Ataşehir İçerenköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma kararının verilmesinin ardından çiftlerin aklında pek çok soru işareti yer almaktadır. Özellikle çiftlerin anlaşmaya varmakta zorlandıkları ya da uzlaşamadıkları durumlarda çekişmeli boşanma davaları açılmaktadır. Çekişmeli boşanma davalarında tarafların birbirlerinden farklı istekleri olmaktadır ve genelde bu istekleri kabul edilmez.

Bu sebeple, kişinin boşanma kararını kesinleştirdikten sonra eşinden önce avukatıyla görüşmesi sıklıkla tavsiye edilmektedir. Tazminat, nafaka ya da boşanma kusuru gibi konuların kesinleştirilmesi ve bu konularda mahkemeye sunulmak adına önceden delil sunulmasının gerektiği konular söz konusu olabilmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Çekişmeli boşanma davalarının ne şekilde sonuçlanacağına dair net şeyler söylemek mümkün olmamaktadır. Tazminat miktarları ya da nafaka miktarları mahkemenin kanaati sonucu şekillenmektedir. Ancak sunulan deliller ya da ispatlanmış iddialar, özellikle tazminat konusunda, mahkemenin fikrini etkileyebilmektedir. Bu sebeple müvekkilin avukatıyla tazminat isteğinde bulunmak adına davaya hazırlanmış bir şekilde başlamaları önem arz etmektedir.

Bazı çekişmeli boşanma davalarında mahkeme iddia edilen boşanma kusurunun ispatlanmasını talep edebilmektedir. Özellikle haysiyetsiz yaşama, evi terk etme, zina gibi kusurlarının ispatlanabilirliği davanın kazanılması ya da istenilen koşulların sağlanabilmesi açısından kritik olabilmektedir.

İçerenköy Mahallesi boşanma avukatı olarak çalışmakta olan pek çok avukat ve hukukçu bulunmaktadır. Taraflar kendilerine en iyi yardımı sağlayabilecek ve kendilerini en iyi şekilde temsil edecek avukatı seçmelilerdir. Ataşehir ilçesini kapsayan faaliyet alanıyla Mehmet Ali Helvacı, alanında uzman ve güvenilir boşanma avukatlarından biridir.

Ataşehir boşanma Avukatı
Ataşehir boşanma avukatı, çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davalarında, arabuluculuk, danışmanlık ve avukat hizmetleri vermektedir. Asliye mahkemesinde yürütülmekte olan boşanma davaları için müvekkilin bilgilendirilmesi ve sürecin takip edilmesi için bütün donanımlara sahip Mehmet Helvacı Hukuk Bürosuna danışabilirsiniz
Ataşehir Avukat
Ataşehir avukat hizmeti, iş, aile, miras, inşaat, gayrimenkul ve ticaret hukuku alanında uzman bir kadroya sahiptir. Mehmet Helvacı hukuk bürosunu 0533 351 98 54 numarası üzerinden arayarak ayrıntıları öğrenebilirsiniz.
Boşanma Avukatı
Aile hukuku alanında hizmet vermekte olan boşanma avukatı, çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davalarını medeni hukuk çerçevesinde müvekkillerine danışarak, sürecin takip edilmesini sağlar. Dosya hazırlama, arabuluculuk ve avukat hizmetleri için Helvacı Hukuk Bürosuyla iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Ataşehir İçerenköy Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir İçerenköy Mahallesi Avukat

Ataşehir Avukat

Kadıköy Göztepe Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Boşanma Avukatı

“Ataşehir İçerenköy Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara