Ataşehir Barbaros Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları, diğer hukuk davaları arasında tarafları psikolojik olarak en çok zorlayan ve yıpratan davalardan biridir. Özellikle tarafların anlaşmaya veya uzlaşmaya erişemedikleri boşanma davaları hem süreç olarak uzamakta hem de tarafları maddi ve manevi anlamda yıpratmaktadır.

Bu sebeple çekişmeli boşanma davalarında tarafların yetkin ve tecrübeli boşanma avukatlarıyla çalışmaları hem dava sürecinin olabildiğince kısaltılması, hem de davanın istenilen şekilde sonuçlanabilmesi açısından önem arz etmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Çekişmeli boşanma davalarının açılmasında tarafların nafaka, tazminat, velayet gibi konularda uzlaşmaya varılamamış olunması olabilmektedir. Bunun yanında, taraflardan birinin boşanmayı istemiyor olması da çekişmeli boşanma davalarının açılmasının sebepleri arasındadır.

Boşanma davası açmaya karar veren kişinin dava süreci yaklaşmadan önce bir boşanma avukatıyla görüşmeleri önerilmektedir. Boşanma avukatıyla önceden görüşülmüş olması davaya hazırlıklı bir şekilde başlanması açısından önemli bir noktadır. Bazı çekişmeli boşanma davalarında mahkeme davacıdan zina, haysiyetsiz yaşama gibi boşanma sebeplerini ispatlamasını talep edebilmektedir. Bu ispatın sağlanabilmesi için gerekli delillerin boşanma avukatı ve müvekkil tarafından dava başlamadan önce toparlanmış ve hazırlanmış olması davanın süreci ve sonucuna doğrudan etki edebilmektedir.

Barbaros Mahallesi boşanma avukatı olarak faaliyet gösteren pek çok hukukçu bulunmaktadır. Aynı zamanda bu bölgede boşanma davalarıyla ilgilenen pek çok hukuk bürosu da yer almaktadır. Mehmet Ali Helvacı da Barbaros Mahallesi dahil olmak üzere Ataşehir ilçesinde faaliyet göstermekte olan alanında uzman boşanma avukatlarından biridir.

İlginizi Çekebilir;

Bağcılar Barbaros Mahallesi Avukat

Bağcılar Barbaros Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

Ataşehir İçerenköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Bağcılar Barbaros Mahallesi İş Kazası Avukatı

Ataşehir Esatpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı

“Ataşehir Barbaros Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara