Tesis Yükümlülükleri İçin Avukat

Tesis yükümlülükleri geniş bir kapsama sahiptir. Bu durum iş yerinin yükümlülüğü olarak da yorumlanabilir. Satın alım gerçekleştirilen firmanın yükümlülükleri olarak da yorumlanabilir. Bu nedenle tesis yükümlülükleri konusunda çok daha dikkatli şekilde hukuki adımların atılması gerekmektedir.

Tesis yükümlülükleri için avukat desteği almak kişilerin bu süreç içerisinde en çok dikkat etmeleri gereken adımlardan bir tanesidir. Öncelikli olarak iş yeri yükümlülüğü şeklinde bir inceleme yapılırsa kişilerin iş yeri olarak hem hizmet alan kişiler için hem de bu hizmeti sunan kişiler için sağlıklı bir ortam hazırlamaları gerekmektedir. Çalışanlar ve hizmet alanların yeterince memnun olmadıkları tesislerde şikayetlerin ortaya çıkması da kaçınılmaz noktalardan bir tanesidir.

Çalışan Haklarının Korunması Hakkında İnceleme

Tesis yükümlülükleri için avukat talep edildiği zaman tesis kapsamında herhangi bir şikayetin gelmemesi için uygun ortamın oluşturulması sağlanabilmektedir. Tesislerde çalışan kişilerin sağlıklı bir şekilde bu işe devam edebilmeleri için ve çalışma koşullarının da insani olması için bazı adımların atılması gerekmektedir.

Çalışa kişilerin haklarının korunması adına avukatlar ile iş birliği yapılırsa çok daha verimli sonuçlar ortaya çıkacaktır. Çalıştığınız tesis içerisinde sıkıntılı bir süreç geçirdiğinizi düşünüyorsanız bu durum için bile hukuki yardım alabilirsiniz. Çalışanların iş yerlerinden şikayetçi olabilecekleri noktalardan bazıları;

  • Aynı kademede olduğunuz halde size verilen maaş ile diğer çalışana verilen maaşın farklı olması. Bu durum genellikle kadınların düşük maaşlı çalıştırılması sebebi ile gündeme gelmektedir.
  • Size herhangi bir ihbarda bulunmadan direkt olarak işinize son verilmesi de dava açmanız için yeterli bir sebeptir. İşinize son verilmesi için öncelikli olarak sizin sözleşmenizin hukuki temellerde fesih olunması gerekmektedir. Sizin herhangi bir hata yapmamanıza rağmen haksız bir şekilde işten atılırsanız bu konuda gerekli olan şikayetleri ortaya koymalısınız.
  • İş kazalarını engelleyecek herhangi bir önlemin alınmaması ve bu konuda kişilerin uyarılmaması. Genel olarak iş kazaları söz konusu olduğu zaman maddi ve manevi tazminat elde etme hakkınız olduğunu da belirtmek gerekmektedir.

Bu noktalardan biri ya da birkaçı sizin de başınıza geldiyse bir avukat yardımı ile kısa sürede dava açabilirsiniz.

Tüketici Hakları Konusunda Hangi Noktalara Dikkat Edilmelidir?

Tesis yükümlülükleri için avukat bulmak isteyen kişilerin dikkatlerini yöneltebilecekleri bir diğer alan da tüketici haklarıdır. Tesisler içerisinde üretilen malların kaliteli ve kusursuz olması adına kesinlikle gerekli olan önlemlerin şirketler tarafından alınması gerekmektedir.

Kişilere ayıplı ya da kusurlu malların gönderilmesi veya satılması söz konusu olursa bu noktada tüketici haklarının devreye gireceği de belirtilmesi gereken hatalardan bir diğeridir. Tüketici hakları ile alakalı olarak özellikle yüksek fiyatlı olan ürünlerde meydana gelen sorunların tazminat almanız için daha uygun olduğu bilinmelidir. Tüketicileri memnun edebilmek adına düşük fiyatlı ürünlerde sorun çıktığı zaman yenisi temin edilmektedir. Fakat yüksek fiyatlı sektörlerde durumun bu şekilde ilerlemediğini siz de küçük bir araştırma sonucunda elde edebilirsiniz.

Avukatın hesap verme yükümlülüğü nedir?
Avukatın hesap verme yükümlülüğü kişilerden aldığı ücret doğrultusunda gerçekleşir. Burada masraf, tazminat alacakları hakkında avukat hesap verme yükümlülüğündedir.
Avukatın tekel hakkına uyulmamasının cezası nedir?
Avukatın tekel hakkına uyulmaması durumunda belirli yaptırımlar uygulanır. Burada para cezası verilir. Yaklaşık 500 Türk lirasından 2 bin Türk lirasına kadar idari para cezası avukatın tekel hakkına uyulmaması durumunda verilir.
Avukatın yükümlülükleri nelerdir?
Avukatın müvekkiline karşı belirli yükümlülükleri bulunur. Bunlar müvekkilinin ispat, delil ve çeşitli etmenleri toplaması, müvekkilinin dosyasını hazırlanması gibi çeşitli yükümlülüklerdir. Aynı zamanda müvekkilinin kendisinden talep ettiği belirli yükümlülükle de yerine getirmeli.
Avukat karşı tarafı arayabilir mi?
Avukat karşı tarafla ilgili önemli bir durum söz konusu olduğu takdirde karşı tarafı arayabilir. Ancak tehdit ya da karşı tarafta kendilerine yarayan herhangi bir durumu isteme gibi etmenlerde aradığı takdirde bu bir suçtur.

 

İlginizi Çekebilir;


Beykoz Öğümce Mahallesi İşçi Avukatı

Boşanma Davalarında Avukat Seçiminin Önemi

Kadıköy İşçi Avukatı

İstanbul’da Tüketici Hakları Davası Nasıl Açılır?

Kiracı Tahliye Dava Süresi Ne Kadardır?

“Tesis Yükümlülükleri İçin Avukat” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara