Orta Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanmaların meydana gelmesi, bireyler arasındaki görüş farklılıkları, eşin olması gereken sorumluluklarını yerine getirmemesi ya da bir dizi anlaşmazlıklar olabilir. Pendik’te yer alan boşanma avukatı ise müvekkili adına en doğru şekilde boşanma işlemlerinin yürütülmesi gayesini taşır. Orta Mahallesi boşanma avukatı olarak Avukat Mehmet Ali Helvacı, ilgili sürecin müvekkili adına çözümlenmesini sağlayacak bilgi birikimine sahiptir. Bilgi birikimi daha önceden alınan davalar, bunların çözüme ulaştırılması ve yaşanan deneyimlere göre gelişen geçmişi de barındırmaktadır. Bu sebeple boşanma durumu ile beraber gelişebilecek her bir husus, var olan davaların nasıl bir yapı ile ele alınacağını da birçok açıdan gösterecektir.

Boşanma Davaları ve Genel Bilgiler

Boşanma davası açılacağı tarafın ilgili problemleri, sıkıntıları ve genel gerekçeleri avukat ile paylaşması önemlidir. Burada her bir bilginin paylaşılması, dava nezdinde mahkemede müvekkili adına lehine çıkabilecek bir sonucu da oluşturur. Bundan dolayı da Orta Mahallesi boşanma avukatı için başvurunuzu yaptığınızda, sizi tüm tecrübesi ile Avukat Mehmet Ali Helvacı karşılayacaktır. Helvacı, müvekkillerinin tüm süreçleri adına boşanma hususlarını takip etmekte ve profesyonel bir çalışma gerçekleştirerek, boşanma hususunda istenilen sonuçların alınmasına yönelik atılımlar gerçekleştirmektedir.

Boşanma davalarına konu olan genel kategoriler;

  • Boşanmak isteyen çiftler adına açılan anlaşmalı boşanma davaları,
  • Bir tarafın boşanmak istemesi ve diğer tarafın diretmesine bağlı olarak gelişebilen çekişmeli boşanma davaları,
  • Çocuğun bakımı, kimde kalması gerektiği gibi hususları taşıyan velayet davaları,
  • Tazminat davaları,
  • Malların dağıtımı ve diğer tüm konuları kapsayan süreçler

Bunların genel yapısını oluşturur. Davaların etkin şekilde çözümlenebilmesi, işin profesyonellik çerçevesi içerisinde olmalıdır. Çözümlerin üretilmesi, yaşanan sorunların giderilmesi ve ona göre önlem alınması çabaları, Avukat Mehmet Ali Helvacı hukuk bürosu tarafından yapılarak gerçekleştirilir.

Boşanmaya İlişkin Eşin Kusurlu Olduğunun İspatı

İstanbul ve diğer tüm illerimizde boşanma hususlarında mahkemede ispat hali, boşanmak isteyen kişinin kusurlu veya kusursuz olmasına göre karar alınması sağlanır. Aldatma varsa, o zaman mahkeme aldatılan kişi lehine karar verecektir. Fakat bunun gerekli tüm süreçleri avukat bünyesinde mahkemede olası farklı yollarında izlenebileceğinin farkında olarak verilmelidir. Tüm ispat ve diğer konuları Orta Mahallesi boşanma avukatı ile görüşerek, uygun bir sonucu ele alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-isci-avukati-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/feyzullah-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

Hemen Ara