Beykoz Öğümce Mahallesi İşçi Avukatı

İş ve İşçi Hukuku, işçi ve işveren arasında yaşanabilecek hukuksal sorunların giderilmesi için açılan davalara bakmaktadır. Beykoz’daki Öğümce Mahallesi işçi avukatı gibi avukatlar ise işçi ve işveren arasındaki hizmet akdiyle kurulan her çeşit ilişkilerin kanunlara uygun işleyip işlemediği konusunda işçi haklarını savunmaktadır.

İşçi ve işveren arasındaki uyuşmazlıkların giderilmesi hususundaki rolü gereği işçi avukatlarının elçi görevi gördüğü de söylenebilmektedir. İşçi avukatları aldıklar vekaletname ile davanın işçi lehine kazanımlar sağlanması için önemli rol oynamaktadır.

İşçi Avukatlarının Yükümlülükleri

Avukatlar işçi haklarını savunulması için büyük bir rol oynamaktadır. Bu konuda da avukatların bazı yükümlülükleri bulunmaktadır. İşçi avukatının bu yükümlülükleri iş hukuku çerçevesinde belirlenmektedir. Bu yükümlülüklerin bazıları ise şunlardır:

  • İşçi ve işveren arasında imzalanacak sözleşmenin hazırlanması,
  • Bu iş sözleşmelerinin hukuka uygun şekilde işleme konulması,
  • İş sözleşmeleri gereğince her iki taraf için de doğacak yükümlülüklerin takip edilmesi,
  • İş sözleşmesi çerçevesinde işçinin alacaklarının korunması,
  • İşçi ve işveren arasında doğabilecek uyuşmazlıkların işçi lehine çözülmesinin sağlanması,
  • Kanunun 17. Maddesi gereği işçilerin alacakları ihbar ve kıdem tazminatlarının, fazla mesai ücretlerinin, yıllık izin ve resmi tatilde çalışmalarından doğacakları ücretlerin takibini yapmak.

Bu tarz İş ve İşçi Hukuku davalarında Avukat Mehmet Ali Helvacı devreye girmektedir. İşveren tarafından alacak ücreti bulunan kişiler avukat ile iletişime geçip davalarını açabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Öğümce Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Öğümce Mahallesi Avukat

Ataşehir Aşıkveysel Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Esatpaşa Mahallesi İşçi Avukatı

Hukuk Bürosu

“Beykoz Öğümce Mahallesi İşçi Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara