Beykoz Kavacık Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davalarının tarihi en az evliliğin tarihi kadar geriye gitmektedir. Son zamanlarda boşanma davalarının BeykozKavacık Mahallesi ve çevresinde artması ile birlikte Kavacık Mahallesi Boşanma avukatı olanların yoğun bir şekilde davaya cevap vermek adına çalıştıklarını gözlemliyoruz. Bu yazımızda boşanma davalarına en çok konu olan bir noktayı aydınlatmak istiyoruz.

Boşanma Davalarında Çocuğun Velayeti

Boşanma konusunda olmazsa olmaz konu çocukların velayet konusudur.  Bu konu ayrılmak isteyen eşler arasında maalesef daha fazla çekişme yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bu konuya açıklığı getiren hakim her iki taraf için de olumlu yanıt verememektedir. Bir taraf velayeti alırken diğer taraf velayeti alamamaktadır. Burada karar veren hakim çocuğun çıkarlarını düşünerek onun adına karar vermektedir.

Yeni yasa ile birlikte belli yaşın altındaki çocuklara kimin velayeti altında olmak istediği sorularak da karar verilebilmektedir. Böyle bir durumda çocuğun 8 yaşından daha büyük olması beklenir. Velayet kararı verilirken çocuğun yaşı, çocuğun cinsiyeti, çocuğun psikolojik durumu ve hatta okula gidiyor ise, gittiği okul bile dikkate alınarak bir karara varılır. Burada esas alınan nokta çocuğun en iyi nerede kalarak yaşamını mümkün olan en iyi şekilde sürdürebileceğidir.

Avukat Mehmet Ali Helvacı sayesinde velayet almak için koşullarınızın uygun olup olmadığını mahkemeye çıkmadan önce değerlendirmekte fayda vardır. Böylece velayeti almak için koşullarınızı iyileştirerek şansınızı artırarak olumlu yanıt alma ihtimalinizi artırmış olursunuz.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Kavacık Mahallesi Avukat

Beykoz Kavacık Mahallesi İşçi Avukatı

Boşanma Davasında Velayet

Boşanma Davasında Çocuk Velayeti

Boşanma Süreci ve Kadın Hakları

“Beykoz Kavacık Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara