuk hizmeti için yapılan ödemeler tarafların anlaşmaya varması üzerine ödemeler anlaşma tarafları tarafından ödenir. Anlaşmaya varılamazsa ileride haksız olduğu kanıtlanan kişiden tahsil edilmek üzere adalet bakanlığının bütçesinden karşılanır. Bu ödemeler 7036 sayılı iş mahkemeleri kanunu maddelerince gerçekleştirilir.

Kağıthane arabuluculuk avukatı yetkilendirmesi yapan büromuza başvurarak arabulucu olması için bir uzman ile görüşebilirsiniz. Kâğıthane İstanbul’un bir ilçesidir ve Avrupa yakasında bulunur. İlçenin toplam nüfusu 432.000 olarak hesaplanmıştır.

Küçükçekmece Arabuluculuk Avukatı

İş davaları için arabuluculuk hizmetinden yararlanmanız zorunludur. Bu nedenle iş davası açmadan önce mutlaka davanın tarafları olarak bir arabulucu ile iletişime geçmeniz gerekir. Arabuluculuk için görevlendirilecek olan uzman için dava tarafları bir anlaşma sağlayamadıysa arabuluculuk bürosu tarafından tarafların sorununu çözmesi için bir arabulucu görevlendirilir.

Zorunlu arabuluculuk başvurusu gerçekleştiren kişinin karşı tarafın ikamet adresine ya da ortak iş yeri adresine yakın bir büroyu tercih etmesi gerekir. İş davalarının arabuluculuk yolu ile çözülmesi ise en geç 3 haftayı bulur. Bu süre bazı durumlara bağlı olarak uzatılabilir. Arabuluculuk için görüşmelerin sonlanmasına sebep olan durumlar ise şu şekildedir;

 • Uyuşmazlığın belirlenen süre içerisinde çözüme kavuşamaması
 • Arabulucunun taraflara ulaşamaması
 • Tarafların görüşmelere katılmaması
 • Yapılan görüşmeler ile anlaşmaya varılması
 • Ya da anlaşmaya varılmaması gibi durumlarda arabuluculuk sona erer.

Küçükçekmece arabuluculuk avukatı yardımını alarak tarafsız şekilde arabuluculuk hizmetinden yararlanabilirsiniz. Küçükçekmece İstanbul’un bir ilçesidir. 784.000 nüfusa sahip olan ilçe Avrupa yakasında bulunur. İlçenin il merkezliğine olan uzaklığı 15 kilometredir.

Sancaktepe Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk için görüşmelerde bir sonuca varılamaması üzerine taraflar mahkemeye başvuru gerçekleştirebilir. Arabuluculuğun zorunlu olduğu davaların başında iş hukuku gelir. İş hukukundan doğan anlaşmazlıklar için iş mahkemesine dilekçe vererek başvuru yapmadan önce mutlaka arabuluculuk görüşmeleri gerçekleştirmeniz gerekir. Arabuluculuk için tarafsız olarak dava ile ilgilenecek bir uzman ile anlaştıktan sonra görüşmelere başlayabilirsiniz.

 • İlk arabuluculuk toplantısına bizzat dava taraflarının katılım gerçekleştirmesi zorunludur.
 • Arabuluculuk avukatı ile gerçekleşen görüşmeler sonucunda taraflar hala ortak bir noktada buluşamadıysa dava mahkemeye taşınır.
 • İş hukukundan doğan anlaşmazlıkların arabuluculuk ile çözülememesi sonucunda iş mahkemesine bir dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz.
 • Uyuşmazlığın arabuluculuk ile çözülemediğinin ilişkin son tutanağın davanın dilekçesi içerisine eklenmesi zorunludur.
 • Davacı tarafın iş mahkemesinin verdiği bir haftalık kesin süre içerisinde son tutanağı mahkemeye ibraz etmesi gerekir.
 • Aksi halde dava ibraz edilir. Bunun için mahkeme davacı tarafı uyarır.
 • Mahkemenin verdiği ihtarın gereği davacı tarafından yerine getirilmezse mahkeme dava dilekçesini karşı tarafa göndermeden usulen davayı iptal eder.

Sancaktepe arabuluculuk avukatı için büromuz avukatlarından yardım alabilirsiniz. Sancaktepe İstanbul’a bağlı bir ilçedir. Anadolu yakası içerisindeki ilçelerden bir tanesi olan Sancaktepe 330 bin nüfusludur.

Sarıyer Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk için zorunlu olan davalarda tarafların görüşmelere bizzat kendilerinin ya da avukatlarının katılması zorunludur. İş hukuku davalarında işverenin yazılı belge ile yetkilendirmiş olduğu herhangi bir çalışanı da bu görüşmelere işvereni temsil etmek için katılım gösterebilir.

Arabuluculuk görüşmelerinin ilk toplantısına her iki tarafında katılma mecburiyeti vardır. Taraflardan bir tanesinin arabuluculuk toplantısına hiçbir şekilde faaliyet göstermeden katılmaması durumunda arabuluculuk faaliyeti sona erer ve toplantıya katılmayan taraf bir tutanak ile belirtilir.

Toplantıya katılmayan taraf mahkemede haklı bulunsa bile yargılama giderlerinin tamamını ödemek ile sorumlu tutulur. Bunun dışlında ilk toplantıya mazeret belirtmeden katılım gerçekleştirmeyen tarafın lehine vekalet ya da avukatlık ücretine hükmedilmez.

Eğer ilk toplantıya her iki taraf da katılım gerçekleştirmezse davanın yargılama ücretleri iki tarafın üzerine bırakılır. Yani dava tarafları kendi harç ve dosya masraflarını öder. Davanın kazananı içinse mahkeme tarafından yasal avukatlık ücretine hüküm verilir.  Sarıyer arabuluculuk avukatı hizmeti sunan büromuzdan arabuluculuk için destek alabilirsiniz.

Sarıyer İstanbul’un ilçesidir. Avrupa yakasında bulunan bu ilçe 338.000 nüfusa sahiptir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı ise 24 kilometredir.

Silivri Arabuluculuk Avukatı

İş davalarında arabuluculuk bir dava şartıdır. Yani zorunlu olarak gerçekleşmesi gereken bir görüşmedir.  İş davalarının zorunlu arabuluculuk görüşmeleri dışında özel olarak görülen davalar için de taraflar kendi istekleri ile mahkeme sırasında arabulucuya başvuru gerçekleştirebilirler.

 • Tarafların üzerinde serbestçe tasarruf edebilecekleri uyuşmazlıklar için arabuluculuk hizmetinden yararlanmaları mümkündür.
 • Bu uyuşmazlıklar kamu düzenini etkilemediği sürece arabuluculuk hizmetinden yararlanılabilir.
 • Örnek vermek gerekirse; iş hukuku içerisinde yer alan kıdem tazminatı bir özel hukuk konusudur. Bu kişiyi ve işvereni ilgilendirir.
 • Bu konu için arabuluculuk hizmetinden yararlanmanız mümkündür. Ancak yine iş hukuku içerisinde yer alan hizmet tespiti davaları için bir arabuluculuk talep edilmesi mümkün değildir.

Silivri arabuluculuk avukatı görevlendirme yetkisi bulunan hukuk büromuzdan arabuluculuk için destek almanız mümkündür. Silivri ilçesi İstanbul Avrupa yakasında bulunur. Marmara denizine kıyısı bulunan Silivri ilçesinin il merkezine uzaklığı 63 kilometredir. D-100 karayolu üzerinde bulunan bir sahil şehridir.

Sultanbeyli Arabuluculuk Avukatı

Tarafların üzerinde kendi istedikleri gibi tasarruf edemeyecekleri bazı konuşlar vardır. Bu konular için arabuluculuk hizmetine başvurulması mümkün değildir. Arabuluculuk için talep vermeyeceğiniz konular şu şekildedir;

 • Boşanma durumlarında çocuğun velayetinin kimde kalacağı
 • Nüfus kaydı ile ilgili gerçekleşecek olan değişim ya da düzeltme davaları
 • İdari yargı içerisinde yer alan iptal ya da tam yargı davaları
 • İş hukuku davasının içerisinde bulunan iş kazası tespiti ya da hizmet davaları
 • Ceza kanunları

Yukarıda yer alan davalar için arabuluculuk başvurusunda bulunulamaz. Arabuluculuğun zorunlu tutulduğu davaların başında iş hukuku alanında yer alan davalar gelir. İş hukukunda da her dava arabuluculuk kapsamı içerisinde değerlendirilmez. Uyuşmazlık tarafları arabuluculuğun zorunlu tutulduğu davalar için dava açmadan önce arabuluculuk hizmetinden yararlanmak durumundadır.

