Maltepe İş Kazası Avukatı

Çok sık karşılaşılan iş kazalarının artık insanların hayatına mal olmaması ve bunun ortadan kaldırılabilmesi için mutlaka kurallara uyan firmalarda çalışılması gerekiyor. geçim derdi nedeniyle özellikle de günümüzde Maltepe ve çevresinde genellikle İstanbul’da insanlara sağlıklı ortam sunulmamasına rağmen çalıştıkları görülebiliyor. Eğer iş kazasıyla ilgili bir sorun ortaya çıkmışsa ve doğrudan avukat gerektiren hasar alınmışsa, Maltepe iş kazası avukatı ile görülebilir ve tazminatla ilgili pek çok farklı durumu talep edebilirsiniz. Hem kendiniz için hem de bulunduğunuz ortamdaki genel yapı için özel faaliyetler sürdürebilir.

İş Kazalarında Aile Bireyleri Dava Açabilir Mi?

İş kazasıyla ilgili bir durum ortaya çıktığı taktirde işçi mutlaka hakkını aramalı ve eğer kendisine zarar veren durumun temelinde işveren bulunuyorsa buna özel adımlar atmalıdır. Davada talep edilen pek çok nokta olduğu anlaşılabileceği gibi aynı zamanda iş kazalarında aile bireyleri de eğer işçi ölürse Maltepe iş kazası avukatı ile dava açılması mümkün olacaktır. Özellikle iş kazasına maruz kalan ve hayatını kaybeden işçilerin aileleri istedikleri her türlü durumla ilgili anlaşmalar gerçekleştirebilir. Yenilenen mevzuata uygun bir şekilde herkesin sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışabilmesi için mutlaka işverenle bu şartları işe girmeden önce konuşmaları gerekiyor.

İş Kazasında Avukatlar Önemli Mi?

Bireyler çoğu zaman hayatta kalıyor ve kendileri hayattaysa avukata giderek dava açabilirler. Eğer erkek veya kadın bir aileye bakıyorsa, bu aileye de para kazandıran kişilerden bir tanesiyse, ailenin fertleri dava açabilirler. Gerekçesi ise hem manevi olarak tanımlanabilir hem de maddi olarak gösterilerek doğrudan ailenin maddi yapısının bozulduğu ve büyük bir geçim sıkıntısı olduğu vurgulanabilir. İş kazasında avukat tutulması halinde işçi hayatta olsa veya olmasa dahi işverenin ödemesi gereken bir bedel bulunacaktır. Bu bedel pek çok farklı faktörle değişiklik gösterebileceği gibi, olumlu sonuçlara ulaşılabilmesi için pek çok farklı kalem üzerinden dava açılması mantıklı olacaktır. Hem maddi hem de manevi davarla açılabilir ve çalışamamaktan dolayı görülen zarar da dahil olmak üzere, her türlü faaliyeti gerçekleştirebilirsiniz. Avukat her zaman için davalarda önemli bir apıya sahiptir.

Tazminat Hangi Durumlarda Alınır?

Tazminat alınabilmesi için gerekli olan şartların karşılandığına emin olunması gerekiyor. Eğer bir işçi çalıştığı ortamda iş esnasında testere benzeri bir ekipman ile kolunun kesilmesine neden olursa, bu tarz durumlarda ekipmanın genel yapısı ve ne şekilde kullanıldığı, işçinin hangi işi yaptığı ve işverenin tutumu önem teşkil edecektir. Eğer herhangi bir koruma plakası kullanılmayan bir şekilde sadece açıkta tehlikeli olan ekipmana yer veriliyorsa, bu tarz durumlarda işçiyi iyi eğitemediği ve güvenliğini tam olarak sağlayamadığı gerekçesiyle işveren suçlu olacak ve tazminat ödemek zorunda kalacaktır. Maltepe iş kazası avukatı sayesinde özellikle de gün içerisinde yaşanabilecek olası kazaların geçiştirilmemesi, eğer işveren suçluysa mutlaka dava açılması gerekiyor.

İş Kazasının Üstünü Kapama

Pek çok işveren pişkinlikten dolayı işçinin yaşamış olduğu sorunu görmezden gelebilir ve küçümseyebilir. Buna ek olarak bazı işverenler ise kuralları ve kanunları bilmesine rağmen uymadıkları için, işçinin yaşamış olduğu sağlık problemini bir miktar para vererek kapatmaya çalışabilir. Çoğu zaman para verilerek ve baskı kurularak işçinin İstanbul veya diğer şehirlerde avukata gitmesinin önüne geçilmeye çalışılabiliyor. Bunu da göz önünde bulundurmalı ve sağlığınıza önem vermeyen, güvenli ve çalışmaya müsait bir ortam oluşturmayan işverenin kovma tehdidine göz yummadan maddi ve manevi tazminat davasını açmalısınız.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altintepe-mahallesi-is-kazasi-avukati.html https://mehmetalihelvaci.av.tr/is-kazasinda-olum-halinde-hangi-davalar-acilir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/is-kazalarinda-manevi-tazminat-davalari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/olumlu-is-kazasi.html

 

Yorum yapın

Hemen Ara