Maltepe Avukat

Evlilik birliğini bitirmek isteyen birçok çift, boşanma kararı alarak mahkemeye başvuruyor. Türk Medeni Kanunu’nun 161-184 maddeleri arasında düzenlenen kanunda, boşanma davası açacak kişiler, İstanbul Maltepe avukat hizmetlerimizden yararlanabilir.

Gerek anlaşmalı boşanma gerekse çekişmeli boşanma davalarında; velayetin sağlanması, babalık davaları, tazminat, nafaka, anlaşmalı boşanma protokolü ve dilekçesi gibi birçok karmaşık ve zorlu süreç bulunur.

Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Evlilik süresin en az 1 yıl sürmesi sonunda; tarafların evlilik birliğinin korunmadığı ve şiddetli geçimsizlik yüzünden ayrılma kararını ortaklaşa aldıkları dava türüdür. Çekişmeli boşanma davası göre anlaşmalı boşanma davası dilekçesi ve protokolü hazırlanır.

 • Tarafların her ikisinin de davada şahsen bulunması zorunludur.
 • Davayı taraflardan birinin açması yeterlidir. Ancak her iki tarafın da şartları kabul etme zorunluluğu vardır.
 • Anlaşmalı boşanma protokolünün şartları kanunlara uygunluğu, hâkim tarafından da onaylanmalıdır.

Tarafların özgür iradesiyle boşanma şartları oluşturulur. Taraflar anlaşamazsa, anlaşmalı boşanma gerçekleşmez.

Çekişmeli Boşanma Davasında Avukata Gerek Duyulur mu?

Anlaşmalı boşanmanın aksine, dava sürecinin uzun sürdüğü ve karmaşıklaştığı çekişmeli boşanma davalarında İstanbul Maltepe avukat hizmetinden yararlanılmalıdır.

Anlaşmalı boşanmalar tek celsede tamamlanırken; çekişmeli boşanma davaları, eşlerin anlaşamaması dolayısıyla, uzun yıllar sürebilmektedir. Bunun yanında çekişmeli boşanma davalarında, tarafların davaya katılma zorunluluğu bulunmaz.

Çekişmeli boşanma davalarında; tazminat, nafaka, çocukların velayeti, mal paylaşımı, hakların tam anlamıyla alınması gibi birçok konu, hukuka uygun dilekçelerin yazılması ve tahkikatın yapılması uzun vadeli bir süreçtir. Bu süreç ise, konusunda uzman avukatların becerikliliği sayesinde, çok daha kolaylaşır.

Boşanma Davaları Hangi Sebeplerle Açılabilir?

Aile birliğinin bozulması, şiddetli geçimsizlik dışında, aile birliğini derinden yaralayacak çok daha farklı sebeplerden, boşanma davası açılabilir.

 • Terk edilmesi sonucu açılan boşanma davaları
 • Zina sebebiyle açılan boşanma davaları
 • Fiili ayrılık nedeniyle açılan boşanma davaları

Boşanma davasını her iki taraftan birinin açması yeterlidir. Anlaşmalı boşanmalarda görevli mahkeme Aile Mahkemesi olmakla beraber, başka bir mahkemede davanın açılması mümkün değildir.

Boşanma Avukatı Nasıl Seçilir?

İster anlaşmalı boşanma ister çekişmeli boşanma davaları olsun; seçilecek avukatın belli özellikleri taşıması önemlidir. Her ne kadar anlaşmalı boşanmalar kolay gibi görünse de kendi içinde karmaşıklığı vardır ve hukuka uygun şekilde prosedürlerin işlemesi gerekir.

Boşanma avukatı seçilirken;

 • Medeni Kanunu’nun güncellenen özelliklerini bilmelidir.
 • Davaya tarafsız gözle bakmalıdır.
 • Müvekkilinin hakkını sonuna kadar korur.
 • Müvekkiliyle dava sonuna kadar iletişimde olur ve her zaman ulaşılabilir olmalıdır.

Bunun yanında ikna kabiliyeti yüksek olmalı, insan psikolojisini çok iyi tartmalı ve müvekkiline karşı açık ve net olmalıdır. Anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davalarınızda profesyonel hizmet almak için, İstanbul Maltepe avukat hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Maltepe Avukat Mehmet Ali Helvacı, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ nden mezun olmuş ve meslek hayatına atılmıştır. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosu’ nu kurmuş ve o günden beri tüm danışanlarına kaliteli hizmet vermeyi benimsemiştir.

Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı, İstanbul’ daki bütün semtlere hizmet vermektedir. Boşanma davaları, süreçler, yapılması gerekenler hakkında bilgi almak için Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı ile irtibata geçebilirsiniz.

Maltepe Avukat; Maltepe Boşanma Avukatı

Bazen evlilikler, gerektiği gibi yürümez ve çiftler boşanma kararı alır. Bu süreç zor bir süreçtir. Duygusal ve maddi açıdan yıpranabilmek olasıdır. Bazen de bu süreçler, taraflardan biri ya da her ikisi tarafından daha zor bir hale dönüştürülebilir. Çünkü her konuda bir anlaşma sağlamak, hem fikir olmak zordur. Bu tip boşanmalar daha yıpratıcı ve daha zor süreçler içermektedir. İşte bu süreçlerin her birinde özellikle hukuksal açıdan işlerin düzgün ve doğru bir şekilde yürüyebilmesi için tarafların profesyonel bir yardım alması gerekmektedir. Bu yardım da boşanma avukatları tarafından sağlanır. Siz de böyle bir sorun ile karşı karşıysanız Maltepe boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı’ dan yardım alabilirsiniz.

Aslında hukukta boşanma avukatı şeklinde bir terim mevcut değildir. Bu halk arasında yaygınlaşan bir söylemdir. Normalde hukuksal açıdan boşanma davalarına bakan avukatlara aile avukatı denilmektedir. Ancak biz yazının geri kalanında daha samimi bir hava yakalamak için halk arasındaki söylemden yani ‘ boşanma avukatı ‘ teriminden yararlanacağız. Siz de Maltepe boşanma avukatı arıyorsanız, mesleğinde deneyimli ve tecrübeli olan Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz.

Boşanma türleri genel olarak ikiye ayrılmaktadır; anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma. Bu boşanma türlerini tarafların tutumları ve kararları belirler. Eğer boşanma kararı alınmışsa, taraflardan birinin Aile Mahkemesi’ ne gerekli evraklar dahilinde başvurması yeterlidir. Bu esnada kişi dava için başvuruyu kendisi yapabileceği gibi, bir avukattan yardım alabilir ve ona vekalet verebilir. Bu konuda daha fazla bilgi almak için Maltepe boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı’ dan randevu talep edebilirsiniz.

Her iki boşanmadaki sürecin de düzgün ve doğru ilerleyebilmesi için hukuki işlemlerin başarılı bir şekilde yürümesi gerekmektedir. Aksi takdirde davalarda bizlerin aleyhine sonuçlar oluşabilir. Kişilerin mantık ve hukuka uygun olan çıkarlarının korunması, hukuki işlemlerin düzgün olarak yürütülebilmesi için mutlaka alanında uzman bir kişiden profesyonel bir yardımın alınması gerekmektedir. Siz de bu işlemler ya da aklınıza takılanlar için Maltepe boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı’ nın mesleki bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Maltepe Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Hukuki süreçte doğru adımlar atabilmek için öncelikle bu konudaki terimlerin ve içeriklerin doğru olarak bilinmesi ve uygulanması gerekmektedir. O yüzden öncelikle anlaşmalı boşanmanın ne demek olduğunu açıklayalım.

Anlaşmalı boşanma kısaca bir evliliği anlaşmalı olarak sonlandırmak anlamına gelir. Yani tarafların her ikisi de boşanma kararını onaylar. Ancak anlaşmalı boşanmanın gerçekleşmesi için bu tek başına yeterli olmayacaktır. Tarafların, yargının belirttiği her türlü konuda (velayet, nafaka vs.) anlaşma içerisinde olmaları gerekmektedir. Bunlardan herhangi birinde çıkacak en ufak pürüz, anlaşmalı boşanmayı çekişmeli boşanma haline çevirebilir. Bu konularda daha detaylı bilgiler için Maltepe anlaşmalı boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı’ ya danışabilirsiniz.

Maltepe anlaşmalı boşanma avukatı ve diğer boşanma avukatları, sizlere bu süreç içerisinde daha doğru adımlar atabilmeniz için yardımcı olurlar. Tarafların şikayetlerini isteklerini dikkatlice dinleyip, süreci adeta gözlemci gibi izlerler. Daha sonra bu sebepler arasından en uygun olanları seçerek bir dilekçe hazırlarlar ve bu dilekçe ile birlikte Aile Mahkemesi’ ne dava için başvuruda bulunurlar. Burada dilekçenin önemi büyüktür. Nedenlerin yargıya düzgün, mantıklı ve doğru bir şekilde aktarılması süreci kısaltır. O yüzden kişilerin kendilerinin hareket etmesindense, alanında uzman kişilerden yardım almaları daha mantıklı ve doğru bir hareket olacaktır. Aynı zamanda dava sürecini de kısaltacaktır. Siz de bu konuda profesyonel bir yardım ihtiyacı hissediyorsanız o zaman Maltepe anlaşmalı boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı’ dan randevu talep edebilirsiniz.

Anlaşmalı boşanmalarda kanunen bazı önemli hususlar vardır. Hatta bunlardan en önemlisi, anlaşmalı boşanmanın sağlanabilmesi için çiftlerin mutlaka en az 1 sene evli kalmış olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde anlaşmalı boşanma davası açılamaz ya da anlaşmalı boşanma gerçekleşmez.

Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı, sorunlarınızı ve sorularınızı ilgi ile dinleyerek sizin için hukuka en uygun seçenekleri sunar ve bu yıpratıcı süreç içerisinde uzman deneyimi ile birlikte resmi evrakları düzenler. Böylece sizler zaten yıpratıcı bir süreç olan boşanma evresinde en azından resmi işler açısından endişe duymazsınız. Maltepe anlaşmalı boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı, siz danışanlarının yardımına her zaman hazırdır.

Maltepe Çekişmeli Boşanma Avukatı

Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya bu konu hakkında merak ettiklerinizi sorabilir ve bu süreç hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davaları, taraflar için uzun ve belki de en yıpratıcı boşanma davası türüdür. Çiftlerden birinin boşanmak istememesi ya da her iki tarafın da boşanmaya olumlu bakması ancak süreç içerisindeki bazı konularda anlaşmazlık yaşamalarından kaynaklı olarak görülen dava türüdür. Bu anlaşmazlık konuları; velayet, nafaka, mal paylaşımı gibi konulardır. Mahkeme b konularda tarafların bir anlaşmaya varmasını ister ancak bu sağlanamadığında çekişmeli boşanma davası ortaya çıkar.

Bazen bir dava anlaşmalı olarak açılsa dahi süreç içerisinde, çiftlerin herhangi bir konuda anlaşmazlık yaşamaları nedeniyle çekişmeli boşanma davasına dönebilir. Bu gibi sorunların yaşanmasını büyük ölçüde azaltmak için mutlaka profesyonel bir yardım alınması gerekmektedir. Aksi takdirde istemediğimiz sorunlar ile yüzleşmek durumunda kalabilir ve aleyhimizde verilen kararlara tanıklık edebiliriz. Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı, size bu konularda gereken profesyonel yardımı sağlayacaktır.

Çekişmeli Boşanma Davası:

Bu dava tipinde merak edilen, akılları kurcalayan birçok soru bulunmaktadır. Bunlardan ilki; çekişmeli boşanma davası nasıl açılır sorusudur. Bunun için yapılması gereken, boşanmak isteyen tarafın bir dava dilekçesi hazırlamasıdır. Bu çekişmeli dava dilekçesi içerisinde, boşanmam nedenleri açıkça ve net ifadeler ile belirtilmelidir. Daha sonra bu dilekçeye ek olarak istenen evraklar, varsa nedenleri doğrulayacak deliller ve nüfus kağıdı fotokopisi ile Aile Mahkemesi’ ne dava için başvuruda bulunabilir. Bu bir avukat vasıtasıyla yapılabileceği gibi, kişilerin kendilerinin de yapabileceği bir işlemdir. Gerek dava açılmadan önceki başvuru sürecinde gerekse dava süresince kişiler kendilerini savunabilir. Ancak hem dava öncesinde boşanma dilekçesini yanlış hazırlamak hem dava sürecinde, yanlış adımlar atmak hem de Medeni Hukuk’ ta yeri olmayan sebepleri boşanma nedeni olarak belirtmek gibi sorunlar davanın düşmesine ya da uzamasına neden olabilir. Böyle sorunlar ile karşılaşmamak için yapılması gereken şey ise, alanında uzman kişiler ile birlikte çalışmaktır. Tecrübesine ve kendisine güvendiğiniz bir boşanma avukatı sayesinde doğru adımlar atıldığı takdirde, çekişmeli boşanma davasında kısa sürede ilerleme kaydedilebilir. Bu konudaki soru ve sorunlarınız için Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşebilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davası aşamaları için ilk adım olarak dava dilekçesi hazırladıktan sonra ikinci adım; davanın mahkemede görülmesidir. Mahkemede taraflar, tanıkları dinlenir, söz konusu olan boşanma sebeplerinin doğruluğu araştırılır, uzman kişilerin hazırladığı raporlar incelenir ve bunun sürecinde de bir karara varılır. Bu incelemelerin yapılması ve davanın karışıklığı bazen davanın çok uzun süreler devam etmesine neden olabilir. Bunun önüne geçmek ve süreyi olabildiğince kısaltabilmek için profesyonel bir aile avukatı ile çalışılması gerekmektedir. Eğer siz de alanında uzman bir avukat arıyorsanız Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişim kurabilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davası süreci tüm bu bahsedilen aşamalar dolayısıyla epey yorucu ve yıpratıcı bir süreçtir. Dava içerisindeki en ufak bir sorun zaten zorlu olan bu süreci daha da yıkıcı bir hale getirebilir. Ya da dava sonunda istemediğimiz kararlar ile yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Bunun önüne geçmek ya da en azından etkilerini azaltmak için uzman kişilerden destek almanın önemi çok büyüktür. Gerek boşanma davası dilekçesinin hazırlanması gerekse hukuki diğer işlemler, süreç hakkındaki hukuki endişeler gibi durumlar da eklenince kişilerin kendilerini tükenmiş hissetmeleri normaldir. Eğer siz de bu etkilerden şikayetçi iseniz ya da bu sorunları yaşamak istemiyorsanız o zaman Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan yardım alabilirsiniz.

Konu hakkında diğer bir merak edilen ise çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer sorusudur. Bunun için birçok faktör vardır ancak profesyonel bir yardım, gerekliliklerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi gibi hususlar sayesinde en iyi ihtimalle genel olarak dava bir sene sürebilir. Anlaşmazlıklar arttıkça, gereklilikler belirtildiği gibi yerine getirilmedikçe ya da dava karmaşıklaştıkça bu süreç uzayabilir. Literatürde 8 seneyi dahi aşan çekişmeli boşanma davaları mevcuttur. Böyle bir sorun yaşayıp hayatı taraflar için daha da zor bir hale getirmemek için alanında uzman deneyimli kişilerden yardım alınması gerekmektedir. Siz de bu konularda merak ettiklerinizi Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya danışabilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davasında vazgeçme durumu da merak edilen bir diğer konu başlığıdır. Bu tip davalarda davacının açtığı davadan vazgeçme hakkı vardır. Ancak bu, yalnızca bir kere ile sınırlandırılmıştır. Sadece davacının sahip olduğu bu hak ‘ davadan feragat ‘ olarak da bilinir. Kişi eğer, davadan feragat eder, yani vazgeçerse o zaman davalının kusur ya da kusurlarını affetmiş kabul edilir. Bu yüzden davanın tüm sonuçlarından da vazgeçmiş olur. Üstelik davacı ilerleyen zamanlarda aynı sebep ile yeniden dava başvurusunda bulunamaz.

Örneğin; zina üzerine açılan çekişmeli bir boşanma davasında, davacı davadan vazgeçtiğinde mahkeme tarafından davacının eşinin bu hatasını affettiği ve kabul ettiği anlamı oluşur. Bir süre sonra zina tekrarlandığında yeniden bu sebep ile dava açamaz. Ancak farklı bir sebeple (evlilik birliğinin sarsılması, onur kırıcı hareketler vs. ) dava başvurusunda bulunabilir. Bu da dikkat edilmesi gereken oldukça önemli bir noktadır. Bu konuda daha detaylı bilgiler almak için Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya ulaşabilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davası nasıl düşer sorusu da yine sıkça merak edilen soru tiplerindendir. Bir çekişmeli boşanma davasında, davanın düşebilmesi yani reddedilmesi için davacının sunduğu boşanma nedenlerinin Medeni Hukuk’ a aykırı olması ya da burada geçerli bir sebep olarak görülmemesi gerekir. Biraz karışık gibi görülse de, en sık karşılaşılan dava reddi durumunda sağlık sorunları karşımıza çıkmaktadır. Akıl sağlığı dışında herhangi bir sağlık sebebi boşanma nedeni olarak sayılamaz. Bunlar ve diğer sebepler için daha detaylı bilgiler almak isterseniz Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan randevu talep edebilirsiniz.

Maltepe Avukat; Maltepe Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

Anlaşmalı boşanma davası ücreti her zaman en çok merak edilen konulardan olmuştur. Bu fiyatlandırmalar ilden ile göre farklılık göstermektedir.

Anlaşmalı boşanma davası ne kadar sorusu için genel bir fiyat aralığı verecek olursak; İstanbul ili için bu ücretlendirme 4675 TL olarak belirlenmiştir.

Ücret konusunda daha detaylı bilgiler için Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşebilirsiniz.

Maltepe Avukat; Maltepe Çekişmeli Boşanma Fiyatları

Çekişmeli boşanma davası ne kadar sorusu için her avukat farklı bir ücretlendirme oluşturabilir. Ayrıca yine davanın karışıklığı ve dava içerisinde dahil olan ekstra ücretlendirmeler de fiyatı etkiler. Ancak çekişmeli boşanma davası ücreti için İstanbul ili adına genel bir fiyat verecek olursak; 6650 TL – 10400 TL arasında diyebiliriz.

Daha detaylı bilgiler edinmek için Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşebilirsiniz.

Maltepe Boşanma Davası Açma

Nasıl ki evlilik gibi bir hak söz konusu ise, kişilerin her biri için boşanma davası açma hakkı da mevcuttur. Artık yürümediği düşünülen bir evlilik için kişilerden biri davayı açabilir ve böylece boşanma süreci başlar. Bu süreçte merak edilen konulardan biri boşanma davası açmak için ne yapmak lazım sorusudur.

Boşanma kararı alındıktan ve bu kesinleştirildikten sonra, taraflardan birinin avukat ile ya da avukatsız bir şekilde Aile Mahkemesi’ ne başvurması yeterlidir. Bunun için başvuru yapmadan önce, boşanmanın nedenlerini dile getiren ve açıkça belirten bir dilekçe hazırlaması gerekmektedir. Eğer çekişmeli bir boşanma davası söz konusu ise, o zaman bu dilekçenin çok daha dikkatli hazırlanması gerekmektedir. Aksi takdirde dava reddedilebilir ya da uzayabilir. Bu sürecin daha fazla uzamaması ve yorucu bir hale gelmemesi adına mutlaka uzman bir kişiden yardım alınması gerekmektedir. Gerek dava öncesinde gerekse dava sürecinde bu profesyonel yardım sayesinde, en azından hukuki açıdan bazı yükler hafifleyecektir. Sizler de bu konuda destek almak isterseniz Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşebilirsiniz.

Boşanma davası açma süreci davanın karmaşıklığına göre de şekillenir. Çiftlerin anlaşmazlıkta olduğu konuların sayısı fazla ve içeriği derin ise o zaman dava süresi uzayabilir. Bu süreç içerisinde de yine profesyonel bir yardımın alınması şarttır. Bazen bu yardım sayesinde çekişmeli boşanma davaları anlaşmalı boşanma davalarına dönebilir. O yüzden siz de kendinizi bir çıkmazda hissediyor ve bu konularda kafa karışıklığı yaşıyor iseniz Maltepe Avukat Mehmet Ali Helvacı’ nın mesleki tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Maltepe Boşanma Avukatı Tavsiye

Eğer yakınlarınız ya da kendiniz için Maltepe boşanma avukatı tavsiyesi arıyorsanız Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma türlerinde aklınıza takılan, merak ettiğiniz soruların yanıtları ya da yaşadığınız sorunlara tarafsız bir bakış için Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı sizlere yardımcı olacaktır.

Maltepe avukat iletişim bilgileri:

Adres: Cevizli Mahallesi Zuhal Caddesi Füsun Sokak, Ritim İstanbul Residence No: 46/e a/5 blok d: 128 k:24 Maltepe/ İSTANBUL

Telefon: 0533 351 98 54

Maltepe Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma avukatı ücretleri bu konuda en çok merak edilen sorulardandır.

Boşanma avukatı ücretleri ne kadardır sorusunun cevabı ilden ile göre değişkenlik gösterir.

Boşanma avukatı ücretleri 2021 yılı için genel olarak;

 • Yazılı danışma: 1320 TL
 • Çağrı üzerine sözlü danışma: 1045 TL
 • Dava dilekçesinin hazırlanması: 2010 TL

Boşanma İçin İse Ücretler:

 • Anlaşmalı boşanma: 4675 TL
 • Çekişmeli boşanma: 6650 TL -10400 TL

İstanbul İli İçin Genel Avukatlık Danışma Ücreti:

 • 1 saat için: 935 TL

Şeklinde belirtilmiştir. Bu saati aşan her 15 dakika için ise 275 TL ücret ödenmesi gerekmektedir.

Soru ve sorunlarınız için Maltepe avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya danışabilirsiniz.

Maltepe Boşanma Avukatı

Maltepe boşanma avukatı ile Maltepe ve İstanbul’un diğer ilçeleri için gerekli boşanma avukatı hizmetini alabilirsiniz. Boşanma davası başlangıcı, sürecin ilerlemesi ve sonuçlandırılmasının takibinin yapılmasının yanında tüm bu adımlarda danışmalık sürecinden de yararlanmış olursunuz.

Boşanma işleminiz sırasında eşinizin istemiyor olması ya da eşinizin sizin için haksız nedenlerle boşanma davası açmış olması gibi durumlarda avukat desteğine olan ihtiyacınız artacaktır.

Boşanma Davasında Mahkeme Masraflarını Kim Ödeyecektir?

Boşanma davası mahkeme ve Maltepe boşanma avukatı ücreti ödemesini mahkemeyi kaybeden taraf ödeyecektir. Bu nedenle dava süresi boyunca tüm delillerin sunulması ve davanın haklı nedenler ile açılmış olması önemlidir.

İyi Bir Boşanma Avukatı Nasıl Anlaşılır?

İyi bir boşanma avukatının anlaşılması için ilk öne avukatınızın şeffaf olup olmadığına bakmalısınız. Avukatınız tüm adımları, eşinizin cevap dilekçelerini, davanın ilerleme durumunu ve tüm detayları tarafsız bir şekilde sizinle paylaşıyor olmalıdır.

Maltepe boşanma avukatı olan kişinin alanında tecrübeli ve tüm kanunlara hakim olması önemlidir. Haklarınızı en iyi şekilde bilmeli ve durumları en hızlı şekilde sizin yararınıza olacak şekilde tamamlamalıdır.

Boşanmak İçin Avukat Tutmak Zorunlu Mu?

Boşanmak isteyen herkesin avukat tutması zorunlu değildir. Kişiler kendi oluşturdukları dilekçeleri teslim ederek davalarını oluşturabilir. Aynı zamanda duruşmalarda kişinin kendini savunması da olabilir.

Ancak boşanma davanızda bir avukatınızın olması dava için ekstra bir süre ayırmanızı engeller. Tüm adımlar profesyonel bir kişi tarafından takip edilir.

Neden Boşanma Davası İçin Avukatım Olmalı?

Boşanma davanızda avukatınızın olması için gerekli nedenleriniz şu şekildedir;

 • Davanızın oluşturulmasından sonuçlandırılmasına kadar profesyonel adımlar atmış olursunuz.
 • Davayı kazanmak ve boşanma sırasında haklarınızı almak için tüm detayları öğrenirsiniz.
 • Davanız için ekstra bir zaman ya da emek harcamanıza gerek kalmaz. İşlemlerinizin büyük bir bölümü avukatınız tarafından yapılır.
 • Özellikle çekişmeli bir boşanma davanız varsa avukatınız davayı kazanmanız için önemli noktalara dokunmanızı sağlayacaktır.
 • Boşanma davalarında kendinizi ne kadar iyi ifade ettiğiniz ve kanıtladığınız önemlidir.
 • Avukat ile yürütülen davalarda gerekli noktalar bilindiği için davanızın celse sayısı çok daha az olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/anlasmali-bosanma-davasi-surecleri.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-ne-kadar-surer.html

“Maltepe Avukat” üzerine 21 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara