Kurna Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma konusu kendi içerisinde birçok alana ayrılabilir. Belirli kurallar ve yasaların gerektirdiği hususlar, mahkemeler tarafından onlara sunulan kanıt ve tanıklara göre işleme tabii olabilmektedir. Tüm bu aşamalarda önemli olan, davanın doğru şekilde yürütülmesini ve olası problemlerle karşılaşılmadan olayların neticeye varılmasıdır. Buradaki en temel noktalar Pendik ilçesi ve çevresinde hizmet sunan Avukat Mehmet Ali Helvacı hukuk bürosu tarafında işlem görür. Yaşanan bir takım problemlerin giderilmesi ve davaların çözümlenebilmesi için bir takım prosedürlerin ele alındığı da algılanabiliyor. Temel anlamda Kurna Mahallesi boşanma avukatı ile boşanma davası açıldığında, müvekkilin ilgili şekilde savunması ve olması gereken yasal prosedürler içerisinde Aile Hukuku işlemlerinin gerçekleştirilmesi de gerekir.

Boşanma Davalarında Çözümlenebilmesi Gereken Faktörler

Boşanma davası tek başına bir yapıya sahip değildir. Evliliğin süresi, çocuklar, mal paylaşımları, kusurlu ve kusursuz olma ya da diğer sıkıntılı haller gibi etkenler, boşanmalar konusunda iyi çözüm yollarını gerektirir. Bu sebeple Kurna Mahallesi boşanma avukatı işlemlerini yönetmekte olan Avukat Mehmet Ali Helvacı;

  • Boşanma davalarında kadının koruma kararına ilişkin hususlar,
  • Şiddet gösteren eşin evden uzaklaştırılması,
  • Çocuk bulunuyorsa, çocuk kimde kalacak ve nafaka ne tür miktarlarda verilecek,
  • Anne ile baba ya da diğer akrabalar üzerindeki çocuğun genel durumu,
  • Malların paylaşımlarının neler olacağı,
  • Eşin var olan kusuru ve buna bağlı olarak istenecek tazminat istemleri,
  • Nafaka ve bakım masrafları,
  • Oturulan evin kime ait olacağı ve eşyaların nasıl paylaşılması gerektiği,
  • Düğünde var olan altınların ne olacağı

ve çok daha fazlası da çözümlenmelidir. Buradaki temel nokta, boşanma davasında her bir konu için iyi bir yaklaşım gerçekleştirebilmektir. Yaklaşımı gerçekleştirebilecek iyi bir avukat ile çalışma, boşanma davaları üzerinde istenilen sonucun alınmasını sağlayacaktır. Avukat Mehmet Ali Helvacı ise bunun için temel altyapıyı hazırlayarak çalışmalarını sürdürür.

Dava Süreçleri ve Açılan Davalar

Davaların genel anlamda en temiz ve hızlı olanı Anlaşmalı Boşanma Davalarıdır. İstanbul üzerinde yapılan bu anlaşmalı boşanmalar halledilebildiği taktirde mahkemeler daha hızlı sonuç verirler. Fakat Çekişmeli Boşanma Davaları daha uzun soluklu olabilse de, Kurna Mahallesi boşanma avukatı bu bağlamda daha iyi sonuçları sağlayacak temellere sahip olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

Hemen Ara