0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ataşehir İnönü Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davalarında tarafların merak ettiği pek çok hukuki soru olmaktadır. Bu soruların başında malların nasıl paylaşılacağı bulunabilmektedir. Tarafların özellikle çekişmeli boşanma davalarında hakları olan kısımları alabilmeleri ya da bu kısımlarda hak iddia edebilmeleri için bir boşanma avukatıyla birlikte çalışmaları önemli olmaktadır.

Boşanmalarda Mal Paylaşımı

Çekişmeli boşanma davalarında taraflar mal paylaşımı ya da nafaka gibi konularda genellikle uzlaşmaya varamazlar. Bu sebeple bu konular hakkında mahkemenin bir yargıya varması gerekir. Mahkeme edinilmiş malların tamamının eşit şekilde paylaştırılmasına karar verir. Evlilik sırasında alınmış gayrimenkuller ve bütün eşyalar, kişisel eşyalar olmamak koşuluyla, edinilmiş mal olarak kabul edilmektedir. Bu taşınabilirlerin ve taşınmazların tamamının üstünde her iki tarafın da eşi olarak hakkı bulunmaktadır.

Bunun yanında düğünde takılan takıların paylaşımı da sıklıkla tartışma konusu olmaktadır. Yargıtay düğünde geline takılan altınların tamamını gelinin malı olarak tayin eder ve hepsini geline verir. Damada takılan takıların akıbeti ise düğünün yapıldığı bölgenin örf ve adetlerinden etkilenebilmektedirler. Ancak yine de büyük çoğunlukla, bu takılar da gelinin malı olarak kabul edilir ve boşanma sırasında gelinde kalmasına karar verilir.

Ataşehir ilçesinde boşanma davaları üzerine pratik yapmış pek çok tecrübeli avukat bulunmaktadır. Tarafların kendileri için oldukça önemli olan bu sürecin alanında yetkin ve güvenilir bir avukat tarafından istemelerinden daha doğal bir şey olamaz. Mehmet Ali Helvacı da İnönü Mahallesi boşanma avukatı olarak faaliyet göstermekte olan tecrübeli ve uzman avukatlardan biridir.

Call Now Button