Beykoz Kavacık Mahallesi Avukat

Boşanma evliliğin anlaşmalı veya çekişmeli olarak mahkeme kararının verilmesi ile sona erdirilmesi olarak tanımlanabilir. Kadıköy, Kavacık Mahallesi’nde son zamanlarda boşanma davalarının yükselme göstermesi ile birlikte Kavacık Mahallesi avukatlarının davadan davaya koşturdukları görülüyor. Bu yazımızda bu boşanma davalarına konu olan durumlarla ilgili sorulmuş sorulara kısaca açıklık getireceğiz.

Tarafların Ayrı Yaşaması Durumunda Otomatik Olarak Boşanma Durumu Söz Konusu Olur mu?

İlk kafa karışıklığına sebep olan konuların başında halk arasında ayrı yaşama ile boşanmanın otomatik olarak gerçekleşip gerçekleşmediğidir. Türk Kanunlarına göre ayrı yaşama söz konusu olduğunda boşanmanın gerçekleştiğine dair bir madde bulunmamaktadır. Fakat buna benzer bir durum olarak taraflardan birinin dava açması ve yeterli bir sebebi gerekçe göstererek ispatta bulunamaması sebebiyle dava başvurusunun red alması örnek gösterilebilir. Kararı red aldığı için tarafa 3 yıl sonra tekrar başvuruda bulunma hakkı doğar. Yani otomatikman boşanma gibi bir durum söz konusu değildir. Boşanma için tekrar başvuruda bulunmak gerekir.

Mehmet Ali Helvacı gibi boşanma alanında uzmanlığı olan avukatlar sayesinde boşanma durumu ne kadar zor görülürse görülsün, sebepler ispatlanarak boşanma başarı ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu süreç tarafların anlaşmalı olup olmadığına göre, kişilerin gösterdikleri sebeplere, bu sebeplerin ispatlanış şekline göre uzalıp kısalabilmektedir. Boşanma davasının en kısa sürede ve olumlu olarak sonuçlanmasını isteyen kişilerin avukatlarını seçerken titiz davranmaları şiddetle önerilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Kavacık Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Kavacık Mahallesi İşçi Avukatı

Orta Mahallesi Boşanma Avukatı

Eşler Arasındaki Çekişmeli Boşanma Davalarında Çıkan Sorunlar

Ayrı Yaşamak Boşanma Sebebi Mi?

“Beykoz Kavacık Mahallesi Avukat” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara