Ataşehir Esatpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma süreçleri ebeveynler ve özellikle çocukların için oldukça zorlayıcı ve yıpratıcı geçebilen süreçlerdir. Özellikle çocuklu ailelerin boşanma kararı almaları sürecin nasıl yönetilmesi gerektiğini etkileyebilmektedir.

Boşanma kararı alan çocuklu ailelerin ya da kişilerin en kısa sürede boşanma davalarında tecrübeli bir avukatla görüşmeleri oldukça önemlidir. Tecrübeli boşanma avukatları bu sürecin en doğru hangi şekilde ilerletilebileceği konusunda müvekkillerini bilgilendirmelilerdir. Öyle ki, bazı boşanma avukatları müvekkillerini ihtiyaç duyulması halinde çocuk psikologlarına yönlendirerek çocukların süreçten en az zararla çıkmalarını sağlamaya çabalamaktadırlar.

Boşanma Davalarında Çocuğun Velayeti Neye Göre Belirlenir?

Anlaşmalı boşanma davalarında çocuğun velayetinin akıbetinin taraflarca belirlenmiş ve kabul edilmiş olması gerekmektedir. Ancak elbette bu kararın mahkeme tarafından da tanınması gerekmektedir.

Çekişmeli boşanma davalarında 3 yaşından küçük çocuklar neredeyse her zaman anneye verilmektedir. Bebeğin anneye olan ihtiyacının karşılanabilmesi için mahkeme yargısını bu yönde kullanmayı tercih eder. 6 yaşından küçük çocukların velayeti de büyük çoğunlukla anneye verilmektedir. Burada da çocuğun anneye olan bağımlılığının henüz sona ermediği algısı baskındır. Ancak 6 yaşından sonra çocuğa en iyi eğitimi ve imkânları hangi tarafın sağlayabileceği ön planda tutulmaktadır. Mahkeme kararını bu doğrultuda verecektir.

Esatpaşa Mahallesi boşanma avukatı olarak faaliyet göstermekte olan pek çok hukukçu bulunmaktadır. Mehmet Ali Helvacı da Esatpaşa Mahallesi ve Ataşehir bölgesinde avukatlık hizmetleri sunan boşanma avukatlarındandır.

İlginizi Çekebilir;

Ataşehir İçerenköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Ataşehir Esatpaşa Mahallesi Avukat

Ataşehir Esatpaşa Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Avukat

Ataşehir Boşanma Avukatı

“Ataşehir Esatpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara