Beykoz Öğümce Mahallesi Avukat

Boşanma davalarının geçmişi en az evlilik kadar eski zamanlara dayanmaktadır. Kadıköy, Öğümce Mahallesi’nde gerçekleşen boşanma davaları için Öğümce Mahallesi avukatları bu davaların başarılı bir şekilde sonlandırılması için taraflara yol göstererek çalışmaktadırlar.

Boşanma Davası Açmak için İlk Adım Nedir?

Boşanma davasının açılması için ilk adım aile mahkemelerine yazılı dilekçe ile başvurulmasıdır. Bu dilekçe 3 nüsha halinde hazırlanmalıdır. Aile mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde asliye hukuk mahkemelerine yapılan başvurular da geçerlidir. Başvuru için başvuru harcı, peşin harç ve buna benzer süreç için gerekli harçların yatırılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde boşanma davası açılmış sayılmaz.

Boşanma Davası Açmak için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Boşanma davası için gerekli harçların yanı sıra, eksiksiz olarak teslim edilmesi gereken bazı zorunlu evraklar bulunmaktadır. Önceden kabarık olan bu evrak listesi günümüzde yalnızca T.C. kimlik numarasını içeren bir nüfus cüzdanı ile sınırlandırılmıştır. Önceden ise aile cüzdanı, pasaport, doğum belgeleri, ikametgah, tapu kayıtları gibi pek çok belge başvuru için şart koşuluyordu.

Boşanma davasının olumlu sonuçlanabilmesi için dilekçelerin kanunlarla belirlenmiş şekilde yazılmış olması gerekmektedir. Bu dilekçelerin kanunlara en uygun şekilde yazılabilmesi için bu işi en iyi bilen Mehmet Ali Helvacı gibi avukatlardan faydalanmak gerekmektedir. Dava dilekçelerinin geçerli sayılması için gerekli olan bazı ifadeler bulunmaktadır. Bu ifadelere en iyi hakim olan kişi ise avukatlardır.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Öğümce Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Öğümce Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma Davası Açmak İçin Gerekenler

Gümüşpınar Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanmak İçin Gerekli Olan Evraklar

“Beykoz Öğümce Mahallesi Avukat” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara