0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Otomobil Kazası İçin Avukat

Otomobil kazalarında hukuki danışmalık almak kişilerin her zaman çok daha güvenilir şekilde süreci devam ettirmelerine yardımcı olacaktır. Özellikle ölü ya da yaralıların oldu durumlarda avukat yardımı olmaksızın dava sürecinde haklarınızı savunmanız ve eğer gerekirse tazminat talep etmeniz daha da zor bir hal almaktadır.

Otomobil kazalarında geçmiş senelerde kaza anında olay yerine polis çağırılmak sureti ile tutanak hazırlanırdır. Fakat yapılan son değişiklikler ile beraber kişilerin kaza anında polis yardımı olmaksızın örnek tutanak üzerinden kazanın tanımını yapmaları ve fotoğraflamaları mümkün kılınmıştır. Otomobil kazası için avukat ile iş birliği yaparak bu süreçte tutanağın düzgün bir şekilde mahkemeye sunulmasını ve hak ettiğiniz tazminatın da hanenize geçirilmesini kolaylaştırırsınız.

Ölü ve Yaralıların Olduğu Kazalarda Dikkat dilmesi Gerekenler

Sadece maddi hasarın olduğu kazalarda olay yerine polis çağırılmasa da yaralıların olduğu kazalarda polis ile iş birliği içerisinde işlem sürdürmek her zaman daha verimli olacaktır. Yaralıların sağlık durumlarının derecesi ve yakınını kaybeden kişilerin talepleri doğrultusunda maddi ya da manevi tazminat davası açılabilir.

Karşı tarafın tazminatı ödeme gibi bir durumu söz konusu değilse ya da o da kaza içerisinde vefat etmişse kişilerin sigorta şirketinden tazminat talebinde bulunmaları gerekmektedir. Bu şekilde sigorta şirketinin raporları da baz alınarak otomobil kazası için gerekli olan tazminat tutarı belirlenir.

  • Tazminat tutarının belirlenmesi konusunda uzman birinden yardım amanız sizin için bir zorunluluktur. Konuya hakim olmayan kişilerin tazminat belirleme işlemleri sadece farazi adımlar olacaktır ve mahkeme tarafından da ciddi bir düzleme oturtulmayacaktır.
  • Daha önce aynı alanda davalar kazanmış olan kişilerden tazminat aşamasında yardım alınırsa dava süreci sorunsuz bir biçimde devam edecektir. Bu noktada kazanın olduğu anda tutulan tutanak da büyük önem arz etmektedir.

Karşı tarafın bu tutanağa karşı çıkma imkanı da vardır. Karşı çıkmak için kişilere verilmiş olan süre 5 gün ile kısıtlıdır. Otomobil kazası için avukat desteği alma bu detaylara hakim olmak için olmazsa olmaz kriterlerden bir tanesidir. Özellikle avukat seçiminden önce ilgili konuda farklı davalar kazanıp kazanmadığı konusunda da detaylı incelemelerde bulunmalısınız.

Sigorta Şirketinden Tazminat Talep Edilir Mi?

Otomobil kazası için avukat desteği ile sigorta şirketlerinden de tazminat talep edilebilmektedir. Sigortanın sahip olduğu kapsama ve aktiflik durumuna göre kişilere ödenen miktarda değişimler meydana gelebilmektedir. Sigorta şirketlerinin size sadece zorunlu olunan derecede bir miktar vermek için çabalayacaklarını bilmelisiniz. Maddi ve manevi tazminat davası açıldığı zaman kişilerin elde edecekleri kazanım bir avukatın ön görüsü ile daha yüksek olacaktır. Ölü ve yaralıların olduğu davalarda durum çok daha keskin bir şekilde işlemektedir. Kazayı yapan tarafta olsanız bile bu gibi durumlarda konunun uzmanı olan kişilerin desteğini almadan davanızı sürdürmemelisiniz.

 

Call Now Button