Ataşehir Avukat

Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı ile hukuki açıdan  hizmet alabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanma davaları hakkında merak ettiğiniz ne varsa Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan randevu alabilir ve bu konular hakkındaki soru işaretlerinizi giderebilirsiniz.

Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Bölümü’ nden mezun olmuş ve akabinde 2006 yılında ise Helvacı Hukuk Bürosu’ nu kurmuştur. O yıldan itibaren günümüze kadar da kaliteli hizmet anlayışını benimseyerek birçok danışanına hizmet vermiştir. Eğer sizlerde Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşmek isterseniz, yazının devamında belirteceğimiz irtibat numarasından ve adres üzerinden kendisine ulaşabilirsiniz.

Ataşehir Boşanma Avukatı

Ataşehir boşanma avukatı ve diğer boşanma avukatları aracılığıyla boşanma sürecinizde profesyonel bir yardım almış olursunuz. Bu yardım, zorlu geçen boşanma sürecinde sizler için en azından hukuki açılardan pek çok avantaj sağlar. Psikolojik açıdan yıpranılmış, yorucu geçmiş süreçlerin ardından çoğu insan sağlıklı kararlar alamaz ya da bu sürecin yargı dahilindeki işlemleri hakkında tecrübesiz olduğu için attığı adımlarda hata yapma ihtimali yüksektir. İşte Ataşehir boşanma avukatı ve diğer avukatlar yardımıyla bu süreçte daha sağlıklı kararlar alınması sağlanırken, siz de bir yandan olaylara farklı bir bakış açısından bakabilir ve hukuksal açıdan gerekli işlemler hakkındaki endişelerinizi minimuma indirebilirsiniz. Ataşehir boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı size bu konuda en doğru hizmeti verecektir.

Boşanma sürecine genel olarak bakacak olursak, ne kadar yorucu ve üzücü olduğunu söylemeye gerek yoktur. Her ne kadar evlilik kurumuna adım atılması kadar, boşanma sürecinin de doğal olduğu söylense de yine de taraflar açısından birçok sebepten ötürü bu üzüntüler yaşanabilir. Boşanma davaları, boşanma kararı kesin bir şekilde verildikten sonra açılır. Bu esnada dava türünün belirlenebilmesi için işin içine bazı faktörler dahil olur. Örneğin; kişilerden yalnızca biri mi boşanmak istiyor, her iki tarafta boşanma kararına olumlu mu yaklaşıyor, boşanma sonrasında mal paylaşımı nasıl olacak, varsa çocukların velayeti kimde kalacak gibi.

Bu konuların hepsinde ve mahkeme açısından değerlendirilecek diğer konularda hem fikir olunan, herhangi bir pürüzün mevcut olmadığı davalara ‘ anlaşmalı boşanma davası ‘ adı verilir. Anlaşmalı boşanma davalarında tarafların her ikisi de boşanma kararında net ve diğer konularda da hemfikir olmalıdır. Aksi takdirde anlaşmalı boşanma sağlanamaz ve dava çekişmeli boşanmaya döner. Bu konular hakkında detaylı bilgi almak için Ataşehir boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı’ ya ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı boşanma davalarında her konuda anlaşmaya varılmış olması da bazı konularda yeterli değildir. Mahkeme özellikle velayet konusunda, uygun gördüğü takdirde velayet konusunda verilen kararı reddedebilir. Çünkü velayet, kamu düzenine ilişkin bir düzenlemedir ve uygunsuz durumlarda, mahkeme bu kararları reddetme yetkisine sahiptir. Bu gibi konuların detayları için Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya danışabilirsiniz.

Anlaşmalı boşanmanın sağlanabilmesi için aranan bir diğer şart da kişilerin en az bir yıl süre evli kalmış olmalarıdır. Şayet evlilik bir seneden kısa ise anlaşmalı boşanma davası açılamaz.

Bazen anlaşmalı boşanma davaları, dava sürecindeki herhangi bir konuda meydana gelebilen anlaşmazlık nedeniyle çekişmeli boşanma davasına çevrildiği görülür. Bu gibi sorunların yaşanmaması için sağlam adımlar atılması isteniyorsa tarafların ikisinin de profesyonel bir yardım alması önerilir. Ne kadar anlaşmalı bir boşanma da olsa böyle örneklerin yaşanma ihtimalinin var olduğunu unutmamak gerekir. Eğer siz de alanında uzman profesyonel bir yardım almak istiyorsanız Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan randevu talep edebilirsiniz.

Anlaşmalı boşanma davası açabilmek için taraflardan birinin Aile Mahkemesi’ ne başvurmuş olması yeterlidir. Bu konudaki gerekli evraklar; boşanma dilekçesi, nüfus kağıdı fotokopisi gibi gerekli bazı belgelerdir. Bunlar tam ve usule uygun bir şekilde teslim edildiğinde, taraflar arası anlaşma da sağlanmış ise anlaşmalı boşanma davası tarafların lehine olacak şekilde kısa sürede sonuçlanır.

Anlaşmalı boşanma davalarında; nafaka, mal paylaşımı, velayet ya da tazminat gibi durumlara tarafların kendileri karar verir. Eğer karşı taraf nafaka istemiyorsa bu konuda anlaşma sağlanmış ise mahkeme bu kararı sorgulamaz sadece kabul eder. Ancak bu karar kabul edildikten ve dava bu şekilde sonuçlandıktan sonra kişi bir daha nafaka istemi için dava açamaz. Bu süreç hakkındaki ince detayları bilmek, yanlış kararlar almanızı engeller. O yüzden siz ya da bir yakınınız boşanma sürecinde profesyonel bir yardım arıyorsa, Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşebilir.

Ataşehir Çekişmeli Boşanma Avukatı

Ülkemizde en yaygın görülen boşanma davalarından olan çekişmeli boşanma davalarında, taraflardan biri boşanmayı istemiyor olabilir ya da her iki taraf da boşanmayı istediği halde bazı konularda anlaşmazlık içerisinde olabilirler. Böyle bir durum söz konusu olduğunda çekişmeli boşanma davası açılması gerekmektedir. Detaylı bilgi için Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz.

Çekişmeli Boşanma Davası:

Bu tip davalar hakkında en çok merak edilen sorulardan bazılarını sizler için yanıtlayalım. İlk olarak en çok dile getirilen konulardan biri çekişmeli boşanma davası aşamaları ve bu aşamalardaki sorunlardır. Çekişmeli boşanma davası aşamasında ilk olarak yapılması gereken çekişmeli boşanma davası dilekçesi hazırlamaktır. Bu dilekçede dava açan tarafın, boşanma nedenlerini anlaşılır ve net bir şekilde belirtmesi gerekmektedir. Bu konuda yaşanacak herhangi bir sorun davanın reddedilmesine ya da uzamasına neden olabilir. O yüzden büyük bir özen ile ve usule uygun bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu aşamadı mutlaka uzman bir kişiden yardım alınması tavsiye edilir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ile karşı karşıya kalma ihtimali oluşabilir. Eğer siz de çekişmeli boşanma davası aşamalarındaysanız profesyonel bir yardım için Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşebilirsiniz.

Merak edilen bir diğer soru; çekişmeli boşanma davası nasıl açılır sorusudur. Yukarıda bahsedildiği gibi boşanmak isteyen taraf ilk önce bu nedenlerin sıralandığı bir dilekçe yazmak zorundadır. Bunu avukat aracılığı ile yapabileceği gibi kendisi de tek başına yazabilir. Ancak sürecin sağlıklı ilerlemesi ve kısa sürede sonuçlanması hedefleniyorsa o zaman mutlaka bir avukat ile birlikte çalışılması gerekmektedir. Eğer sizin de bu konuda sıkıntılarınız varsa Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan randevu talep edebilirsiniz. Dilekçe yazıldıktan sonra, bu nedenleri doğrulayacak kanıtlar varsa şayet bunların belgeleri ve nüfus kağıdı fotokopisi gibi evraklar ile birlikte Aile Mahkemesi’ ne başvurulur.

Bu adımdan sonra çekişmeli boşanma davası süreci içerisinde tanıkların, tarafların dinlenmesi aşamasına geçilecektir. Tanıklar dinlendikten sonra, davacının iddia ettiği boşanma sebepleri ve uzman kişilerin sunduğu raporlar incelenecektir. Eğer belirtilen sebepler uygun görülürse dava davacının lehine sonuçlanacaktır. Ancak, dilekçede yazılan sebepler ile kanıtlar arasında bir uyuşmazlık görülürse ya da belirtilen sebeplerden herhangi biri Medeni Hukuk’ a uymazsa o zaman dava uzayabilir ya da duruma göre düşebilir. O yüzden bu konuda da dikkatli davranılması gerekmektedir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak adına Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan yardım alabilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer sorusu da yine sıkça merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Bu konuda kesin bir zaman dilimi belirtmek yanlış olur. Ancak genel anlamdaki tahmini sürelerden bahsedebiliriz. Usule uygun hazırlanmış raporlar ve kanuni süreç dahil edildiğinde en iyi ihtimal olarak 1 sene süren davaların olduğunu söyleyebiliriz. Eğer evrakların herhangi birinde bir sorunla karşılaşılır ya da boşanma nedenleri kanuna uygun görülmez ise o zaman dava düşebilir ya da uzayabilir. Literatürde epey uzun süreli çekişmeli boşanma davalarının yer aldığı bilinmektedir. Bu gibi ihmaller ve yanlışlıklarla karşılaşmamak adına kesinlikle profesyonel bir yardım alınması gerektiğinin altını önemle çizelim. Eğer siz de bu konularda alanında uzman birinden yardım almayı düşünüyorsanız o zaman Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşebilirsiniz. Kendisi sizlere, bu durumlar hakkında ihtiyacınız olan yardımı sağlayacaktır.

Peki, çekişmeli boşanma davası nasıl düşer ya da böyle bir ihtimal var mıdır? Evet, neredeyse her dava türünde davanın düşmesi gibi bir ihtimal vardır. Çekişmeli boşanma davalarında da gerek belgelerin usule uygun bir şekilde hazırlanmaması, gerekse davacının boşanma sebeplerinin yeterli bulunmaması ya da bu sebeplerin Medeni Kanun’ a uymaması nedeniyle dava düşebilir yani diğer bir deyişle dava reddedilebilir. O yüzden beklentimiz yönünde bir sonuç elde edebilmek için mutlaka uzman kişilerden yardım almamız gerekmektedir. Siz de bu tip konularda sorun yaşamak istemiyorsanız Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan yardım alabilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davasında vazgeçme konusu da epey araştırılan ve merak edilen konulardandır. İçerik bakımından kapsamlı bir konu olduğu için detayları tam anlamıyla öğrenebilmek adına Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı’ nın mesleki tecrübesinden faydalanabilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davalarında davacının davadan vazgeçme yani davadan feragat etme hakkı vardır. Bu hak mahkeme tarafından yalnızca davacı için verilmiştir. Ve yine kanuna göre davacı bu haktan sadece bir kez faydalanabilir. Davacı davadan feragat ettikten sonra aynı sebebi öne sürerek tekrar bir dava açamaz. Çünkü yargıya göre davacının davadan vazgeçmesi, eşinin o kusurlu hareketini affetmesi anlamındadır. Ve yine yargıya göre davacı hem davadan hem de sonuçlarından vazgeçer. Böyle bir durum söz konusu olduğunda da aynı sebepten dolayı dava açma gibi bir durum kabul edilmemektedir. Kısa bir örnek ile açıklayacak olursak; eşinden şiddet gören bir kadın bu sebep ile boşanma davası açıp daha sonra davadan feragat ederse, eşinin bu davranışını affetmiş olur ve aynı eylem bir kez daha tekrarlansa dahi aynı sebepten dava açamaz. Ancak onur kırıcı davranış ya da hakaret gibi farklı sebepler ileri sürerek yani farklı bir sebep belirterek dava açabilmesi mümkündür. Bu konuda detaylı bilgi alabilmek için Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı ile irtibata geçebilirsiniz.

Ataşehir Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

Anlaşmalı boşanma davası ücreti her zaman en çok merak edilen konulardan olmuştur. Bu fiyatlandırmalar ilden ile göre değişkenlik gösterebilmektedir

Anlaşmalı boşanma davası ne kadar sorusu için genel bir fiyat aralığı verecek olursak; İstanbul ili için bu ücretlendirme 4.675 TL olarak belirlenmiştir.

Ücret konusunda daha detaylı bilgi almak için Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşebilirsiniz.

Ataşehir Çekişmeli Boşanma Fiyatları

Çekişmeli boşanma davası ne kadar sorusu için her avukat farklı bir fiyat tablosu oluşturabilir. Ayrıca yine davanın karışıklığı ve dava içerisine dahil olan ekstra ücretlendirmeler de fiyatı etkiler. Çekişmeli boşanma davası ücreti için İstanbul ili adına genel bir fiyat verecek olursak; 6.650 TL – 10.400 TL arasında bir ücretlendirmeden bahsedebiliriz.

Detaylı bilgiler edinmek için Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Ataşehir Avukat; Ataşehir Boşanma Davası Açma

Evlilik kutsal bir kurumdur. Sevgi ve saygı ile yürütülmesi gerekmektedir. Ancak bunlardan biri sağlanmıyor ve anlaşmazlıklara çözüm bulunamıyor ise o zaman boşanma kararı alabilir. Bu karar iyice düşünülüp düzeltilemeyecek sorunların olduğu kesinleştiğinde verilmesi gereken bir karardır. Taraflar artık psikolojik açıdan ya da fiziksel olarak birbirine zarar veriyorsa böyle bir evliliği devam ettirmek sağlıklı bir karar olmayacaktır. İşte bu yüzden kişilere boşanma davası açma hakkı tanınmıştır. Her iki tarafın da yasal olarak böyle bir hakkı vardır. Bu haktan yararlanabilmek için taraflardan birinin ya da her ikisinin de boşanmak istemesi ilk etapta yeterlidir. Bu konularda detaylı bilgiler için Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan randevu talep edebilirsiniz.

Sonraki etap için yasal süreçler devreye girer. Burada da en çok boşanma davası açmak için ne yapmak lazım sorusu merak edilir. Boşanma davası açma için öncelikle hangi dava türüne girdiğini bilmek gerekir ki boşanma dilekçesi buna göre hazırlansın. Kişilerden her ikisi de boşanmayı istiyor ve talep edilen konularda hiçbir sorun yaşanmıyorsa o zaman mahkemeye bir sebep bildirmek zorunda dahi kalmadan anlaşmalı boşanma gerçekleşebilir. Ancak taraflardan biri boşanmak istememesi ya da her iki tarafında boşanma konusunda hem fikir olması ancak mahkemenin talep ettiği konularda anlaşmazlığa varılması nedeniyle çekişmeli boşanma davası açılacaksa o zaman mutlaka bu sebepler, davalı tarafından açık ve net bir şekilde belirtilmek zorundadır. Bu konuların detayı ya da aklınıza takılan soruların cevapları için Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan yardım alabilirsiniz.

Boşanma davası açma süreci hem psikolojik olarak hem de hukuksal açıdan uğraştırıcı olabilmektedir. Psikolojik açıdan olmasa da hukuki açıdan bu yükün hafifletilmesi ve doğru kararların alınabilmesi açısından alanında uzman kişilerden yardım alınması en doğru seçenek olacaktır. Bu yüzden eğer siz ve yakınınız böyle süreç içerisindeyse yardım için Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan randevu talep edebilirsiniz.

Ataşehir Avukat; Ataşehir Boşanma Avukatı Tavsiye

Boşanma süreci her açıdan zorlu bir süreçtir. Tarafların buradaki üzüntüsünü tahmin etmek zordur. Ancak bu süreçte en azından hukuki açıdan yardım alınmasının önemi büyüktür. Eğer siz de Ataşehir boşanma avukatı arıyorsanız o zaman Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan randevu talep edebilirsiniz.

Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı’ nın adres ve iletişim bilgileri aşağıda belirtilmiştir:

Adres: Cevizli Mahallesi Zuhal Caddesi Füsun Sokak, Ritim İstanbul Residence No: 46/e a/5 blok d: 128 k:24 Maltepe/ İSTANBUL

Telefon: 0533 351 98 54

Ataşehir Avukat; Ataşehir Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma avukatı ücretleri her iki dava türünde de kişiler açısından en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Boşanma avukatı ücretleri 2021 yılında İstanbul ili için aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

  • Yazılı danışma: 1320 TL
  • Çağrı üzerine sözlü danışma: 1045 TL
  • Dava dilekçesinin hazırlanması: 2010 TL

Boşanma İçin İse Ücretler:

  • Anlaşmalı boşanma: 4675 TL
  • Çekişmeli boşanma: 6650 TL -10400 TL

İstanbul İli İçin Genel Avukatlık Danışma Ücreti:

  • 1 saat için: 935 TL
  • 1 saati aşan her 15 dakikanın sonunda 275 TL kadar bir ücret ödenmektedir.

Boşanma avukatı ücretleri ne kadardır sorusu için davanın karışıklığı, avukatın emeği, dava içerisine dahil olan ekstra durumlar da düşünüldüğünde ücretlendirme değişebilir. En doğru ve sağlıklı bilgiler için Ataşehir avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atasehir-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atasehir-ataturk-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atasehir-yenisehir-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atasehir-ataturk-mahallesi-bosanma-avukati.html

Hemen Ara