Eğer görülecek olan davada arabuluculuk dava şartı olarak değerlendirilmiyorsa mahkeme sırasında da tarafların kendi istekleri ile arabuluculuk sisteminden yararlanması mümkündür. Sultanbeyli İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan 315.000 nüfusa sahip bir ilçesidir. İl merkezine uzaklığı 37 kilometredir.

Sultanbeyli arabuluculuk avukatı görüşmelerinizi büromuzda gerçekleştirmeniz mümkündür. Arabuluculuk için uzman kadromuzdan yararlanabilirsiniz.

Sultangazi Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk hizmeti için bir avukatlık bürosuna başvuru yaptıktan sonra belirlenen zamanaşımı süresi 5 yıl olarak belirlenmiştir. Bu zamanaşımı 4857 sayılı iş kanunu tarafından belirlenmiştir. Arabuluculuk başvurusu gerçekleştirmek için şu adımları uygulamanız gerekir;

 • Bir işçinin arabuluculuk başvurusu gerçekleştirebilmek için işverenin ikametgah adresine yakın bir yeri tercih etmesi gerekir.
 • İkametgah adresi dışında iş yeri adresine yakın bir adresi kullanmanız mümkündür.
 • Arabuluculuk için başvuru gerçekleştirmek isteyen taraf işverense yine işçi ile aynı adımları uygulamalıdır.
 • Yani işçinin ikametgah adresini ya da iş yerine yakın bir adresi tercih edebilirsiniz.

Arabuluculuk davası açabilmek için yukarıda yer alan adımları kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu şekilde arabuluculuk işlemleriniz biran önce görülmeye başlar. Arabuluculuk toplantılarından istenilen sonucu alamazsanız aynı konu için dava açma hakkına sahip olursunuz.

Sultangazi arabuluculuk avukatı hizmeti veren avukatlık büromuzdan arabuluculuk için her türlü desteği almanız mümkündür. Sultangazi İstanbul Avrupa yakasında bulunan ilçelerden bir tanesidir. İstanbul il merkezine 12 km uzaklıkta olan sultangazi 513.000 nüfusludur.

Şile Arabuluculuk Avukatı

İşe iade davaları içinde arabuluculuk gerekir. İş sözleşmesinin hukuka uygun olmayan bir şekilde fesih edilmesi sonucunda işçinin işine geri dönemsine yardımcı olan iş davası türüne işe iade davaları adı verilir. İşe iade davasını gerçekleştirebilmek için öncelikle bir arabulucu ile görüşme gerçekleştirmeniz zorunludur. İş sözleşmesi haksız şekilde feshedilen işçinin fesih bildiriminin tebliğ tarihi başlangıcından itibaren en geç bir ay içerisinde arabuluculuk avukatına başvuru gerçekleştirebilir.

Durum iş mahkemesine taşınmadan önce arabuluculuk için yardım alınması gerekir. Arabuluculuk hizmeti veren Şile arabuluculuk avukatı büromuzdan bu konuda destek almanız mümkündür.

İşveren ve işçinin sözleşme feshi konusunda yaşadıkları anlaşmazlıklar için arabulucuya başvurmaları ve arabulucu desteği ile ortak noktada buluşmaları halinde aşağıda yer alan durumları özellikle belirlemeleri zorunludur. İşte o durumlar;

 • İşçi işe başlatılmazsa alacağı tazminat miktarı
 • İşçinin işe başlayacağı tarih
 • Ücret ve diğer haklar için belirlenen parasal miktar

Şişli Arabuluculuk Avukatı

Ticari davalar için de arabuluculuk başvurusu gerçekleştirmeniz şarttır. Bu davalar için dilekçe vermeden önce mutlaka arabuluculuk için bir büro ile görüşmeniz gerekir. Arabuluculuk için taraflar kendi aralarında bir arabuluculuk avukatı ile anlaşma sağlarlar.

 • Eğer arabulucu konusunda anlaşma sağlanamazsa büro size kendiliğinden bir avukat atar.
 • Bu arabulucu avukat ile birlikte süreci değerlendirebilirsiniz.
 • Arabulucu tarafsızdır. Yani kişiler arasındaki problemin çözülmesine yardımcı olur.
 • Bu süreç içerisinde de herhangi bir tarafın yanında olup onun savunuculuğunu üstlenmez.
 • Arabulucunun temel amacı dava konusunda sorun yaşayan kişileri ortak bir payda içerisinde buluşturmaktır.
 • Şişli arabuluculuk avukatı hizmeti sunan büromuzdan avukatlık konusunda destek almanız mümkündür.
 • Arabulucu ile birlikte tarafların uzlaşma sağlamaları halinde herhangi bir dava açmaya gerek kalmaz.
 • Ancak taraflar dava konusunda anlaşma sağlayamazlarsa dava yolu açıktır.

İstanbul’un bir ilçesi olan şişli Avrupa yakasında yer alır. Şişli ilçesine bağlı 25 mahalle vardır. Kuzey ve batı tarafından Kâğıthane ile komşu olan Şişli güneyde ise Beyoğlu’nun komşusudur. İl merkezine 9 km uzaklıkta bulunan şişli de nüfus 272.000’dır.

Tuzla Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk iki farklı kategoriye ayrılır. Bunlardan bir tanesi zorunlu arabuluculuk bir tanesi ise ihtiyari arabuluculuktur. Zorunlu arabuluculuk iş ve ticaret hukuku davalarında karşınıza çıkar.

 • Bir kişinin arabuluculuk yapabilmesi için hukuk fakültesi mezunu olmuş olması gerekir.
 • Bunun dışında arabuluculuk mesleğini 5 yıl boyunca gerçekleştirmelidir. Müzakere, iletişim teknikleri ve davranış psikolojisi gibi konular için eğitim alan arabulucunun bu eğitimlerini başarı ile geçmiş olması gerekir.
 • Bu şekilde kişi arabuluculuk hizmeti vermeye başlar.
 • Arabuluculuk teklif eden tarafın teklifine 30 günlük süre içerisinde herhangi bir şekilde yanıt gelmezse arabuluculuk talebi iptal olmuş sayılır.
 • Arabuluculuk için seçilen kişi mahkeme tarafından herhangi bir şekilde incelenmez. Arabuluculuğun incelenebilmesi için öncelikle bir itirazın olması gerekir.

Tuzla arabuluculuk avukatı ile arabuluculuk gerektiren davalarınıza ışık tutabilirsiniz. Tuzla bölgesinde bulunan büromuzdan bu konuda destek almanız mümkündür. Tuzla İstanbul ilinin Anadolu yakası içerisinde yer alan bir ilçedir. Bu ilçenin il merkezine olan uzaklığı 49 kilometredir.

Ümraniye Arabuluculuk Avukatı

Zorunlu arabuluculuk davalarından bir tanesi de kıdem tazminatı davalarıdır. Kıdem tazminatı davası açmadan önce tarafların arabulucu ile görüşme gerçekleştirmesi gerekir. Bu şekilde aralarındaki sorunu çözebilirler.

Arabuluculuk avukatı hizmetinden yararlanmadan dava açmanız mümkün değildir. Arabuluculuk gerçekleştirmeden açılan kıdem tazminatı davalarınız mahkeme tarafından eksik dava şartı nedeniyle işleme konulmaz. Bu nedenle arabuluculuk hizmetinden yararlanmanız oldukça önemlidir.

 • Zorunlu arabuluculuk davalarında tarafların arabulucu ile ilk toplantılarına bizzat kendilerinin katılması gerekir.
 • Taraflardan bir tanesi ya da ikisinin ilk toplantıya katılmaması durumunda arabuluculuk sona erer.
 • Bu durumda dava yolu açılır. Dava sırasında arabulucu ile gerçekleştirilen toplantıya katılmayan taraf davanın tüm giderlerini ödemek durumunda kalır.

Ümraniye arabuluculuk avukatı olarak hizmet veren büromuzun uzman kadrosundan yararlanarak arabuluculuk için yardım alabilirsiniz. Ümraniye İstanbul’un Anadolu yakasında bulunur. 674.000 nüfusu olan Ümraniye ilçesi il merkezine 21 km mesafededir.

Üsküdar Arabuluculuk Avukatı

Özel olarak üzerinde tasarruf yetkinizin bulunduğu her dava için arabuluculuk hizmetinden yararlanabilirsiniz.

 • Arabuluculuğun gerçekleşebilmesi için davanızın kamuyu ilgilendirmemesi ve sizinle doğrudan alakası olması gerekir.
 • Bu tür davalarınız için davanızın karşı tarafına sorununuzu çözmek için arabulucuya gitme teklifinde bulunabilirsiniz.
 • Mahkeme bu gibi durumlarda 3 aylık bir süre tanır.
 • 3 aylık süre içerisinde sorununuzu çözerseniz davanızın görülmesine gerek kalmaz.

Üsküdar arabuluculuk avukatı hizmetinden yararlanmak için büromuzun uzman kadrosundan yardım almanız mümkündür. Üsküdar ilçesi Anadolu yakasında bulunur. Bu ilçenin nüfusu 674.000’dür.

Zeytinburnu Arabuluculuk Avukatı

Arabuluculuk için başvuru yaparken uymanız gereken bazı şartlar vardır. Arabuluculuk hizmeti için başvuru yaparken şu kurallara uyum sağlamanız şarttır;

 • Öncelikle başvuru yapmak için karşı tarafın ikametgah adresine yakın bir bürodan arabuluculuk talep etmelisiniz.
 • Arabuluculuk talebi veren kişinin davanın karşı tarafının adresine yakın bir büro seçmesi zorunludur.
 • Eğer yakınlarda arabuluculuk bürosu bulunmuyorsa bu görevi yerine getirmesi için sulh hukuk mahkemesine başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Zeytinburnu arabuluculuk avukatı ile bu bölgede yer alan arabuluculuk işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Zeytinburnu bölgesi Avrupa yakasında olan 287 bin nüfuslu bir ilçedir.

Arabulucu Avukat Ne Yapar?
Arabulucular kişiler arasındaki soruna kişilerin kendi kendine çözüm bulmalarına yardımcı olan kişilerdir, bir çözüm sunmaz ya da çözümleyen bir karar veremez. Bu kişilerin görevi çatışma halinde olan kişileri bir masaya oturtmaktır.
Dava Şartı Arabuluculuk Hangi Davalarda?
Arabulucu avukatlardan yardım almak; kıdem, ihbar, fazla mesai konularında iş kanunundan baz alınarak alınacak tutarlar gibi işçi ve işveren çatışmalarında; kişilerin işe tekrar girme taleplerinde zorunludur.
Arabuluculuk Görüşmelerine Kimler Katılabilir?
Arabulucuk görüşmelerine katılabilecek olan kişiler asli taraflar ya da eğer taraflar şirketse şirket yetkilisi ya da görevlendirilen bir sigortalı çalışan katılabilmektedir. Ayrıca bu şirketlerin arabuluculuk görüşme yetkisine sahip olan şirket avukatları da görüşmeye katılabilmektedir.
Arabuluculuk Ücreti Ne Kadar?
Arabuluculuk hizmeti almak isteyen ya da zorunlu olan kişilerin ödemesi gereken kişi başı tutar 170 Türk Lirası’dır. Ancak taraf sayısı 3 veya 5 kişi ise kişi başı saatlik ödenmesi tutar 360 Türk Lirası, taraflar 6 ila 10 kişi arasındaysa bu kişilerin ödemesi gereken saatlik tutar ise 380 Türk Lirası’dır. Taraf sayısı şayet 10’un üzerindeyse kişilerin saatlik ödemesi gereken tutar ise 400 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-ortacesme-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atasehir-barbaros-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atasehir-kucukbakkalkoy-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atasehir-icerenkoy-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/is-kazasi-sonucunda-acilabilecek-dava-turleri.html

“Arabuluculuk Avukatı | İstanbul Arabulucu Avukat” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara