Orta Mahallesi Boşanma Avukatı

Türk Medeni Kanunu doğrultusunda hareket edilerek Orta Mahallesi Boşanma Avukatı ile gerçekleştirdiğiniz görüşme doğrultusunda dava açabilirsiniz. Son dönemde çok daha sık bir şekilde karşılaşılan şiddet ve hayata kast gibi durumlar nedeniyle hem doğrudan boşanma davası açılabiliyor hem de tazminat davası açılabiliyor. Bu sayede suçlu olan birey, kendi geliri doğrultusunda son derece ağır bir yükü ödemek zorunda kalıyor. Bu sayede pek çok farklı girişimde bulunulabiliyor fakat eğer olumlu sonuç alınmak isteniyorsa mutlaka kanıtlar sunulmalıdır. Kartal genelindeki faaliyetlere bağlı olarak özellikle de günümüzde boşanma işlemleri başarılı avukatlarla hızlı bir biçimde sürdürülebiliyor.

Hakim Davayı Reddedebilir Mi?

Özellikle ülkemizdeki avukata başvurmadan doğrudan mahkemeye giderek dava açılması için dilekçe veren kişilerin son derece büyük hatalar yaptığı görülebiliyor. Başvurularında ve hakim karşısında söyledikleri sözler itibariyle boşanılabilmesi için istenen gerekçelere sahip olunmadığı öne sürülebiliyor. Hakimin davayı reddetme ihtimali bulunuyor ve etme gerekçeleri arasında ise genellikle “geçinemiyoruz” “uzun süredir ayrıyız” gibi ithamların kanuna uygun olmadığı yer aldığı için boşanma sürecinde başarıya ulaşılamıyor. Başvuruyu yapan şahsın mutlaka güncel Türk Medeni Kanunu mevzuatına göre Orta Mahallesi boşanma avukatı ile görüşme sağlaması ve bilgi alması gerekiyor.

Hakim Otomatik Olarak Boşar Mı?

Toplumda özellikle iki ila üç yıldan uzun süredir ayrı yaşanması ve eşlerin birbirleriyle görüşmemeye başlaması halinde doğrudan boşanmış sayılacakları belirtilebiliyor. Bu tarz yorumlar genellikle Türk Medeni Kanunu ile ilgili herhangi bir bilgisi olmayan bireyler tarafından yapılıyor. Ülkemizde eşlerin ayrı yaşaması veya kavga etmeye başlaması halinde otomatik olarak boşamak gibi bir durum söz konusu olmuyor. Orta Mahallesi boşanma avukatı aracılığıyla bir dava açılabilir ve ancak bu sayede durumdan mahkemenin de haberi olması sağlanabilir ve davanın sonucuna bağlı olarak boşanmak mümkün olacaktır. aksi taktirde otomatik boşanma benzeri durumlar hiçbir şekilde ortaya çıkmayacağı gibi, daha önce bununla ilgili bir emsal de görülmemiştir. İstanbul genelinde pek çok kişi eşinden birkaç yıl boyunca ayrı kalabiliyor fakat böyle bir durumda da boşanmadıkları biliniyor. Ne kadar ayrı kalındığı değil, sadece taraflardan birinin mahkemeye boşanmayla ilgili bir başvurusunun bulunup bulunmadığına göre süreç şekillenebiliyor.

Boşanmadan Önce Satılan Ev Araba Mallar – Yargıtay Kararları
Kişilerin edindiği bu mallar mal rejimi içerisinde bulunuyor ise, Yargıtay bu malların satıldığı dönemdeki güncel fiyatlarını belirlemesi adına görevlendirdiği bilirkişilerin raporuna göre bu malların bedeli katılma alacağına eklenmesine karar verir.
Bosanmada Mal Paylaşımı 2022
Evlilik içerisinde edinilen herhangi bir mal ya da bir mülk kişilerin ortak malı sayılmaktadır. Bu sebeple de kişiler bu malları ikiye bölmekle yükümlüdür. Ancak kişilerin adına bulunan borçlar, bir diğer tarafı etkilememektedir. Buna ek olarak kişilerin evlenmeden önce edindiği mülkler de kişinin kendi mülkü sayıldığından paylaşıma dâhil edilmemektedir.
Bosanmada Mal Kaçırma
Boşanmalarda kişilerin ilk aklına gelen problemlerden bir tanesi de mal paylaşımıdır. Kişiler kendilerine ait olarak düşündüğü malları diğer tarafa vermek zorunda olduğunu düşünmemektedir. Ancak kişiler evlilik içerisinde aldıkları her ürünü bölmek zorundadır. Kişilerin boşanma esnasında mal kaçırma gibi bir uğraşa girmeleri yalnızca hayal kırıklığı olacaktır. Mal rejiminde bulunan her malın karşı tarafa verilmesi Yargıtay tarafından sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-kavacik-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-isci-avukati-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kira-sozlesmesi-meskeniyet-icin-onemli-mi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-avukat-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ceza-hukukunda-hata-yanilma-halleri-tck-30.html

Yorum yapın

Hemen Ara