Orta Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Pendik semti İstanbul’un en işlek yapıya sahip olan ve yerleşim yeri bakımından da oldukça sık bir kullanıma sahip olan alanlarından bir tanesidir. Orta Mahallesi de Pendik semti kapsamında bulunmakta ve kişilerin ikamet etmek için sık olarak tercih ettikleri alanlardan bir tanesidir. Orta mahallesi kira hukuku avukatı aracılığı ile alınmış olan bilgiler ile ev kiralama veya kiralanmış olan ev ile alakalı olan sorunların çözülmesi konusunda da gerekli olan adımları atabilirsiniz. Kira söz konusu olduğu zaman İstanbul’da özellikle bu konuda uzman olan kişilerden alınmış bilgiler ile hareket etmek hem maddi açıdan hem de hukuki boyutta sizin için çok daha mantıklı olacaktır.

Kiracı Hakları ile Alakalı Temel Faktörler

Orta mahallesi kira hukuku avukatı aracılığı ile alınan bilgiler ışığında kiracı hakları konusunda dikkate alınması gereken temel noktalar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Ev sahibi sağlıklı ve hukiki olarak oluşturulmuş olan bir kira sözleşmesinin ışığında bu süre dolmadan asla kiracıyı evden çıkaramaz.
  • Kiracının dilediğiniz zaman evden çıkmasını istiyorsanız bu tür bir durumun söz konusu olmasını ev sahibi olarak istiyorsanız kesinlikle tahliye taahhütnamesi imzalatmanız gerekmektedir. Haklı olarak birçok kiracı da bu konuda olur vermemektedir ve taahhütnameyi de imzalamamaktadır.
  • Evin kusurlu veya temel noktalarda eksik olan noktalar varsa kiracı bunu ev sahibinden talep edebilir ve evin düzeltilmesini isteyebilir. Eğer ev sahibi bunun sorumluluğunu almak istemezse kiracı bu durumu halleder ve ortaya çıkan masrafı da kiradan düşer.

Kira Sözleşmesi Nasıl Olmalıdır?

Orta mahallesi kira hukuku avukatı aracılığı ile hazırladığınız sözleşmelerin hukuki olarak geçerliliğinin çok daha yüksek olacağını bilmelisiniz. Kişiler genel olarak bu durumu emlakcı aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Bazı durumlarda ise Kiacı ve ev sahibi bu durumu kendi aralarında halletmeye odaklanmaktadır. Siz de bu konuda bu tür bir hata yapmamalı ve özellikle büyükşehirde ikamet ediyorsanız kesinlikle uzman kişiler gözleminde ve önderliğinde bu adımı tamamlamanız gerekmektedir. Kira sözleşmesi konusunda hele ki söz konusu olan şehir İstanbul ise çok daha dikkatli olmalı ve eksper desteğini ihmal etmemelisiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-isci-avukati-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-avukat-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gayrimenkul-hukukunun-isleyisine-hakim-avukatlarla-calisin.html

“Orta Mahallesi Kira Hukuku Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara