Beykoz Göztepe Mahallesi Boşanma Avukatı

Evlilik birliğinin sona ermesiyle sonuçlanan boşanma süreci, verilere bakıldığında Göztepe Mahallesi’nde ve çevre mahallelerde gittikçe artış göstermektedir. Bu noktada Göztepe Mahallesi boşanma avukatı olanlar çalışmalarını sürdürmektedir. Boşanma avukatlarının süreci başarı ile yönetmeleri için avukatların alanında uzman avukatlar olmaları gerekmektedir.

Kısa Sürede Boşanmak için Mutabık Olunması Gereken Konular Nelerdir?

Boşanma söz konusu olduğunda karşımıza en çok çıkan konulardan bir tanesi acil boşanmanın mümkün olup olmadığıdır. Kısa sürede boşanmak isteyenler boşanmaya taraf olan diğer kişi ile anlaşma yoluna gitmelidir. Anlaşmalı boşanma hukuken evlilik birliliğinin temelinden sarsılması maddesine dayanır. Anlaşmalı boşanmanın olması için eşlerin en az 1 sene evli kalmış olması ve boşanmanın hukuksal bütün süreçleri üzerinde uzlaşılmış olması gerekmektedir. Sürecin doldurulmuş olması tek şart olmamakla birlikte, her iki tarafın mahkemeye gelmesi gerekmektedir.

Boşanma sürecinde konu olan ortak çocukların olması durumunda çocukların velayetinin kimde olacağı konusu mutabık olunması gereken diğer bir konudur. Bahsi geçen çocuğun velayetinin söz konusu olması için çocuğunun yaşının 18 yaşından küçük olması gerekmektedir. Velayet konularında yalnızca çocuğun kimde kalacağına karar verilmesi yeterli değildir. Velayeti alamayan tarafın çocukla olan ilişkisinin düzenlemesi çok önemlidir. Bu ilişki çocukla nerde, ne zaman, nasıl vakit geçireceği gibi konuları kapsar. Avukat Mehmet Ali Helvacı ile boşanma sürecini en kısa sürede sonlandırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Cumhuriyet Mahallesi Avukat

Bağcılar Göztepe Mahallesi İş Kazası Avukatı

Kadıköy Göztepe Mahallesi Boşanma Avukatı

Bağcılar Göztepe Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi İşçi Avukatı

“Beykoz Göztepe Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara