Arnavutköy Hadımköy Mahallesi İş Kazası Avukatı

Değişik sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerde yaşanan iş kazalar; ölüm, yaralanma, sakat kalma gibi durumların ortaya çıkmasına neden olmakta. Böyle anlarda mağdurun haklarını bilmesi önemli. Süreci iyi bir şekilde yönetebilmek ise Hadımköy Mahallesi iş kazası avukatı ile çok kolay.

Hadımköy Mahallesi İş Hukuku Avukatı

Türkiye’de iş hukuku, 4857 sayılı kanun içinde belirtilmiş olan hükümlere göre düzenlenmiştir. 2003 senesinde kabul edilmiştir. Arnavutköy iş kazası avukatı, buna hakim olduğundan farklı konulara bakmaktadır.

Kıdem tazminatı ile alakalı dava sürecini başlatır. Aynı durum ihbar tazminatı için de geçerlidir. Fazla mesai ücretleri gibi konuların takipçisi olmaktadır. İş akdinin haksız bir biçimde feshedilmesi de, bakmış olduğu davalar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra meslek hastalıkları, işverenin ve işçinin sorumluluklarını yerine getirememesi de bu avukatın alanı içerisinde yer alır.

Hadımköy Mahallesi İşçi Avukatı

Arnavutköy ilçesinde yer alan mahallede ortaya çıkan, işveren kaynaklı mağduriyetlerin mahkeme önünde giderilmesi, kanun tarafından sağlanmış olan bir hak olarak dikkat çekiyor.

Hadımköy Mahallesi İş Kazası Tazminatı

Arnavutköy iş kazası ardından gerçekleştirilecek olan başvuru, iş mahkemesine yapılır. Yerleşim yeri mahkemesine gidecek olan avukat, maddi tazminat talebinde bulunabilmektedir. Manevi tazminat da, sakat kalma, ölüm ardından geride kalan aile bireylerinin mağduriyeti çerçevesinde istenebilir. Zaman aşımı süresine dikkat edilmelidir ve bu 10 yıl şeklindedir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-hadimkoy-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-hadimkoy-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/guzelyali-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhantepe-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-davalarinda-mal-paylasimi-kanunu.html

“Arnavutköy Hadımköy Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara