Ataşehir Atatürk Mahallesi Boşanma Avukatı

Günümüz modern dünyasında, çiftlerin sıklıkla boşanma kararı aldıkları görülmektedir. Boşanma davalarının sayısı günden güne artış göstermektedir. Geleneklerin ve hayata bakış açılarının farklılaşması ve değişmesi boşanma kararının günümüzde önceki yıllara göre daha kolay alınmasına sebep olmaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Anlaşmalı boşanma davaları, tarafların her konuda uzlaşmaya vardıkları ve birbirlerinin taleplerini kabul ettikleri boşanma davalarıdır. Ancak anlaşmalı boşanma davası açılabilmesi için, 1 yıldan uzun süredir evli halde bulunuyor olması gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında boşanma protokolünün doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olması hem süreci hızlandıracak hem de dava süresince herhangi bir sorunla karşılaşılmasının önüne geçecektir.

Bu sebeple de anlaşmalı boşanma davalarında alanında uzman ve tecrübeli boşanma avukatlarıyla çalışılması önem arz etmektedir. Yetkin bir boşanma avukatı tarafından hazırlanmış boşanma protokolleri büyük çoğunlukla mahkeme tarafından ilk duruşmada uygun görülmekte ve dava tek celsede sonuçlanmaktadır.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Çekişmeli boşanma davaları tarafların aralarında çeşitli sebeplerle anlaşmazlıkların bulunduğu boşanma davalarıdır. Bu davalarda tarafların çıkarlarını korumak ve dava süresinin olabildiğince kısa tutulmasını sağlamak boşanma avukatının görevidir.

Ataşehir bölgesinde boşanma davalarıyla ilgilenen birçok avukat ve hukuk bürosu bulunmaktadır. Taraflar, hangi boşanma avukatının kendilerini temsil etmesini istediklerine karar vermeden önce birden fazla avukat ve hukuk bürosuyla görüşmelilerdir. Bu şekilde daha sağlıklı karar verilmesi sağlanacaktır. Atatürk Mahallesi boşanma avukatı olarak faaliyet göstermekte olan Mehmet Ali Helvacı alanında uzman ve tecrübeli boşanma avukatlarındandır.

İlginizi Çekebilir;


Ataşehir Atatürk Mahallesi Avukat

Ataşehir Atatürk Mahallesi İşçi Avukatı

Arnavutköy Atatürk Mahallesi Avukat

Arnavutköy Atatürk Mahallesi İş Kazası Avukatı

Arnavutköy Atatürk Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

“Ataşehir Atatürk Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara