0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Maltepe Avukat

İstanbul Kartal’da kurulan ve daha sonra Maltepe İlçesinde taşınan Helvacı Hukuk Bürosu, 2006 yılından bu yana değerli hukuk hizmetlerini sunuyor. Ritim İstanbul Residence’ta, İstanbul’un tüm bölgelerine hizmet sunan firma, alanın uzmanı avukatlar ile verilen hizmetler dahilinde, İstanbul’un en güvenilir hukuk markalarından biri olmuştur.

İcra, işçi, ceza hukukları ve boşanma avukatı olarak en hızlı ve güncel hukuk hizmeti sunuluyor. MALTEPE avukat ofisi, Avukat Mehmet Ali Helvacı tarafından kurulmuştur. Marmara Üniversitesi hukuk fakültesi mezunu olan avukat 2005 yılında başarıyla mezun olarak, 2006 yılında hukuk ofisini kurmuştur. Adalet temeli ile, Türk adalet sisteminin karmaşık yapısından uzak, müvekkillerine daima kolaylık sunan, hızlı sonuçlar elde etmeye odaklı, çözümler sunmaya çalışılıyor.

Helvacı Hukuk Bürosu şirket politikalarında, davaların daima kazanan tarafı olmak ve olumlu sonuçlar elde etmek için en nitelikli hizmet anlayışı sunuluyor. Helvacı Hukuk Bürosu, adalet sistemine sadece müvekkil uzaklığı ile değil, tam bir adalet anlayışıyla ve her iki taraf için olumlu sonuçlar alma prosedürleriyle faaliyet gösteriyor.

Helvacı Hukuk Bürosu Hizmetleri

MALTEPE Avukat bürosu, 4 farklı kategoride hizmet sunuyor. Bunlar;

 • İcra hukuku
 • İşçi hukuku
 • Ceza hukuku ve
 • Boşanma avukatı

İcra hukukunda; cebr-i icra, hukuk ya da takip hukuku denilen sistem ve gereklilikleri ile arabuluculuk edilerek hizmet sunuluyor. İşçi hukuku, iş ve işveren arasındaki anlaşmazlıkların giderilmesi, haklılığın belirlenmesi, davanın kazanılması için iş alanları ve mesleki hukuk konularında profesyonellik sunuluyor.

Boşanma avukatı hizmetinde; anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanma veya yurtdışında boşanma seçenekleri ile hizmet sunuluyor. Farklı ülkelerde yaşayan Türk vatandaşlarının, yurt dışında aldıkları mahkeme sonuçları veya boşanmaların Türkiye’de de geçerliliği için sağlık danışmanlığı ve avukatlık hizmetleri sunuluyor.

MALTEPE avukat bürosu olarak bakılan davalar şu şekildedir;

 • Gayrimenkul avukatı: ev, arsa, arazi, tarla gibi taşınmaz mallara ilişkin davalara bakılıyor. Gayrimenkullere ilişkin davalarda, konunun uzmanı avukatlar tarafından; taşınmaz davalar, ortakların sorunlarının giderilmesi davası, yani izale-i şuyu, tapu iptali ve tescil davaları, kamulaştırmaya dair tapu veya iptal davası, miras hukukundan doğan tapu veya iptal davası gibi hizmetler sunuluyor.
 • İş kazası avukatı: İş kazalarında işçi haklarını koruma, işçi ve işveren arasındaki bağlantıyı kurarak sorunların çözülmesi için hizmet sağlanıyor. İş kazasına uğrayan kişilerin açabilecekleri dava çeşitleri, maddi ve manevi tazminat davaları, ceza soruşturma veya ceza davası, sosyal güvenlik kurumu tarafından açılabilecek rücu davaları konularında hukuk danışmanlığı hizmeti sunuluyor.
 • Kamulaştırma avukatı: kamulaştırma süreci, kamulaştırma bedeli tespiti ve tescil davası, kamulaştırmanın iptali süreci ve türleri ile hizmet sunuluyor. Kamulaştırma türleri arasında; acele kamulaştırma, trampa yoluyla kamulaştırma ve kısmi kamulaştırma hizmetleri bulunuyor.
 • Miras avukatı: Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre belirlenen miras hukuku çerçevesinde, mirasçılık belgesi, yasal miras paylaşımı, vasiyetin olmaması durumunda mal paylaşımı, mirastan pay alacak olan kişiler ile konularında hukuk danışmanlığı hizmeti sunuluyor.
 • Tüketici Hakları avukatı: MALTEPE avukat ofisi ile hizmet sunan firma, tüketici hukuku, uyuşmazlıklar ve tüketici davaları mahkeme çeşitleri ile alakalı avukatlık hizmetleri sunuyor.

Firmanın sunduğu diğer hizmetler ve baktığı davalar ise şu şekildedir;

 • Anlaşmalı boşanma avukatı
 • Kira hukuku avukatı
 • Ölümlü trafik kazası
 • Ticaret hukuku avukatı hizmetleri bulunuyor.

Helvacı Hukuk Bürosu İletişim Seçenekleri

Web sayfası üzerinden iletişim formunu doldurarak mesaj iletinizi yöneltebilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz. info@mehmetalihelvaci.av.tr mail adresinden, mesai saatleri boyunca hukuk danışmanlığı hizmetleri sunuluyor. Maltepe İstanbul adresinden, yurtiçi ve yurtdışından danışanlara tüm hukuk hizmetleri sunuluyor.

Call Now Button