Ataşehir Aşıkveysel Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma süreci, doğası gereği her iki tarafı da yıpratan ve psikolojik olarak etkileyen süreçlerdendir. Ailede çocuk bulunuyor olması, süreci daha da zorlu bir hale getirebilmektedir. Boşanma davalarında tarafların avukat bulundurmaları zaruri değildir. Ancak hem sürecin manevi olarak zorlayıcı hem de zaman zaman karmaşık olması, tarafların bir avukatla birlikte çalışmalarını gerektirebilmektedir.

Boşanma avukatının görevi müvekkilinin çıkarlarını gözeterek haklarını muhafaza etmektir. Gerek anlaşmalı boşanma davaları olsun gerekse çekişmeli boşanma davaları olsun avukatın ve müvekkilinin birlikte hareket etmesi sürecin istenilen şekilde sonuçlandırılması için önem arz etmektedir.

Boşanma Avukatının Müvekkilini Temsil Etme Yetkisi

Boşanma avukatları çekişmeli boşanma davalarında müvekkillerini temsil edebilme yetkisine sahiptir. Bu da duruşmalarda müvekkillerin bulunma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Yani çekişmeli boşanma davalarında müvekkil çeşitli sebeplerle uygun gördüğü takdirde duruşmalara katılmama hakkına sahiptir.

Bunun yanında, anlaşmalı boşanma davalarında mahkeme her iki tarafında da duruşma esnasında hazır bulunmalarını istemektedir. Bu sebeple boşanma avukatının anlaşmalı boşanma davalarında müvekkillerini duruşmadan temsil etmeleri mümkün değildir.

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde boşanma avukatlığıyla ilgilenmekte olan pek çok avukat ve hukuk bürosu bulunmaktadır. Taraflar elbette bu süreçte alanında yetkin, güvenilir ve anlayışlı boşanma avukatlarıyla çalışmayı tercih edeceklerdir. Aşıkveysel Mahallesi boşanma avukatı olarak uzun yıllardır faaliyet göstermekte olan Mehmet Ali Helvacı, boşanma davaları konusunda uzman ve tecrübeli boşanma avukatlarından biridir.

İlginizi Çekebilir;

Ataşehir Aşıkveysel Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Aşıkveysel Mahallesi Avukat

Ceza Hukukunda Genel Af ve Özel Af

Ataşehir Avukat

Ataşehir Boşanma Avukatı

“Ataşehir Aşıkveysel Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara