Beykoz Kaynarca Mahallesi İşçi Avukatı

İşverenlerin ve işçilerin bazı hukuksal hakları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çalışan ve bu kişileri çalıştıran kişiler arasında yasal düzenlemeler de yapılmaktadır. Hakların çiğnendiği durumlarda karşı tarafa dava açılarak hak talebinde bulunulmalıdır. Ya da işçi ve işveren arasında iki taraflı anlaşmazlığa düşüldüğü durumlarda İş ve İşçi Hukuku’na başvurularak çözüm aranmalıdır.

Bu davalar için yapılması gerekilen en temel şey bir avukat ile anlaşmaktır. Bu tip davalara Beykoz ilçesinde bulunan Kaynarca Mahallesi işçi avukatı gibi avukatlar bakmaktadır.

İş ve İşçi Hukuku Davaları Nelerdir?

Hangi haklara sahip olunduğu ve hangi durumlarda dava açılabileceğini bilmek önem arz etmektedir. Hakların ihlal edildiğini düşünen işçi ve işverenler iş ve işçi hukukuna başvurarak çözüm aranmalıdır. İşçi ve iş hukukunda görülen davaların bazıları şunlardır:

  • İşçilik ve işçi alacağı davaları,
  • İş hukuku tespit davaları,
  • İş kazası ve meslek hastalığından doğan davalar.

İşçiler işe iade, işe başlatmama, eşit davranmama tazminatı, kötü niyet tazminatı, ücret alacağı gibi davalar açabileceği gibi yaşanan iş kazanın ardından maddi ve manevi tazminat davası da açabilmektedir.

İşvereni ile bu tarz problemler yaşayanlar, haklarının verilmediğini düşünen kişiler Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçerek yasal haklarını öğrenebilir ve bu haklar karşılanmıyorsa şayet nasıl bir yasal süreç izlenmesi gerektiği hakkında bildi edinebilir.

İlginizi Çekebilir;

Kaynarca Mahallesi İş Kazası Avukatı

Orhantepe Mahallesi Avukat

Trafik Kazası Avukatı | İstanbul Trafik Kazası Avukatı

Arnavutköy Hadımköy Mahallesi İş Kazası Avukatı

Kaynarca Mahallesi İşçi Avukatı

Yorum yapın

Hemen Ara