0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Orta Mahallesi Boşanma Avukatı

Türk Medeni Kanunu doğrultusunda hareket edilerek Orta Mahallesi Boşanma Avukatı ile gerçekleştirdiğiniz görüşme doğrultusunda dava açabilirsiniz. Son dönemde çok daha sık bir şekilde karşılaşılan şiddet ve hayata kast gibi durumlar nedeniyle hem doğrudan boşanma davası açılabiliyor hem de tazminat davası açılabiliyor. Bu sayede suçlu olan birey, kendi geliri doğrultusunda son derece ağır bir yükü ödemek zorunda kalıyor. Bu sayede pek çok farklı girişimde bulunulabiliyor fakat eğer olumlu sonuç alınmak isteniyorsa mutlaka kanıtlar sunulmalıdır. Kartal genelindeki faaliyetlere bağlı olarak özellikle de günümüzde boşanma işlemleri başarılı avukatlarla hızlı bir biçimde sürdürülebiliyor.

Hakim Davayı Reddedebilir Mi?

Özellikle ülkemizdeki avukata başvurmadan doğrudan mahkemeye giderek dava açılması için dilekçe veren kişilerin son derece büyük hatalar yaptığı görülebiliyor. Başvurularında ve hakim karşısında söyledikleri sözler itibariyle boşanılabilmesi için istenen gerekçelere sahip olunmadığı öne sürülebiliyor. Hakimin davayı reddetme ihtimali bulunuyor ve etme gerekçeleri arasında ise genellikle “geçinemiyoruz” “uzun süredir ayrıyız” gibi ithamların kanuna uygun olmadığı yer aldığı için boşanma sürecinde başarıya ulaşılamıyor. Başvuruyu yapan şahsın mutlaka güncel Türk Medeni Kanunu mevzuatına göre Orta Mahallesi boşanma avukatı ile görüşme sağlaması ve bilgi alması gerekiyor.

Hakim Otomatik Olarak Boşar Mı?

Toplumda özellikle iki ila üç yıldan uzun süredir ayrı yaşanması ve eşlerin birbirleriyle görüşmemeye başlaması halinde doğrudan boşanmış sayılacakları belirtilebiliyor. Bu tarz yorumlar genellikle Türk Medeni Kanunu ile ilgili herhangi bir bilgisi olmayan bireyler tarafından yapılıyor. Ülkemizde eşlerin ayrı yaşaması veya kavga etmeye başlaması halinde otomatik olarak boşamak gibi bir durum söz konusu olmuyor. Orta Mahallesi boşanma avukatı aracılığıyla bir dava açılabilir ve ancak bu sayede durumdan mahkemenin de haberi olması sağlanabilir ve davanın sonucuna bağlı olarak boşanmak mümkün olacaktır. aksi taktirde otomatik boşanma benzeri durumlar hiçbir şekilde ortaya çıkmayacağı gibi, daha önce bununla ilgili bir emsal de görülmemiştir. İstanbul genelinde pek çok kişi eşinden birkaç yıl boyunca ayrı kalabiliyor fakat böyle bir durumda da boşanmadıkları biliniyor. Ne kadar ayrı kalındığı değil, sadece taraflardan birinin mahkemeye boşanmayla ilgili bir başvurusunun bulunup bulunmadığına göre süreç şekillenebiliyor.

Call Now Button