MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Orta Mahallesi İşçi Avukatı

Genel olarak adli bir durum söz konusu olduğunda burada mutlaka avukat yardımı almak gerekiyor. Kartal üzerinde çok sayıda avukatlık bürosu karşınıza çıkıyor. Önemli olan hukuk büroları arasından en verimli olanı seçmektir. İş hukuku oldukça karmaşık ve bir yandan çok önemli bir daldır. Özellikle de işçilerin sürekli olarak mağdur edildiği bu zamanlarda sıklıklar karşılaşacağınız bir durumdur. O nedenle Orta Mahallesi işçi avukatı seçeneğini değerlendirerek sorunlarınızı adli makamlara taşıyabilir, buradan da haklarınızı arayabilirsiniz. Gerek işçi olun gerek ise işveren, her şekilde tüm sorunlarınızı mahkemeler üzerinden kolay bir şekilde çözüme ulaştırabilir, haklarınızı da sonuna kadar arayabilirsiniz.

İŞ Hukuku Nedir?

Elbette ki iş hukuku oldukça önemli bir kategoride bulunuyor. Özellikle de iş hukuku söz konusu olduğunda burada işçiler, işverenler ve işyeri oldukça önemli unsurlardır. İlk olarak iş yerinde bir sorumluluk bilinci oluşturulmalıdır. Bunlar da kurallar ve yasalar ile belirlenmektedir. Bunların yanında tabi ki de işçilerin ve işverenlerin birbiri ile olan iletişimlerini de kurallar belirleyecektir. Gerek işçi gerek ise işveren sıradan durumların dışına çıkıyorsa o zaman Orta Mahallesi işçi avukatı sayesinde bu sorunları hukuki yoldan çözüme ulaştırmanız da söz konusu olacaktır. Ancak bu sayede sorunsuz şekilde hamle yapabilir, hakkınızı net şekilde arayabilirsiniz.

İşçi ve Devlet İlişkileri

Genel olarak işçilerin bağlı olduğu pek çok farklı birim vardır. İşçilerin bu birimler ile ilişkileri ise iş hukuku çerçevesinde olmak durumundadır. Eğer ki iş hukuku kurallarına ve yasalarına aykırı bir durum söz konusu oluyorsa o zaman dava açılabilir ve işçiler burada haklarını arayabilir. Devlet iş kurma ya da işçi bulma gibi sorumluluklara sahiptir. Bir işçiye iş bulmak ya da iş yerindeki eksiklikleri tamamlamakta devletin de görevi vardır. Bunların yanında sendikalar da yine işçilerin ihtiyaçlarına göre hamle yapmalıdır. Tüm bu sorumluluklar yerine getirilmiyorsa o zaman Orta Mahallesi işçi avukatı hizmetinden yararlanmak mantıklı bir seçim olacaktır. Ancak bu şekilde hakkınızı arayabilir, sorun yaşamadan İstanbul bünyesinde davalarınızı yönetebilirsiniz.

İs Kazası Görme Kaybı Tazminatı
Herhangi bir iş kazası esnasında görme yetisini kaybeden kişi işverenine karşı hem maddi hem de manevi tazminat açabilmektedir. Bu süreçte kişilerin yüzleşmek zorunda kaldığı fiziki ve maddi hasarlara dikkat edilir.

İs Kazası Uzuv Kaybı Tazminatı
İş kazalarında uzvunu kaybetmiş olan kişilerin maddi ve manevi olarak açacak oldukları tazminat davalarında dikkat edilen ilk husus sorumluluk oranıdır. Şayet bir işçinin kazadaki sorumluluk oranı yüksek ise bu kişilerin açacakları tazminat davaları işlem görmeyebilmektedir.

İs Kazası Kusur Oranı
İş kazalarında bir işçinin tazminat alabilmesi adına gerçekleşen kazada tazminat alabilmesi için en fazla %40 oranında kusurlu olması gerekmektedir. İşverenin en az %60 oranında sorumlu olmadığı kazalarda işveren tazminat vermek durumunda kalmamaktadır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-avukat-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-is-kazasi-avukati-2.html

8 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara