Beykoz Kavacık Mahallesi İşçi Avukatı

İş hukuku, çalışan işçilerle onları çalıştıran kişiler arasındaki ilişkileri düzenleyen hukuk dalıdır. İşveren ile işçi arasında yaşanabilecek sorunlar iş hukukuyla çözülmektedir. İşçiler bazı haklara sahiptir bu haklar da işverenler tarafından karşılanmalıdır. Bu hakların karşılanmaması ya da yaşanabilecek farklı problemlerin olması durumda ise başvurulacak adres Kavacık Mahallesi işçi avukatı gibi iş hukuku ile ilgilenen avukatlardır.

İşçi Hakları

İşçiler kanunlar gereği belirli hak ve sorumluluklara sahiplerdir. İşçilerin bu haklarından bazıları ise şunlardır:

  • Maaş: İşçinin maaşını tam ve zamanında alması en temel haklarından birisidir.
  • Sosyal Sigorta: İşverenler, çalışan işçilerin sigortasını yapma ve sigorta primlerini kesintisiz olarak yatırmakla mükelleftir.
  • Hafta Tatili: İşçiler haftanın en az bir günü ücretli izin kullanmalıdır.
  • Kıdem Tazminatı: İşçi haklı sebeplerle işten ayrılmış ya da nedensiz şekilde işten çıkarılmışsa kıdem tazminat ödemesi yapılmalıdır.
  • İhbar Tazminat: İşverenler işçileri işten çıkaracağını bir süre öncesinden haber vermediğiyse ihbar tazminatı vermekle yükümlüdür.
  • Resmi Tatil ve Bayram Tatili: İşçiler resmi tatiller de ya da bayramlarda tatil yapmak hakkına sahiptir. Çalıştırıldıkları durumlar da ise ekstra ücret talep edebilmektedir.

İşçilerin bu gibi hakları işverenler tarafından karşılanması gerekir. Ancak işçiler bu haklarının karşılanmasında işverenler ile problemler yaşıyorsa eğer Beykoz’da bulunan Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçip hukuksal süreç hakkında bilgi edinebilirler.

İlginizi Çekebilir;

Emirli Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Kavacık Mahallesi Boşanma Avukatı

Orta Mahallesi Avukat

Beykoz Kavacık Mahallesi Avukat

TÜKETİCİ HAKLARI AVUKATI

“Beykoz Kavacık Mahallesi İşçi Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara